Hocam takmazsam bir belirsizlik oluşuyor kafamda ve çok rahatsız ediyor yani bu hayatımı bu bahsettiğim önlemlerden daha fazla kısıtlıyor.

Hocam o dediğiniz şey bende de oluyor mesela benim takıntım yattığım yeri yani yatağımı temiz tutmak eğer kirli hissedersem o halde o yatağa hatta odaya girmemek istiyorum banyo yapıp öyle girmek istiyorum ancak bir anda her şeyi unutup direk odaya yatağın içine giriyorum kendi kendine diyorum madem pisim attık burasında pis diyorum ve o şey zamanla gidiyor takıntıları unutmaya çalıştıkça daha çok kafanda belirir onun üstüne gidersen bir anda kaybolur bu sadece bende olan birler değil doktorlarda psikolaoklar da öyle diyor.

Hocam takmazsam bir belirsizlik oluşuyor kafamda ve çok rahatsız ediyor yani bu hayatımı bu bahsettiğim önlemlerden daha fazla kısıtlıyor.

Hocam yani %100 şekilde kendimizi koruyamaz mıyız? Yani her zaman bir ihtimal var mı?

Hayır hiçbir şekilde kendini 100%100 koruyamazsın istersen 100 tane istersen 1000 tane anti virüs kur senin PC ne girecek kişi illa bir delik bulup girer.

Bu takıntılar bir zaman sonra seni ve aileni etkileyecek aranızda güven sorunu oluşacak kargaşalar oluşacak işin sonucu intihara kadar gidebilir ben bir ara o sinirle 20-25 tane parol ve o takıntı ilaçlarını içmiştim intihar için işe yaramadı iyikide işe yaramadı babamla o zamanlar aram bozukken bir anda düzeldi sanki hayatım bir anda yayına oturmuş gibi yani emin ol takmamak en iyisi eğer kendine güveniyorsan ilaç tedavisine bile gerek yok onu düşünmemeye çalışma sen denedikçe o senin aklına daha çok gelecek onun üstüne git.

Kaspersky, Malwarebytes gibi sistemleri atlatabilen virüsler belli bir süre sonra yakalanır. Yani bir virüs sonsuza kadar anti malware programlarından kaçamaz. Bunun haricinde bu tarz virüslere yakalanmak kolay değil, çok düşük bir olasılık.

Bu paranoya size zarar verir, bu kadar umursamayın.

Hocam bu yeni virüslerin antivirüsün atlaması konusunda da önemler alıyordum ufak çaplı yani nadir oyun oynarım ve oynadığım oyun orijinal fakat oynarken Türkçe yamaya ihtiyaç duyuyorum bu da nadir de olsa dosya indirmemi gerektiriyor genelde 2-3 yıl geçmiş dosyaları indirmeye çalışıyorum eski diye bunun bir etkisi olur mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı