Raspberry Pi'ye nasıl güç butonu eklenir?

besimkln

Centipat
Daha fazla  
Raspberry Pi 4 var ve bunu minik bir oyun konsoluna dönüştürmek istiyorum ama bir eksiğim var başlatma butonu. İnternetteki kaynaklara baktım ve birçoğunu denedim maalesef işe yaramıyorlar. İyi elektronik bilgisine sahip insanlar bana yardımcı olursa sevinirim. Bir başlatma butonu yapmak istiyorum sürekli güç kaynağını çekmek nedense bana bozulacakmış gibi hissettiriyor. Şimdiden teşekkür ederim.

Raspberry Pi 4 var ve bunu minik bir oyun konsoluna dönüştürmek istiyorum ama bir eksiğim var başlatma butonu. İnternetteki kaynaklara baktım ve birçoğunu denedim maalesef işe yaramıyorlar. İyi elektronik bilgisine sahip insanlar bana yardımcı olursa sevinirim. Bir başlatma butonu yapmak istiyorum sürekli güç kaynağını çekmek nedense bana bozulacakmış gibi hissettiriyor. Şimdiden teşekkür ederim.
Bunu deneyebilirsiniz. Guc kaynagini cekmeye de gerek yok, sudo poweroff komutu ile kapatiyorsunuz. RetroPie ile de kapaniyor:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunu deneyebilirsiniz. Guc kaynagini cekmeye de gerek yok, sudo poweroff komutu ile kapatiyorsunuz. Retropie ile de kapaniyor:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Howchoo yu denedim ama nedense başaramadım bir şeyler olmuyor raspberry kapanınca açılmıyor tekrar gücü çıkartıp takmam gerekiyor kapatmada sıkıntı yaşamıyorum güç kaynağına dokunmadan başlatmam lazım

Geri
Yukarı