RAW dosya sistemine sahip USB'yi veri kaybı olmadan Windows 10'da açma

Arch or Not

Hectopat
Makaleler
7
Yer
İzmir/Alsancak
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci, Beginner Web Programmer
RAM
4 GB
Ekran kartı
İntel HD Graphics 5500
İşlemci
İntel İ3 5005U
Öncelikle herkese merhaba, bugün bu sorunu yaşadım. Kamera sistemi üzerinden kendi flash belleğime kaydı aktardım ama RAW dosya sistemine dönüştürmüş belleği ve şu an diski açmam için biçimlendirmemi istiyor. Bu işi veri kayıpsız nasıl yaparım?

Öncelikle herkese merhaba, bugün bu sorunu yaşadım. Kamera sistemi üzerinden kendi flash belleğime kaydı aktardım ama RAW dosya sistemine dönüştürmüş belleği ve şu an diski açmam için biçimlendirmemi istiyor. Bu işi veri kayıpsız nasıl yaparım?

Güvenlik kamera sistemleri şifreleme korumalıdır. Bütün kayıtlı videolar şifrelidir.
Diğer bir konu da, RAW olmuş USB belleğinizi zaten kurtaramazsınız.
İçindekileri bazı ücretli programlarla kurtarma şansınız var.
Ki içindeki videoyu alsanız bile şifreli olacağından, işinize yaramaz.
USB belleği veri işlenirken mi birden çıkardınız?
Normalde bu sorunlar, sisteme çıkar komutunu vermeden çıkarıldığında meydana gelir.

Güvenlik kamera sistemleri şifreleme korumalıdır. Bütün kayıtlı videolar şifrelidir.
Diğer bir konu da, RAW olmuş USB belleğinizi zaten kurtaramazsınız.
İçindekileri bazı ücretli programlarla kurtarma şansınız var.
Ki içindeki videoyu alsanız bile şifreli olacağından, işinize yaramaz.
USB belleği veri işlenirken mi birden çıkardınız?
Normalde bu sorunlar, sisteme çıkar komutunu vermeden çıkarıldığında meydana gelir.

İşlemin tamamlanmasını bekledim ayrıca videolar şifreli değil MP4 şeklinde kaydettin EaseUS programında açılıyor çünkü ama o programda biraz tuzlu

İşlemin tamamlanmasını bekledim ayrıca videolar şifreli değil MP4 şeklinde kaydettin.

Güvenlik kameraları kayıtları MP4 olarak kayıt etmez. Ya MPEG4, ya da H264 formatında kaydeder. Çünkü uzun süre kayıt alacağı için sıkıştırması güçlü formatlar tercih edilir. Kısacası MP4 formatı imkansız değil ama depolama sürücüsünde yer imkanı çoksa kullanılabilir.

İşlemin tamamlanmasını bekledim ayrıca videolar şifreli değil MP4 şeklinde kaydettin
Güvenlik kameraları kayıtları mp4 olarak kayıt etmez. Ya Mpeg4, ya da H264 formatında kaydeder. Çünkü uzun süre kayıt alacağı için sıkıştırması güçlü formatlar tercih edilir. kısacası mp4 formatı imkansız değil ama depolama sürücüsünde yer imkanı çoksa kullanılabilir.
EaseUS programı
Bu program göster ama elletme mantığıyla ilerliyor. Parayı verirsen yerine getirir. Tabi kurtaracağın veriye değer mi orası tartışılır.

Güvenlik kameraları kayıtları MP4 olarak kayıt etmez. Ya MPEG4, ya da H264 formatında kaydeder. Çünkü uzun süre kayıt alacağı için sıkıştırması güçlü formatlar tercih edilir. Kısacası MP4 formatı imkansız değil ama depolama sürücüsünde yer imkanı çoksa kullanılabilir.

Bu program göster ama elletme mantığıyla ilerliyor. Parayı verirsen yerine getirir. Tabii kurtaracağın veriye değer mi orası tartışılır.

Kamera sistemi üzerinde belli bir aralık kaydını indirdim ortalama 2, 5-3dk falan o yüzden MP4.

Geri
Yukarı