Razer Black Widow V3 almaya değer mi?

Bütçe
900TL

BorakanT

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
SteelSeries Apex 3 bozdum ve mekanik klavye arayışına geçtim. Herkes bunu söyledi. Corsair'in fontları kötü, Logitech'in Switch'leri kötü, SteelSeries zaten aşırı pahalı. Geriye tek Razer kaldı. Önerileri bekliyorum.

Herhangi bir eksi yönü var mı ve malzemesi ne çünkü videolarda plastik gibi duruyor beni korkuttu biraz.

Üst yüzeyi komple metal.
Önceden sahip olduğum Black Widow 2019 klavyesi tamamen plastikti ancak onun bile kasası çok sağlamdı bunu anlatmıyorum bile.
Klavyenin su geçirmez özelliği gibi ince detaylar sitesinde yazıyor zaten.
Bilek desteğini kullanmıyorum rahat ama Black Widow V2 gibi bir rahatlık söz konusu değil.
Işıklarını heves edip alıyor çoğu kişi benim gibi ancak bir süre sonra ışıkları umrunuzda olmuyor açıkçası.
Black Widow V2 veya Black Widow gibi altında beyaz yüzey olmadığından ışık aşağıdan geri yansımıyor o yüzden diğer Black Widow'lar gibi muhteşem gözükmüyor.
Merak ettiğiniz bir şey varsa sorabilirsiniz klavye gayet sağlam ve kolay kolay bozulmaz düşme gibi bir durumda.
Tuşlar yerinden çok sert çıkıyor o yüzden tuşların fırlama gibi bir durumu olmaz diye tahmin ediyorum.
Eski Black Widow 2019 klavyeme 1.5 metreden tam ortasına cam parfüm kutusu düştü hiç hasar olmadan çalışmaya devam etti.
Ayrıca bilek desteğinde mıknatıs gibi bir şey yok ve sert plastikten yapılma yani V2 gibi bir kalite beklemeyin biraz daha fiyat performans gibi bilek desteği.

Cherry Mx veya Optik switch kullanan modeller oluyor bu fiyatlarda. O modelleri tavsiye ederim. Mekanik klavyede klavyenin markasından çok switch marka/modele bakmak daha faydalı olabilir. Razer'ın switchleri de fena değil ama Cherry Mx varken ben tercih etmezdim

Razer'ın Switch'leri de fena değil ama Cherry MX varken ben tercih etmezdim.

Cherry MX Blue Switch'ler ile Green Switch arasında hissiyat farkı var.
Ne kadar Green ve Blue Switch özellik olarak birbirine çok yakın olsa da hissiyat olarak gerçekten büyük bir fark var.
Blue Switch'lerde tıklama noktası neredeyse gidiş mesafesinin ortalarına yakınken Green Switch'te neredeyse başlarda. Yani çok ufak bir yol payı var bu yüzden yazma performansı ve LoL gibi oyunlarda daha anlık tepki için Green Switch'in daha önde olduğunu düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı