Razer BlackShark V2 mı HyperX Cloud 3 mü alınmalı?

Bütçe
1300-3000 TL

Careta

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP Victus 16 S0023NT RTX 4060 8 GB Ryzen 5 7640hs 2x8 ddr5 5600 mhz 512 ssd
Meslek
Yazılım Mühendisliği 3. Sınıf öğrencisi
Razer Blackshark V2, Hyperx Cloud 3
Ben Hepsiburada üzerinden bir kulaklık almayı düşünüyorum ama kulaklık yurt dışından geliyor ve fiyatı çok ucuz. Yurt içi fiyatına göre arada 500 TL oynaması beni korkutuyor, sizce alınır mı? Bu kulaklığı şimdi alabilmem mümkün ama bir diğer seçenek olarak da yazın çalışarak alabileceğim HyperX Cloud 3 var. HyperX'in diğer modellere göre FPS oyunlarında çok daha iyi performans verdiğini biliyorum fakat öyle çok üst düzey beklentilerim yok. Bu yüzden Razer BlackShark V2 almam daha mı mantıklı olur?

Cloud 3 mikrofonu hariç beklendiği gibi bir etki yaratmadı. Bence fiyatına değmiyor, ondan baştan eliyorum.

Blackshark'ın V2 ve V2x olmak üzere iki modeli var. V2'den çoğu kişi memmun, fakat V2x'in tavsiye edilmediği konulara denk geldim.

V2x'in sesindeki sorunun mid-tiz sesleri daha düşük vermesi olduğu söyleniyor. Benim için önemli bir şey çünkü tiz-mid düşük olduğunda elektro gitar dinlerken bile sesi kulağa bas gitar gibi kalın geliyor. FPS oyunlarda performans olarak fark yaratacağını sanmıyorum, sadece sesler daha boğuk olur. Ama full drill dinlemiyorsan şarkı dinlemek o kadar zevkli olmayabilir. Örneğin, pop değil de enstrümental şarkılar dinlemek için alınan kulaklıkta mid performansının iyi olması da yetmez, direkt tizleri iyi vermesi lazım.

Son olarak, güvenilir bir satıcı olmadıkça yurt dışından almanı tavsiye etmem.

Cloud 3 mikrofonu hariç beklendiği gibi bir etki yaratmadı. Bence fiyatına değmiyor, ondan baştan eliyorum.

Blackshark'ın V2 ve V2x olmak üzere iki modeli var. V2'den çoğu kişi memmun, fakat V2x'in tavsiye edilmediği konulara denk geldim.

V2x'in sesindeki sorunun mid-tiz sesleri daha düşük vermesi olduğu söyleniyor. Benim için önemli bir şey çünkü tiz-mid düşük olduğunda elektro gitar dinlerken bile sesi kulağa bas gitar gibi kalın geliyor. FPS oyunlarda performans olarak fark yaratacağını sanmıyorum, sadece sesler daha boğuk olur. Ama full drill dinlemiyorsan şarkı dinlemek o kadar zevkli olmayabilir. Örneğin, pop değil de enstrümental şarkılar dinlemek için alınan kulaklıkta mid performansının iyi olması da yetmez, direkt tizleri iyi vermesi lazım.

Son olarak, güvenilir bir satıcı olmadıkça yurt dışından almanı tavsiye etmem.
Müzik takıntım yok oyunlarda iyi olsun yeterli. Blackshark bana da mantıklı geldi.

Ben Hepsiburada üzerinden bir kulaklık almayı düşünüyorum ama kulaklık yurt dışından geliyor ve fiyatı çok ucuz. Yurt içi fiyatına göre arada 500 TL oynaması beni korkutuyor, sizce alınır mı? Bu kulaklığı şimdi alabilmem mümkün ama bir diğer seçenek olarak da yazın çalışarak alabileceğim HyperX Cloud 3 var. HyperX'in diğer modellere göre FPS oyunlarında çok daha iyi performans verdiğini biliyorum fakat öyle çok üst düzey beklentilerim yok. Bu yüzden Razer BlackShark V2 almam daha mı mantıklı olur?

V2 kullanıcısıyım belki sadece benim başıma geliyordur bilmiyorum ama bazen sadece soldan ses geliyor ve hiçbir türlü düzelmiyor sadece beklemen gerek onun dışında 9/10 kulaklık bence.

V2 kullanıcısıyım belki sadece benim başıma geliyordur bilmiyorum ama bazen sadece soldan ses geliyor ve hiçbir türlü düzelmiyor sadece beklemen gerek onun dışında 9/10 kulaklık bence.

Bende de aynı sorun mevcut nadir olsa da sesi kurcalayınca düzeliyor.

Ses tamamen mi kesiliyor yoksa azalıyor mu ? Lakin öyleyse, ses ayarlarına sağ tıklayıp, kulaklığın ayarlarını seçtiğinizde sağ ve sol olarak ikiye ayrılan ses ayarında sol'un yarıya indiğini ya da sizin durumunuzda tamamen kesildiğini göreceksiniz, onu oradan düzeltin. Bende ilk kullandığım zamanlar aynısı oluyordu ve kronik bir durum fakat bu şekilde çözüme kavuşuyor.
Bende de aynı sorun mevcut nadir olsa da sesi kurcalayınca düzeliyor.

Ses tamamen mi kesiliyor yoksa azalıyor mu? Lakin öyleyse, ses ayarlarına sağ tıklayıp, kulaklığın ayarlarını seçtiğinizde sağ ve sol olarak ikiye ayrılan ses ayarında Sol'un yarıya indiğini ya da sizin durumunuzda tamamen kesildiğini göreceksiniz, onu oradan düzeltin. Bende ilk kullandığım zamanlar aynısı oluyordu ve kronik bir durum fakat bu şekilde çözüme kavuşuyor.

Öyle değil mesela kulaklığın kendi donanımından sesini acarken veya kısarken çok nadirde olsa tek bir yerden ses geliyor ses ayarını yani o tuşu biraz yükseltince veya azaltınca çözülüyor.

BlackShark V2 der tek geçerim.

Bass olsun, tiz olsun beni cidden çok şaşırtan bir kulaklık. Bu kadar performans beklemiyordum.
Razer Synapse uygulaması bazen sapıtsa da ayarlarını bildiğin sürece sorun yaşayacağını sanmıyorum.
Dolby Headphones + THX Spatial Audio ile birlikte kullanıyorum. Kulaklık resmen titriyor herhangi bir basslı bir şey olunca.

Daha net bir ses istersen de Equalizer APO diye bir uygulama var. Onda da ayar yapabilirsin. Sennheiser HE 1 ayarlarını kullanıyorum bu uygulamada. Bence gayet iyi.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı