Razer Basilisk X HyperSpeed alınır mı?

Bütçe
500
Arkadaşlar ben 2 senedir Gamepower nightstalker Gaming mouse kullanıyorum ve değiştirmeyi düşünüyorum. Razer Basilisk X HyperSpeed benim kullandığım mouse ile bayağı benziyor diye ben de almayı düşünüyorum çünkü hem iyi bir marka hem de kablosuz çok rahat olur diye düşündüm. Sizce alışır mıyım şekline. Şimdiki kullandığım mouse a bakarak önerilerde bulunursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar ben 2 senedir Gamepower nightstalker Gaming mouse kullanıyorum ve değiştirmeyi düşünüyorum. Razer Basilisk X HyperSpeed benim kullandığım mouse ile bayağı benziyor diye ben de almayı düşünüyorum çünkü hem iyi bir marka hem de kablosuz çok rahat olur diye düşündüm. Sizce alışır mıyım şekline. Şimdiki kullandığım mouse a bakarak önerilerde bulunursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

Mouse'u hangi şekilde tuttuğun önemli nokta. Öyle göründüğü kadar büyük bir mouse değil. Parmaklarım uzun sayılır ve daha çok Fingertip şekilde tutuyorum. Alışmaya alışırsın gibi. Gelelim diğer noktalarına. Bendeki model ara ara kafasına göre kesinti yapıyor. Yeri geliyor kısa sürüyor, yeri geliyor bayağı uzun sürüyor. Bazen pili çıkartıp geri takıyorum ancak öyle düzeliyor. Özellikle Wi-Fi kullanıyorsan ikisi de 2.4 GHz bandını kullandığı için bağlantı sorunları yaşanabiliyor. Yaklaşık olarak 2 ve 3 hafta arası oldu alalı. 1000 Hz'de kullanıyorum ve 2 dakika sonra uykuya ayarladım. Pili henüz yarısına geldi (2.4 GHz üzerinden kullanıyorum). Gerçekten uzun bir süre gidiyor, sadece mouse için şarjlı pillere para vermeye gerek kalmıyor. Aldıktan bir süre sonra sağ tuşta rattle oluşabiliyormuş, henüz yaşamadım. Ha bir de alt tarafı bir miktar kir tutuyor.

Fareyi hangi şekilde tuttuğun önemli nokta. Öyle göründüğü kadar büyük bir mouse değil. Parmaklarım uzun sayılır ve daha çok fingertip şekilde tutuyorum. Alışmaya alışırsın gibi. Gelelim diğer noktalarına. Bendeki model ara ara kafasına göre kesinti yapıyor. Yeri geliyor kısa sürüyor, yeri geliyor bayağı uzun sürüyor. Bazen pili çıkartıp geri takıyorum ancak öyle düzeliyor. Özellikle Wi-Fi kullanıyorsan ikisi de 2.4 GHz bandını kullandığı için bağlantı sorunları yaşanabiliyor. Yaklaşık olarak 2 ve 3 hafta arası oldu alalı. 1000 Hz'de kullanıyorum ve 2 dakika sonra uykuya ayarladım. Pili henüz yarısına geldi (2.4 GHz üzerinden kullanıyorum). Gerçekten uzun bir süre gidiyor, sadece mouse için şarjlı pillere para vermeye gerek kalmıyor. Aldıktan bir süre sonra sağ tuşta rattle oluşabiliyormuş, henüz yaşamadım. Ha bir de alt tarafı bir miktar kir tutuyor.

Teşekkürler deneyimlerini benim ile paylaştığın için bana çok yardımcı oldun.

Mouse'u hangi şekilde tuttuğun önemli nokta. Öyle göründüğü kadar büyük bir mouse değil. Parmaklarım uzun sayılır ve daha çok Fingertip şekilde tutuyorum. Alışmaya alışırsın gibi. Gelelim diğer noktalarına. Bendeki model ara ara kafasına göre kesinti yapıyor. Yeri geliyor kısa sürüyor, yeri geliyor bayağı uzun sürüyor. Bazen pili çıkartıp geri takıyorum ancak öyle düzeliyor. Özellikle Wi-Fi kullanıyorsan ikisi de 2.4 GHz bandını kullandığı için bağlantı sorunları yaşanabiliyor. Yaklaşık olarak 2 ve 3 hafta arası oldu alalı. 1000 Hz'de kullanıyorum ve 2 dakika sonra uykuya ayarladım. Pili henüz yarısına geldi (2.4 GHz üzerinden kullanıyorum). Gerçekten uzun bir süre gidiyor, sadece mouse için şarjlı pillere para vermeye gerek kalmıyor. Aldıktan bir süre sonra sağ tuşta rattle oluşabiliyormuş, henüz yaşamadım. Ha bir de alt tarafı bir miktar kir tutuyor.
Bu kesinti sorununu ben de yaşıyorum. Uykuya geçtikten sonra bazen uyandıramıyorum. Biraz ağır uyuyor arkadaş galiba 🥲. Wifi kullanmamama rağmen yaşıyorum bu sorunu. Çok büyük bir problem olmadığı için üstüne düşmedim ama bazen sinir bozabiliyor. Uykuya geçme süresini uzatıp pil tasarrufundan vazgeçeceğim sanırım bu sıkıntıdan dolayı.

Arkadaşlar zahmet olmayacaksa mouse un ölçülerini (genişliğini ve uzunluğunu CM olarak) atabilir misiniz? İnternette bulamadım da eğer bulabilirseniz onu da koyabilrsiniz.

Bu kesinti sorununu ben de yaşıyorum. Uykuya geçtikten sonra bazen uyandıramıyorum. Biraz ağır uyuyor arkadaş galiba 🥲. Wifi kullanmamama rağmen yaşıyorum bu sorunu. Çok büyük bir problem olmadığı için üstüne düşmedim ama bazen sinir bozabiliyor. Uykuya geçme süresini uzatıp pil tasarrufundan vazgeçeceğim sanırım bu sıkıntıdan dolayı.

Ben Wi-Fi kullanıyorum ve çok can sıkabiliyor bazen. Özellikle oyun ortasında gidince deliye dönüyorum resmen. Yanımda fazladan en az 2 pil bulunduruyorum. Değiştiriyorum yine gidiyor. Gerçekten can sıkıcı bir durum.

@Branko Tuskas Hocam iyi geceler rahatsız ediyorum ama ben de almayı düşünüyorum şuan önerir misiniz acaba? Bu uzun sürede deneyimlerinizi aktarır mısınız?
merhabalar iyi geceler. ben aldigim donemde fiyati 450 civariydi ondan sonra razer piyasa fiyatini dusurdu ve sanirim su an 250-300 bandinda bulunabiliyor. Indirimde bulunca viper ultimate alip basiliski sattim fakat o fiyat bandinda kesinlikle tavsiye edecegim bir urun.

Geri
Yukarı