İnceleme Razer Basilisk V3

Merhaba bugün sizlere Razer markasının Basilisk V3 model oyuncu faresini inceleyeceğim.

Daha çok FPS oyuncuları odaklı üretilmiş bir oyun faresi olan Basilisk V3 10+1 programlanabilir tuş, Razer optik fare anahtarları, akıllı tekerlek modları gibi öne çıkan güzel özellikler ile bizi karşılamakta. Sağ ve sol tıkları için 0, 2ms hız ve 70 milyon tıklama ömrü veren Basilisk V3 gerçekten güveni hissettiriyor. Razer Focus+ Optik Sensör teknolojisi ile hem farenizdeki tüm milimetrik hareketleri algılar hem de sizlere 26.000 DPI'a kadar ayar yapmanıza olanak sağlar. Sadece Basilisk V3 ailesinde bulunan akıllı tekerlek modu da cidden kullanım için harika, gerek internette gezerken gerek oyun oynarken her şekilde sizlere kullanım kolaylığı sağlar. Akıllı tekerlek modu Synapse uygulaması üzerinden açılıp kapatılabildiği gibi fareniz üzerindeki tuş ile sonsuz veya tekli dönme modları arasında geçiş yapabilirsiniz. Chroma aydınlatma tarafında ise gerçekten benim en beüendim fare ışıklandırması olan ayrı ayrı 11 adet adreslenebilen LED ile gelmesi. Synapse uygulaması üzerinden tüm tuşlarını ve ışıklandırmasını tek tek kendinize özel ayarlayabileceğiniz gibi hazır olan oyun ve uygulama profillerinden de seçebilirsiniz.

GENEL BAKIŞ: Şahsi olarak severek kullandığım bir fare olan Razer Basilisk V3 oyuncu faresi FPS odaklı oyuncular için benim fikrim biçilmiş kaftan. Programlanabilir tuş sayısı, akıllı tekerlek sistemi, keskin nişancı butonu gibi özellikleri beni bu oyuncu faresini almaya iten başlıca özelliklerdendi. 10+1 programlanabilir tuş denmesine nazaran gerçek bir kullanıcı olarak bunun böyle olmadığını (en azından ben ve benim gibi sıradan kullanıcılar için) belirtmek isterim. Farenin sol kısmında bulunan 3 tuş ve tekerlekte bulunan (sağ sol ve orta) tuşlar hariç sağ tık-sol tık, DPI tuşu, tekerlek modu tuşu gibi tuşlar gerçekten programlanmaya açık değil.

ARTILAR:
+Akıllı tekerlek sistemi
+11 LED'li ayarlanabilir RGB aydınlatma
+Keskin nişancı tuşu
+Programlanabilir tuş fazlalığı
+Oyun ve uygulama profili çeşitliliği
+Ergonomik yapısı
+Teflon pedler
+Focus+ sensörler

EKSİLERİ:
-Sadece sağ el için kullanıma uygun
-Fiyat
-Kablolu oluşu (Fiyatına nazaran)

Alınır mı? : Eğer bir oyuncu faresine ayıracak bu denli bütçeniz varsa, Razer ekosisteminiz varsa veya kurmayı düşünüyorsanız, kablolu olması sizin için bir sorun değilse bence alınabilir fakat daha düşük bütçelerde gündelik kullanıcıyı üzmeyecek veya aynı bütçelerde kablosuz, daha profesyonel oyunculara hitap eden modeller bulmak mümkün.

GENEL PUANIM: 8/10

Umarım incelememi beğenmişsinizdir, almak isteyen veya merak eden arkadaşlara yardımcı olabilmişimdir.

İnceleme güzel duruyor fakat farenin fotoğrafları, kutu içeriği falan gelebilirdi. Yazılımının arayüzü gelebilirdi.

İnceleme güzel duruyor fakat farenin fotoğrafları, kutu içeriği falan gelebilirdi. Yazılımının arayüzü gelebilirdi.

Tavsiyeniz için teşekkür ederim hocam sonraki incelemelerimde dikkat edeceğim.

Geri
Yukarı