Çözüldü RAW olan HDD diskimi biçimlendiremiyorum

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TogiBaba

Centipat
Daha fazla  
Hard diskim RAW şeklinde içindeki verileri alabildim ama biçimlendirmeyi bir türlü yapamadım programlarla denedim olmadı kendi bilgisayarım seçeneğinden biçimlendirmeyi denedim olmadı aygıt yöneticisinden denedim olmadı CMD'den chkdsk /f komutu ile işlem yapmaya çalıştım ama RAW olduğu için uyarı verdi bu sorunumu nasıl halledebilirim bilgisayarımı yavaşlatıyor sadece hard diski sökünce işlemlerime devam edebiliyorum bir fikri olan var mı acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Diskte yazma koruması olabilir. Yazma korumasını kaldırmayı deneyiniz.
Ve bu hatayı Low level format programında mı aldınız?

Hatayı düzelttim. Sizden çok teşekkür ederim. Benim için biraz uğraştınız, sorunun çözümünü buraya yazayım, yapamayanlar yapsın. Öncelikle HD Tune ile taradım, HD Tune programı bana "RAW read error Rate" hatasını verdi. Bu hatanın temel nedeninin bad sectorden kaynaklandığını araştırarak anladım ama halen HDD'm %75 sağlam gözüküyordu. Ben de bad sector onarımı yapan bir program aradım ve "HDD Regenerator" programı ile sadece 5 saniye taramasıyla sorunumu anında hallettim. Şu an kullanımdayım, umarım ileri safhada bir şey olmaz. Şu an mutluluktan uçuyorum. Haftalardır uğraşıyordum. Assecred, gerçekten çok teşekkür ederim. Çok sağ ol :) :)
Diskte yazma koruması olabilir. Yazma korumasını kaldırmayı deneyiniz.
Ve bu hatayı Low level format programında mı aldınız?

Hatayı düzelttim. Sizden çok teşekkür ederim. Benim için biraz uğraştınız, sorunun çözümünü buraya yazayım, yapamayanlar yapsın. Öncelikle HD Tune ile taradım, HD Tune programı bana "RAW read error Rate" hatasını verdi. Bu hatanın temel nedeninin bad sectorden kaynaklandığını araştırarak anladım ama halen HDD'm %75 sağlam gözüküyordu. Ben de bad sector onarımı yapan bir program aradım ve "HDD Regenerator" programı ile sadece 5 saniye taramasıyla sorunumu anında hallettim. Şu an kullanımdayım, umarım ileri safhada bir şey olmaz. Şu an mutluluktan uçuyorum. Haftalardır uğraşıyordum. Assecred, gerçekten çok teşekkür ederim. Çok sağ ol :) :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
5 saniyede nasıl hallettiniz ben onu anlamadım.
orasını bende anlamadım 2-3 haftadır saatlerimi adadım pc öyle yavaştı ki her şeyi denedim olmadı son dediğim programla taradım tarama birden oldu nasıl oldu nasıl bitti anlamadım ben pcden kalkıp içeri felan gidicektim uzun sürücek diye birden oldu bitti biçimlendirme istedi biçimlendir dedim biçimlendirme başarılı oldu felan dedi ben mutluluktan uçtum zaten şuan maşAllahı var :D

Hatayı düzelttim sizden çok teşekkür ederim benim için biraz uğraştınız sorunun çözümünü buraya yazim yapamayanlar yapsın öncelikle HD Tune ile taradım HD Tune programı bana "RAW read error Rate" hatasını verdi bu hatanın temel nedeninin bad sectorden kaynaklandığını araştırarak anladım ama halen hddm %75 sağlam gözüküyordu bende bad sector onarımı yapan bir program aradım ve "HDD Regenerator" programı ile sadece 5 saniye taramasıyla sorunumu anında hallettim şu an kullanımdayım umarım ileri safhada bir şey olmaz şu an mutluluktan uçuyorum haftalardır uğraşıyordum assecred gerçekten çok teşekkür ederim çok sağ ol :) :)

Kardeşim cevabını 'çözüm' olarak işaretlemeyi unutma. Senin dediklerini yaptım ve hardiskmi kurtardım. Çok sağ ol.

Yeni konular

Geri
Yukarı