Ray Tracing olmaması büyük bir kayıp mı?

Makaleler
2
Yer
Ankara
Yakın zamanda yeni karta geçeceğim ve bütçem gereği her türlü RT açamayacağım zaten fakat merakımdan soruyorum. RT büyük bir kayıp mı? Şahsen videolara baktığımda Spider-Man'i modlu GTA5, Cyberpunk'ı ise orjinalinden çokta farklı göstermemesi sebebiyle önemli değilmiş gibi geliyor fakat 1.elden deneyimlemiş kişilerin yorumlarını da almak isterim.

Yakın zamanda yeni karta geçeceğim ve bütçem gereği her türlü RT açamayacağım zaten fakat merakımdan soruyorum. RT büyük bir kayıp mı? Şahsen videolara baktığımda Spider-Man'i modlu GTA 5, Cyberpunk'ı ise orijinalinden çok da farklı göstermemesi sebebiyle önemli değilmiş gibi geliyor fakat 1.elden deneyimlemiş kişilerin yorumlarını da almak isterim.

30 civarı oyunda denedim ve kesinlikle çok fark ettirmiyor bana göre.
Hem RTX ekran kartlı sistemde hem de PS5 üzerinden denedim.

Öyle aman aman bir fark olmuyor, olmasa da sıkıntı olmayacak bir özellik bence. Hangi kartı düşünüyorsunuz hocam?

Yakın zamanda yeni karta geçeceğim ve bütçem gereği her türlü RT açamayacağım zaten fakat merakımdan soruyorum. RT büyük bir kayıp mı? Şahsen videolara baktığımda Spider-Man'i modlu GTA5, Cyberpunk'ı ise orjinalinden çokta farklı göstermemesi sebebiyle önemli değilmiş gibi geliyor fakat 1.elden deneyimlemiş kişilerin yorumlarını da almak isterim.

Görselliğe önem veriyorsanız durmasına güzel duruyor, ama performansa çok önem veriyorsanız hiçbir anlamı yok.

Yakın zamanda yeni karta geçeceğim ve bütçem gereği her türlü RT açamayacağım zaten fakat merakımdan soruyorum. RT büyük bir kayıp mı? Şahsen videolara baktığımda Spider-Man'i modlu GTA 5, Cyberpunk'ı ise orijinalinden çok da farklı göstermemesi sebebiyle önemli değilmiş gibi geliyor fakat 1.elden deneyimlemiş kişilerin yorumlarını da almak isterim.

RT gereksiz ama DLSS teknolojisi için RTX tercih edilebilir. FPS'i quality modda arttırıyor büyük bir ölçekte. RT denilen şey çok gereksiz bir durum sadece oyunda ışın izleme yani yansımaların kalitesini iyileştiriyor.

Knk rt olsa bile fps i çok düşürüyor bende var ama neredeyse hiçbir oyun da kullanmazsın belki minecraft oynarsan ama onun disinda baska yerde kullanmazsın ihtiyacında olmaz rt olması yerine performansa önem ver

İlk başta bir hevesle açılıp ama sonra kapattığın bir teknoloji. Kısaca reklamlardaki kadar üst seviye bir teknoloji değil. Eksikliğini hissedeceğini sanmıyorum ama aynısını DLSS için diyemem.

Yeni konular

Geri
Yukarı