AhmetYahyaYT

Decapat
Daha fazla  
Yakın zamanda bir mouse almayı düşünüyorum, şu an Razer DeathAdder V2 kullanıcısıyım. Kablosuz bir fareye geçmek istiyorum. Radarımda olan 2 adet mouse var başlıkta belirttiğim üzere, bunları tercih etmemin nedeni focus Pro sensör barındırmaları ve iddiaya göre focus Pro sensörün camda çalışabiliyor olması, fakat hiçbir test bulamadım cam üzerinde çalıştığına dair. Tabii ki kablosuz bir mouse alırken en önemli konulardan birisi, batarya ömrü ve şarj süresidir. Basilisk V3 Pro'da %100 ışık şiddeti ve 1000Hz de batarya süresi nedir ve 0 - 100 şarj kaç saatte oluyor fareyi kullanan bir arkadaş bilgilendirirse sevinirim. Razer DeathAdder V3 Pro'yu önerecektir birçok arkadaş ama hafif mouse pek bana göre değil, bilek çalışmıştım bir dönem ondan mı bilmiyorum hafif mouse olunca düzgün kontrol edemiyorum o yüzden ağır bir mouse tercihimdir. Ayrıca DeathAdder V3 Pro Basilisk V3 Pro'ya göre çok daha az özellik barındırmasına rağmen neden aynı fiyat? Demek istediğim bence bu fiyata çok daha fazla özellik barındıran Basilisk V3 Pro satın almak daha mantıklı.

Ne kadar forum, ne kadar konu başlığı gezersen gez, kimlere sorarsan sor basilisk ve deathadder karşılaştırıldığında insanların büyük çoğunluğu deathadder diyecekler inat ve ısrarla. Bunun sebebi insanların özelleştirilebilir makro tuşları önemsememesi veya kullanmaması (belki fazlalık görüp eksi yazan bile vardır) ve shape/görünüm tercihi. Ama bu kadar ezici çoğunluk deathadder tercih edince insanın içinde basilisk daha kötü daha kullanışsızmış gibi bi his oluşuyor, tamamen yanlış. Bu daha iyidir bu daha kötüdür gibi bir ayrımdan ziyade kullanım amacı ve tasarım tercihine bağlı seçim yapabilirsin. Onun dışında batarya ömürleriyle ilgili bilgim yok.

Ne kadar forum, ne kadar konu başlığı gezersen gez, kimlere sorarsan sor Basilisk ve DeathAdder karşılaştırıldığında insanların büyük çoğunluğu DeathAdder diyecekler inat ve ısrarla. Bunun sebebi insanların özelleştirilebilir makro tuşları önemsememesi veya kullanmaması (belki fazlalık görüp eksi yazan bile vardır) ve shape/görünüm tercihi. Ama bu kadar ezici çoğunluk DeathAdder tercih edince insanın içinde Basilisk daha kötü daha kullanışsızmış gibi bir his oluşuyor, tamamen yanlış. Bu daha iyidir bu daha kötüdür gibi bir ayrımdan ziyade kullanım amacı ve tasarım tercihine bağlı seçim yapabilirsin. Onun dışında batarya ömürleriyle ilgili bilgim yok.

Tasarım tercihi ile ilgili bir sorunum yok, tutuş şeklim avuç içi ve pençe tutuş arası olduğu için pek önem arz etmiyor mouse şekli benim için, her fareye uyuyor. Zaten sensör aynı DeathAdder V3 Pro'nun fiyatını hak ettiğini düşünmüyorum, malzemeden kısıp ağırılığı düşürüyorlar ama fiyattan hiç kısmıyorlar ne hikmetse. Basilisk V3 Pro'da ise scroll bozulabilir gibi duruyor.

Tasarım tercihi ile ilgili bir sorunum yok, tutuş şeklim avuç içi ve pençe tutuş arası olduğu için pek önem arz etmiyor mouse şekli benim için, her fareye uyuyor. Zaten sensör aynı DeathAdder V3 Pro'nun fiyatını hak ettiğini düşünmüyorum, malzemeden kısıp ağırılığı düşürüyorlar ama fiyattan hiç kısmıyorlar ne hikmetse. Basilisk V3 Pro'da ise scroll bozulabilir gibi duruyor.
Resmi razer sitesinde batarya ömürleri yazıyor. Burada modelleri karşılaştır-kıyasla seçeneği de var sanırım. Benim 5 senelik gamepower'ımın bile scroll hala sorunsuz çalışıyorsa razer da bi zahmet bozulmasın demek geliyor içimden ama böyle ürünler bilerek bir süre sonra bozulması ve yenisinin alınması için dayanıklılık testinde uzun dayanan parçalar daha dayanıksızlarıyla değiştiriliyor. Razer, steelseries gibi markaları tercih ederken bozulmalara hazırlıklı hatta bunu kabul ediyor olmalıyız her zaman. Browse Gaming Mice Online | Razer United States | Razer United States

Resmi Razer sitesinde batarya ömürleri yazıyor. Burada modelleri karşılaştır-kıyasla seçeneği de var sanırım. Benim 5 senelik Gamepower'ımın bile scroll hala sorunsuz çalışıyorsa Razer da bir zahmet bozulmasın demek geliyor içimden ama böyle ürünler bilerek bir süre sonra bozulması ve yenisinin alınması için dayanıklılık testinde uzun dayanan parçalar daha dayanıksızlarıyla değiştiriliyor. Razer, SteelSeries gibi markaları tercih ederken bozulmalara hazırlıklı hatta bunu kabul ediyor olmalıyız her zaman. Browse Gaming Mice Online | Razer United States | Razer United States

G903'ün yeni versiyonunada (25k Hero sensör) gözüme takılmadı değil 140 saat pil ömrü sunuyor. Sensörü Razer kadar iyi değil ama 300 IPS'den sonrası şov zaten.

G903'ün yeni versiyonunada (25k Hero sensör) gözüme takılmadı değil 140 saat pil ömrü sunuyor. Sensörü Razer kadar iyi değil ama 300 IPS'den sonrası şov zaten.
Basilisk v3 pro'nun bataryası 90 saat yetiyor sanırım. Günde 6 saat kullansan 15 gün eder. Ben her gece yatarken şarja takılı bıraktığım için neredeyse, hiçbir zaman batarya sıkıntısı çekmedim kablosuz mouse kullanırken. Sırf 15 günde 1 değil de 25 günde bir şarj etmek zorunda kalacaksın diye razer almamaya değer mi?

Basilisk V3 Pro'nun bataryası 90 saat yetiyor sanırım. Günde 6 saat kullansan 15 gün eder. Ben her gece yatarken şarja takılı bıraktığım için neredeyse, hiçbir zaman batarya sıkıntısı çekmedim kablosuz mouse kullanırken. Sırf 15 günde 1 değil de 25 günde bir şarj etmek zorunda kalacaksın diye Razer almamaya değer mi?

90 saat dedikleri ışıkları kapatınca geçerli %33 seviyesinde açınca bu sürenin 40 saate düşüyor. Ben günde yaklaşık 15 saat bilgisayar başında oturan bir insan olduğum için benim günlük şarj etmem gerekecek. O kadar RGB barındıran bir mouse aldığım zaman %100 kullanırım büyük ihtimal ışıkları.

90 saat dedikleri ışıkları kapatınca geçerli %33 seviyesinde açınca bu sürenin 40 saate düşüyor. Ben günde yaklaşık 15 saat bilgisayar başında oturan bir insan olduğum için benim günlük şarj etmem gerekecek. O kadar RGB barındıran bir mouse aldığım zaman %100 kullanırım büyük ihtimal ışıkları.
O zaman değişir senin kullanımın yoğunmuş. 15 günlük şarjı bir günde yedin bitirdin. Bir kaynakta 240 saat batarya süresi gibi bir şey görmüştüm razer için ama, kaynağı bulamadım. Doğruluğunu bilmiyorum o yüzden. Farklı model olabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoda 615 saat pil ömründen bahsediliyor. 90 saat falan yanlış yerden baktık sanırım. Model basilisk pro değil videoda ama bir ürünü 615 saat öteki 90 saat yapacak hali yok adamların. Yanlışımız var.

Son düzenleme:
O zaman değişir senin kullanımın yoğunmuş. 15 günlük şarjı bir günde yedin bitirdin. Bir kaynakta 240 saat batarya süresi gibi bir şey görmüştüm Razer için ama, kaynağı bulamadım. Doğruluğunu bilmiyorum o yüzden. Farklı model olabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoda 615 saat pil ömründen bahsediliyor. 90 saat falan yanlış yerden baktık sanırım. Model Basilisk Pro değil videoda ama bir ürünü 615 saat öteki 90 saat yapacak hali yok adamların. Yanlışımız var.

DeathAdder V2 X HyperSpeed pille çalışan bir mouse ve sensörüde Focus Pro sensöre göre çok düşük seviye. 2.4 GHz alıcı ile kullandığınızda 215 pil süresi sunuyordu yanlış hatırlamıyorsam. Redditte Razer Basilisk Ultimate üzerine dönen bi muhabbet gördüm mouseun %100 ışıkta şarjının 4,5 saat gittiğiyle ilgili.

DeathAdder V2 X HyperSpeed pille çalışan bir mouse ve sensörüde Focus Pro sensöre göre çok düşük seviye. 2.4 GHz alıcı ile kullandığınızda 215 pil süresi sunuyordu yanlış hatırlamıyorsam. Redditte Razer Basilisk Ultimate üzerine dönen bi muhabbet gördüm mouseun %100 ışıkta şarjının 4,5 saat gittiğiyle ilgili.
Razer'ın 4,5 saatte bitecek bir bataryayla kendini rezil edeceğini sanmıyorum ama detaylara hakim değilim, araştırmadım, bilgim yok. Ama gerçekçi gelmedi, yanıltmış olmak istemem ama.

Yeni konular

Geri
Yukarı