Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mexy1864

Hectopat
Makaleler
3
SSD veya HDD modeli
TEAM Group C175 128 GB USB 3.2
Flash belleğim sürekli hata veriyordu. Bir şekilde sorunları çözdüm. Bugün taktığımda çalışıyordu, ondan sonra dosya kopyalarken Windows 11 Dosya Gezgini stabil olmadığından kendini yeniden başlattı ve bozuk kopyaladığı için dosyayı silip yeniden kopyaladım ve işim bitti. Sonra flash belleği bir daha takınca biçimlendirmemi isteyen bir uyarı geldi. Disk Yöneticisine baktım ve kötü haber olarak flash belleğin RAW olduğunu gördüm. Veri kurtarma yazılımları hep ücretli. Ücretsiz (ya da ucuz) ve adam gibi bulan yazılım önerir misiniz? Yazılım değil de CMD gibi komutlar daha iyi olur ama yazılım daha kolay. Her neyse, CMD taktiği varsa CMD, ücretsiz veya ucuz ve adam gibi bulan yazılım varsa yazılım önerir misiniz? Ücretli yazılım görmek istemiyorum. Aha ücretsiz bu sanırım diye indiriyorum, hep donuma kadar istiyorlar. Çok sinirliyim bu yüzden. Ayrıca teknik özellikler kısmına flash bellek marka/modelini koyuyorum, kimse almasın bundan. Kronik sorunlu sanırsam. Benim gibi pişman olmayın sonra. Sonu Hepsiburada onarıma kadar gidiyor çünkü. İade sürem de doldu.

Çözüm
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu video.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bu da var.
Ücretli yazılım görmek istemiyorum. Aha ücretsiz bu sanırım diye indiriyorum, hep donuma kadar istiyorlar. Çok sinirliyim bu yüzden.
Some Pastırma Kaiser moments olmuş bu.

Kronik problemliyse zorlama. Ama ürün olarak fazla problem görmedim, işlemleri doğru yaptığından ve güvenli kaldırdığından emin olabilir miyiz?

Ücretsiz kurtarma programları, Kayseride oturan biri olarak takdir edersin ki (Ahmet Paşa'da bir sınıf okudum ben, buradan dönme bana, yıktıkları için oradaki zihniyeti insani görmüyorum) ne kadar para o kadar iş olacaktır.

CMD ile yapacağın işler, normalde sağ tıkla yaptıklarından farklı değil, programlar okuyup RAM'e yazıp oradan toparlarlar - yoksa nasıl yapsınlar diye sormuyor, gerçekten büyü gibi bir şey insanlar için.

Son çaren kurtarma programlarının tor'da gezen versiyonları olacak, onda da virüs tarlasında doğru adım atman gerek.
Nejdet DELİOĞLU bu sorunla alakalı bir video çekmişti sanırım.
2015'ten şunu diyorsun sanki?

Bu video.

Bu da var.

Çözüm
Some Pastırma Kaiser moments olmuş bu.

Kronik problemliyse zorlama. Ama ürün olarak fazla problem görmedim, işlemleri doğru yaptığından ve güvenli kaldırdığından emin olabilir miyiz?

Ücretsiz kurtarma programları, Kayseride oturan biri olarak takdir edersin ki (Ahmet Paşa'da bir sınıf okudum ben, buradan dönme bana, yıktıkları için oradaki zihniyeti insani görmüyorum) ne kadar para o kadar iş olacaktır.

CMD ile yapacağın işler, normalde sağ tıkla yaptıklarından farklı değil, programlar okuyup RAM'e yazıp oradan toparlarlar - yoksa nasıl yapsınlar diye sormuyor, gerçekten büyü gibi bir şey insanlar için.

Son çaren kurtarma programlarının tor'da gezen versiyonları olacak, onda da virüs tarlasında doğru adım atman gerek.
Ne dediğinizi anlamadım. Pastırma?

Zaten flash belleği Hepsiburada'ya onarıma göndereceğim ama göndermeden önce verileri kurtarmanın peşindeyim ben.

Evet, doğrudur ama hayrına yapan olsa keşke. Ya da en azından deneme sürümü... :(

Bilmiyordum bilgiler için, sağolun.

Ben de virüs kapar diye istemiyorum, yoksa crackli versiyona dalacağım hurra.

Bir de @John CONNOR1984 arkadaşın yönteme bakayım. Olmadı sağdan soldan flash belleğe harmanladığım verileri bulup eskisine atacağım ve bir süreliğine onu kullanacağım.

Ücretsiz yazılımlar bir işe yaramaz böyle konularda. Karayip Korsanları'nı izlemek zorundasın
Bende CHIP dergisinin 2023/1 ve 2023/2 sayıları var. Bu sayılarda bazı yazılımlar hediye edilmiş. Bu yazılımlardan veri kurtarma yazılımı mevcut mu? Yazılımlara aşina olmadığım için bilmiyorum.

Bu da var.
Bu sorunumu çözdü. Teşekkürler.

Active@ Partition Recovery diye bir program ile flash belleğimi yedekledim. @John CONNOR1984 adlı üyeye teşekkür ederim. Şu mesajındaki şu bölümdeki video bana yardımcı oldu fazlasıyla.
Sadece verileri dışa aktarırken bana sorun yaşattı ama programı biraz daha kurcalayınca ve mantığını anlayınca verilerimi de dışa aktardım ve flash belleği kurtardım. Tabi flash belleği bunca sorun yaşamama sebep olmasından dolayı onarıma göndereceğim. Bundan önce de sorunlar yaşadım çünkü.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı