İnceleme Razer Basilisk V3

Merhaba, genel hatlarıyla Razer'ın Basilisk V3 model faresini inceleyeceğim.

Kutu içeriği:

2024-02-08 13.02.56.jpg

DeathAdder Elite ile karşılaştırma:

2024-02-08 13.10.15.jpg

Kablo:

DeathAdder Elite modelini yaklaşık 4-5 yıl gibi bir süredir kullanmaktaydım ve kablodan pek memnun değildim. Kablosu katı bir yapıya sahip olduğu için yeri geldi oyunun en önemli yerlerinde kabloyu düzeltmek zorunda kaldım. Basilisk V3'ün kablosu oldukça akışkan ve kıvrımlı, kabloyu toparlamaya gerek kalmıyor ve bu büyük bir artı benim için.

Fare tekerleği:

Tekerlekte Free-spin ve Tactile olmak üzere 2 mod var. Bu modlar arasında tekerleğin bir altındaki tuş veya Synapse programı üzerinden geçiş yapabiliyoruz. Kısaca Free-spin modunda hızlı bir şekilde kaydırdığınızda 6-7 saniye kadar dönmeye devam ediyor. Bu çok önemli bir özellik değil ama olması güzel, uzun sayfalarda gezerken vs. işe yarar. Synapse üzerinden oldukça detaylı bir şekilde tuş atamaları ve ayarlar yapılabiliyor.

Razer Synapse 2_8_2024 1_53_55 PM.png

Özellikler:

MAX SENSITIVITY (DPI)26000
MAX SPEED (IPS)650
MAX ACCELERATION (G)50
PROGRAMMABLE BUTTONS11
SWITCH TYPE2nd-gen Razer™ Optical Mouse Switch
SWITCH LIFECYCLE70 Million Clicks
CABLERazer™ Speedflex Cable
TILT SCROLL WHEEL
  • 4-way Razer™ HyperScroll tilt wheel
  • Electronically actuated notched and free-spinning modes
APPROXIMATE WEIGHT101 g / 3.56 oz (Excluding cable)

Skatez:

Skatez hakkında pek bir bilgim yok, RTINGS üzerinde skatezleri için 9.0 puan verilmiş ve oldukça iyi olduğu söylemiş.

2024-02-08 13.19.05.jpg

Genel yorumum:

Gerek tıklama hissi gerek kablosu ile, Deathadder Elite'den çok daha üstün bir mouse olduğunu hissettirdi bana. Eksisi diyebileceğim tek unsur serçe parmağının biraz aşağıda kalıyor olması. Fare sırayla en iyi palm, claw ve fingertip tutuş şekillerine uygun. Başta DeathAdder V2 veya Naga Pro modellerinden birini almayı düşünmüştüm ama kablosuz olmaları dışında başka pek artıları yok. Sensör, switch konularında aynılar. Onların ek özelliği kablosuz olmak Basilisk'in ek özelliği tekerleği diyebiliriz. Diğer iki modele ek 1000-1200 TL ödemenin biraz gereksiz olduğunu düşünmekteyim. Ek tuşlara ihtiyaç yoksa da Naga Pro'yu almanın neredeyse hiç mantıklı bir tarafı yok. Ek sorunuz olursa alabilirim. Okuduğunuz için teşekkürler, iyi günler dilerim.

rtings.com & razer.com

Geri
Yukarı