Razer Barraccuda Pro garanti süreci nasıl işler?

holylight1

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, 12 Ağustos 2023 tarihinde satın almış olduğum Razer baraccuda Pro Wireless kulaklık garanti ve değişim süreci hakkında bilgisi olan bilgilerini paylaşabilir mi?

Kısaca durumu özet geçeyim; Razer'e gelen abuk sabuk saçma güncellemelerden dolayı bilgisayarımın (Wireless HyperSpeed bağlantı) Wireless dongle ile bağlantısı bozuldu, koptu. Garantiyi aradım ve repair adı altında sitede bulunan bir güncelleme programı ile düzeltebileceğimi belirtti ama düzelmedi.

Öncesinde kulaklığımda çatlama ve çatlamadan kaynaklı kırılma vardı. Ciddi ciddi kullanarak kırıldı kulaklık yere düşme veya darbe sonucu değil Wireless kulaklık olduğu için yatakta kullanıyorum ağırlıklı olarak müzik film anime vs. bu sağ ve sol kulak pedinin üzerinde kulaklıkların sağa sola dönme kıvrımları gibi bir yer olur onun hemen üstü sağ bölüm kırıldı, yaponla yapıştırıp elektrik bandı ile destekledim ve sol tarafta kırılmaya yaklaştı bayağa bir çatlaktı. Sert plastik sanırım kafa yapıma uymuyor anlamadım. Garantiye gönderme gerekçem dongle ile bağlantısı kopmasıydı (dongle = bilgisayar bağlantısı Type-C) bilkom adı altında ithalatçı garanti sunuyor kulaklık ve bugün aradığımda değişim kararı çıkmış. Ama kadın kesin bir şey söyleyemem çünkü taşıma aşamasında sorun çıkıyor ücret iadesi olabiliyor diyor. 6 ayı daha dolmayan ürün için bu kadar zahmete girilmeli mi? Ücret iadesi kesinlikle istemiyorum Gaming gecesinde 5.100 TL'ye aldım kulaklık şu an 8.500 TL, bir üst modeli ile en kötü değiştirilmesi gerekiyor ama bildiğim kadarıyla baraccuda Pro'nun daha üst bir modeli yok ama çok popüler bir kulaklık yani ellerinde bulunmaması imkansız.

Eğer bana ücret iadesi derlerse bunu kesinlikle istemiyorum, tüketici haklarına veya herhangi bir yasal hakkım ve bunu takip eden resmi makamlar var mı yardımcı olabilir misiniz?

Yardımcı olabilecek var mı ?

.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı