Ray Tracing destekleyen ekran kartları hangileridir?

Nasıl yani? Ben 10-16 serisi desteklemiyor diye biliyorum. Sadece adı RTX olarak destekliyor.
Hayır destekliyor. DLSS gibi bir nimetten faydalanılmıyor sadece.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

World of Tanks'da yazılımsal yapıldığı için AMD ekran kartında açılıyordu bunun testi Technopat sistem toplama da denemislerdi ama FPS kaybı felaketti.
Ona bakarsanız PS4 üzerinde Crysis Remastered'da RTX açılıyor, bahsettiğiniz çok başka bir şey.

Bakın olaya farklı bakıyorsunuz onu açması iyi bir performans vereceği anlamına gelmez RT çekirdekleri bu görevi üstlendiği için daha az bir kayıp veriyor bunu yeni oyunlarda daha net anlayacağız zaten o RTX açıyor diye hangi şekilde nasıl açıyor bunlar tartışılmalı.

Çok başka bir şey değil. Sonuç olarak ortada bir kod yığını var üstüne bir kod yığını daha biniyor. Diyelimki GTX serisinde bu iki kod 1 çekirdeğe binerken RTX'te her çekirdeğe bir kod biniyor.

Çok başka bir şey değil. Sonuç olarak ortada bir kod yığını var üstüne bir kod yığını daha biniyor. Diyelimki GTX serisinde bu iki kod 1 çekirdeğe binerken RTX'te her çekirdeğe bir kod biniyor.

Evet bundan bahsediyorum aynı akıcılığı zaten yakalayamaz yeni gelen oyunlarda bu daha belirgin olacaktır zaten DLSS olmazsa RTX daha akıcı olamazdi bu da bir gercek 2000 serisi için konuşuyorum.

Geri
Yukarı