Televizyona Raspberry Pi almak

Burada arkadaş ARM olanı kurmuş mağazadan da yüklenme yapılabiliyor. Açıklayabilir misin bu olayı?
Mesajı düzenleyerek etiketlediğiniz için şimdi gördüm cevaplıyorum.

Mesajımda "Kurabilseniz bile kurmamalısınız." dediğimi hatırlıyor olmalısınız. Windows 10'un ARM için IoT dışında resmi bir imaj dosyası bulunmamakta. Başka şekillerde kurabilirsiniz ama gördüğünüz gibi Windows 10 gibi bir işletim sistemini MicroSD kart üzerine kurarsanız disk kullanımı yüzünden bir şey yapamazsınız. Yani ille de Windows demeyi bırakıp Linux dağıtımlarını[Raspberry Pi OS veya diğer Raspberry Pi(ARM) uyumlu Linux'ları.] kullanmaya alışmanızı ve kullanmayı öğrenmenizi tavsiye ederim çünkü Raspberry Pi üzerinde Windows'tan kat ve kat daha uyumlu ve hızlı çalışacaklardır.

WoA (Windows 10 on ARM) sürümü, standart Windows değil. Ben pek önermiyorum bunu, gördüğünüz gibi çok hantal. Ayrıca belli sınırlamaları var. Linux dağıtımları kullanmak daha iyi olur. Eğer SBC üzerinde düzgün bir Windows deneyimi istiyorsanız Lattepanda'lara bakabilirsiniz. Raspberry ile aralarında ciddi bir fark var ama.

Lattepanda'larda dahili hafıza var bu genede disk kullanımı sorunu yaratır mı?
Mesajı düzenleyerek etiketlediğiniz için şimdi gördüm cevaplıyorum.

Mesajımda "Kurabilseniz bile kurmamalısınız." dediğimi hatırlıyor olmalısınız. Windows 10'un ARM için IoT dışında resmi bir imaj dosyası bulunmamakta. Başka şekillerde kurabilirsiniz ama gördüğünüz gibi Windows 10 gibi bir işletim sistemini MicroSD kart üzerine kurarsanız disk kullanımı yüzünden bir şey yapamazsınız. Yani ille de Windows demeyi bırakıp Linux dağıtımlarını[Raspberry Pi OS veya diğer Raspberry Pi(ARM) uyumlu Linux'ları.] kullanmaya alışmanızı ve kullanmayı öğrenmenizi tavsiye ederim çünkü Raspberry Pi üzerinde Windows'tan kat ve kat daha uyumlu ve hızlı çalışacaklardır.
Teşekkür ederim anladım.

Lattepanda'larda dahili hafıza var bu genede disk kullanımı sorunu yaratır mı?
Kullanmadığım için pek bilmiyorum ama disk konusunda sıkıntı çıkaracağını pek zannetmiyorum. Raspberry'den hızlı çalışsa da yine de nispeten hantal bir deneyim olacaktır; işlemci belli, kartın sınırları belli sonuçta.

Konunun üzerinden çok geçmiş fakat eğer bir Raspberry Pi alırsanız ve denerseniz diye söylüyorum
Biliyorum şimdi araştırdım devamda edicem IoT Core olanı yeni gördüm. Tarayıcıdan girmeyi düşünüyorum. Mauspadli klavye alsam usb bluetoothlu çalışır mı?

. Raspberry Pi tarayıcı üzerinden de Netflix izletmiyor. Hata alıyorsunuz. internette çeşitli yolları var fakat bir mi stick veya mi box kalitesinde değil maalesef. rpi 4 4gb veya 8gb da ben o kaliteyi yakalamayı başardım.

Geri
Yukarı