RAT virüsü bulaştı

Zeki Fırıldak

Hectopat
Arkadaşlar, 1 saat önce bir dosya indirdim. RAT olduğunu bilemedim, antivirüsüm de kapalıydı. Çok RAM yiyor ve sonra kendi kendine siteler açılmaya başladı. Ben de korktum tabii. Bir an interneti çekip Malwarebytes ile tam tarama yaptım, virüsü buldu ama ben hala endişeliyim. Bir daha gelir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, 1 saat önce bir dosya indirdim. RAT olduğunu bilemedim, antivirüsüm de kapalıydı. Çok RAM yiyor ve sonra kendi kendine siteler açılmaya başladı. Ben de korktum tabii. Bir an interneti çekip Malwarebytes ile tam tarama yaptım, virüsü buldu ama ben hala endişeliyim. Bir daha gelir mi?
Bilemeyiz format en temiz çözüm.

Artı -2 Eksi
MBAM sildiyse sorun olmaz, tedbir için MBAM ile bir daha tarama yap. 👍
Rat virüsleri kendini Windows'ta gizliyor diye biliyorum. Mining virüsü tarzı diye bir video izlemiştim. En temizi format olabilir.

Yakında RAT zararlısı nasıl temizlenir? Diye rehber açayım.

Bu rehberi uygulayın.

Arkadaşlar, 1 saat önce bir dosya indirdim. Rat olduğunu bilemedim, antivirüsüm de kapalıydı. Çok RAM yiyor ve sonra kendi kendine siteler açılmaya başladı. Ben de korktum tabii. Bir an interneti çekip Malwarebytes ile tam tarama yaptım, virüsü buldu ama ben hala endişeliyim. Bir daha gelir mi?

Temizden bir format et bence hem bilgisayarım ferahlar hem de virüs tamamilen işletim sisteminden silinir.

Arkadaşlar, 1 saat önce bir dosya indirdim. Rat olduğunu bilemedim, antivirüsüm de kapalıydı. Çok RAM yiyor ve sonra kendi kendine siteler açılmaya başladı. Ben de korktum tabii. Bir an interneti çekip Malwarebytes ile tam tarama yaptım, virüsü buldu ama ben hala endişeliyim. Bir daha gelir mi?

Format atmanızı öneririm MBAM Kaspersky tespit etse bile temizlenmesi zor virüslerdir.

Artı -1 Eksi

Geri
Yukarı