Çözüldü RAT yedim

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Plais

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Sanayide Eleman
Arkadaşlar ben RAT yedim öncelikle onu biliyorum şimdi ben ne yaparsam yapayım silinmiyor. Malware kurdum tam taramak yaptım 4 5 kez yok RAT cleaner kurdum Avast kurdum ben bunu nasıl kaldıracağım?

Son düzenleyen: Moderatör:
RAT yediysen kurtulamazsın ne yaparsan yap. Bu RAT atan tanıdıklarım var format atınca geçiyor mu diye sordum geçmez dediler BIOS içine atılıyormuş Discord üzerinden bu olaylar çok döner ücretsiz yazılımları sunanlara sakın inanmayın veya size atılan her linklere tıklamayın.

Fişi çekip format attım şu an sorun yok.

Sa öncelıkle dün gece Discord'dan bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine bir exe indirdim işte arkadaşım öncelıkle dedışunu açman lazım vb bende güvendım açtık ettık 15 20 dk içerisinde bir şey olmadı 1 2 saat sonra bilgisayarımda yuklu olan oyunların hepsi.

1699953218861.png

Böyle olmaya başladı fareyi kontrol falan ettı sonra.

1699953268748.png

Böyle bir şey yazıp masaustune koymuş bılen eden var mı nedır ne deıldır format atsam düzelir mi bılenler ne olur yardım etsin.

Sa öncelıkle dün gece Discord'dan bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine bir exe indirdim işte arkadaşım öncelıkle dedışunu açman lazım vb bende güvendım açtık ettık 15 20 dk içerisinde bir şey olmadı 1 2 saat sonra bilgisayarımda yuklu olan oyunların hepsi.

Eki Görüntüle 2014091

Böyle olmaya başladı fareyi kontrol falan ettı sonra.

Eki Görüntüle 2014092

Böyle bir şey yazıp masaustune koymuş bılen eden var mı nedır ne deıldır format atsam düzelir mi bılenler ne olur yardım etsin.

Kanka senin tüm dosyalarını fotolarını vs şifrelemiş senden Bitcoin istiyor. Formata tarasan düzelir ama fotoğraflarını vs kurtaramazsın.

Geri
Yukarı