Razer Basilisk İncelemesi

Öncelikle bu yazıyı okuyanlar illaki inceleme videolarını izlemiştir, fazla ayrıntıya girmeden anlatacağım...
Bu mouse 320 TL hak ediyor mu ; Evet hak ediyor.

Ben özellikle mouse'un ergonomisini beğendim, çok şık duruyor elde veyahut boşta iken ( RGB mükemmel şıklık katıyor )
Kenardaki silikonlar fazla toz ve kir tutmuyor, tutsa dahi bir üfürük ile gidiyor, ve elinize tam oturuyor, oyundaki en gergin anlarda hani eliniz terler sizde üstünüz ile kurutup nefes nefese devam edersiniz ya, bu mouse'da ben elimin su gibi olmasına rağmen tutuş kaybı yaşamadım.

Sniper tuşunu hiç beğenmedim, aksiyon anında yanlışlık ile basıyorsunuz ve berbat oluyor, neyse ki kutunun içinden küçük bir parça ile sniper tuşunu devre dışı bırakabiliyorsunuz.

Mouse'un altında ki resistance (Scroll tekerinin sertlik ayarı) gelirsek, bana kalırsa güzel dokunuş olmuş tekerleği en yumuşak hale getirip rahat rahat sayfalarda dolaşmak zevkli oluyor, oyunlarda da en serte getirip zart zurt dönmesini engelleye biliyorsunuz, hele en sert olduğunda çıkarttığı ses muazzam (Mouse'u sevdiren özelliklerinden birisidir kendisi :D)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ağırlık olarak bana normal geldi, ne ağır nede hafif. Tam ortası...

FPS odaklı mouse olduğu için oyunlarda diğerlerinden geri kalmıyorsunuz, PRO dediğimiz oyunculardan olabilirsiniz...

Mouse Pad kalibresi yapılabiliyor, tabi yazılımını kullanabilirseniz...

Beni Razer'dan soğutan tek bir etken var, oda yazılımı ( Synapse 3 ) ...
Yazılım hiç iyi çalışmıyor ( Beta aşamasında, belki ondandır )
Başıma gelen olayları anlatayım ; Mouse'u aldım ayarlarımı (DPI, Polling Rate, RGB) yaptım, sonra PC kapattım ertesi gün kalktım ayarlarım silinmiş, neyse yeniden ayarladım dahada olmadı...
Ama Polling Rate 1000 olmuyor yazılımı yüzünden, zaten bu forumda konusunu da açmıştım (Razer Synapse Polling Rate 1000 Olmuyor - Technopat Sosyal)
Synapse kaldırdım sırf polling rate 1000 olmuyor diye, Razer destek ekibi ile iletişime geçtim ; Program beta aşamasında bu tür hatalar olabilir, düzeltmeye çalışacağız. Bildirdiğiniz için teşekkür ederiz gibi bir E-posta yolladılar...
Yazılım düzelene kadar kullanmayacağım, arada sırada bakıyorum düzelmiş mi diye...

Velhasılı kelam, donanım iyi olması yetmez yazılımında iyi olması lazım.
Şu an Logitech G413 kullanıyorum klavye olarak, yazılımı (G hub) o kadar iyi ki, bir gün yarı yolda bırakmadı beni, aynı şey creative için de geçerli ürünün kalitesi kadar yazılımı da kaliteli, kullanırken ; Abi adamlar yapmış yaa diyorsunuz :D...

Demek istediğim ; O kadar para veriyoruz, bari adam gibi yazılımı olsun...

Gel gelelim + ve - yönlerine ;

+ Ergonomi ve Kalitesi
+ Işıklandırması gerçekten iyi
+ Tuşların basma hissiyatı iyi
+ Resistance ayarı iyi düşünülmüş (G502 de evvelden vardı biliyorum :D)
+ Razer yazılımını kötü olmasına rağmen macro çok rahat ayarlanabiliyor, No recoil gibi hileler de yapılabiliyor :D
+ Sensörü

-Yazılımı

İlk defa inceleme yapıyorum, hatalarım varsa ALO Beyaz Masa 153 :D

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı