Raspberry Pi İle Mini Bilgisayar

ServerTower

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Raspberry Pi (3 ve üstü sürümleri) ve 7 ila 15 arasında bir ekran alabileceğim düzgün ve güvenilir yerler hakkında bilgi verebilir misiniz? Ayrıca başlıkta bahsettiğim gibi mini bir bilgisayar yapılabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Raspberry Pi'nin zaten kendisi bilgisayar.

Raspbian OS diye bir işletim sistemi var. O kullanılıyor. Ama farklı işletim sistemleri çalışır mı, onu bilmiyorum. Çalışırsa performansı nasıl olur, onu da hiç bilmiyorum. Zira Windows 10 kurabildiğini iddia edenler var.

Güvenilir satıcılar hakkında ne yazık ki bilgi veremeyeceğim.

Raspberry ile mini bilgisayar yapılabilir ama çok performanslı olmayacaktır. Intel Atom X5 kullanan çubuk bilgisayarlar daha çok işinize yarayacaktır. Ve evet, RaspbianOS yerine normal Windows 10'da kurup kullanabiliyorsunuz ama işlem gücü yetersiz olduğu için aktif olarak kullanmak işkence gibi oluyor. Yine RPi kaynakları ile derlenmiş diğer Linux Distro'larıda var ama onlarda RaspbianOS kadar az kaynak tüketmiyorlar.

Tavsiyem eğer mini bir pc kullanma niyetiniz varsa çubuk bilgisayarlara yönelmeniz olacaktır. RPi 3 B+ kullanmış birisi olarak RPi sadece IoT gibi yüksek işlem gücü gerektirmeyen ve yönetime ihtiyaç duyan alanlarda kullanıma yönelik hazırlanmış bir ürün.

Ben yanımda taşıyabileceğim, aşırı iyi olmayan ve bilgisayar işlevine sahip bir cihaz. Pi'de bu yönden mantıklı değil mi?

Ben yanımda taşıyabileceğim, aşırı iyi olmayan ve bilgisayar işlevine sahip bir cihaz. Pi'de bu yönden mantıklı değil mi?
Bilgisayar işlevine sahip cihaz olsun diye cihaz arıyorsanız tavsiyem ikisi bir arada Intel Atom X5 serisi gibi daha güncel işlemcilere sahip cihazlara bakmanız olacaktır. Hem toplam maliyet olarak daha uyguna gelecektir, hemde boyut, büyüklük ve kablo karmaşasına sahip olmamak adına yine daha mantıklı bir seçenek haline gelecektir.

Raspberry için çoğu Linux sürümü uyumlu. Kendi işletim sistemi, Raspbian. Tabii, Windows 10 var ama IOT sürümü. IOT sürümünü Raspberry'e kurabilirsiniz. Ancak şunu bilmenizde fayda var, Raspberry'in işlemcisi biraz yavaş. Çoğu videoda kasma yapıyor ve inanılmaz ısınıyor. Bilgisayar açılır açılmaz 50 derece ile başlıyor. Bellekte biraz düşük. Şuan Raspberry tarzı bunları önerebilirim;

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı