RAT yedim ve her şeyim çalındı

Bilgisayardan Discord'dan 2 şahısın 1I bana bir dosya attı. Bende arkadasimin tanıdığı sandım, değilmiş, dosyayı indirip açtım bir şey olmadı. Sonra bir hata mesajı geldi bilgisayarındayiz diye, sonra Discord'dan beni ekleyip beni tehdit edip benim ve ailemin T.C.'sini söylediler her yere yayalim mi diye.

Korkumdan bilgisayarı kapatıp yattım akşam sonra sabah kalktığımda bilgisayarı açtım ve format attım ve bu sefer de YouTube hesabım ve Instagram hesabım çalınmışti ve annemin e-Devlet şifresi değiştirmişler.
1 yıl geçmiş ama çok geçmiş olsun bende bu yüzden discordu bıraktım sanada bırakmanı öneririm üstünden büyük yük gidiyor

Banada kameramı mikrofonumu açan virüs bulaşmıştı daha sonra pis takıntı haline getirdim kendimi çok zorlandım.

Kesinlikle kimseye güvenmeyin kimseye.
Bilmeden birine güvendim saçmasapan yanlış yaptım.

Ve malwarebytes antivirüsünü çok güzel buluyorum
Malwarebytesi yükleyin

Bilgisayarınıza format attıysanız virüs yoktur fakat daha öncesinde virüsü açtığınız için belli bilgiler kötü kişilerin eline zaten geçti.

Bu zamanda yapmamız gereken şey ilk önce e posta olmak üzere daha sonra diğer oyun sosyalmedya vb hesapların şifresini değiştirmek olucaktır.

İnşaAllah bundan sonra sorun kalmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı