Razer BlackShark V2 mi V2 X mi?

Bütçe
500
Ses kartın çok iyi. Blackshark V2 X'in içinden surround yazılımı için kod çıkıyordu yanlış hatırlamıyorsam. Onu da kurunca oyunlarda çok iyi verim alırsın. V2 X'i kasa önüne değil de arkada anakartın ses çıkışına bağlamalısın en iyi verim, kaliteli ses ve mikrofon için.
Anakartının sitesinden Realtek driver ve yazılımını kurmuşsundur. Ses kalitesini ve yüksekliğini etkiliyor.

Razer BlackShark V2, Razer BlackShark V2 X'ten daha iyi oyun kulaklığıdır. V2, kutudan çıktığında daha iyi dengelenmiş bir ses profiline sahiptir ve mikrofonları çıkarılabilir. Ayrıca V2, bir USB Ses Kartı ile birlikte gelir ve ses profilini özelleştirmenize, özel oyun modlarına erişmenize ve mikrofon ayarlarını yapmanıza olanak tanıyan yardımcı yazılımlarla uyumludur. Bununla birlikte, V2 X, kullanıma hazır daha iyi bir mikrofon performansına sahiptir.

Kısacası, ses yonganız iyiyse V2 X tercih edebilirsiniz. Aksi takdirde ses kartı avantajından dolayı V2 tercih etmelisiniz. V2'nin ses kartı özelliği dışında pek bir avantajı yok.
@Teacher80 hocam aynı kulaklığı, yazdığınız şekilde yaparak x570 tomahawk Wi-Fi için alabilir miyim? Ses kartı konusunda hiçbir bilgim yok .
Ses yongası olarak X570 Meg Ace'den bir farkı yok. Yani, gayet iyi bir ses yongasına sahipsiniz.

Neden H510 S2H için önermiyorsunuz ki? İçindeki ses kartı hakkında bir bilgi bulamadım o yüzden 500 serisi ve 600 serisi anakartlar da önermekte çekincelerim var.
H510 anakartlarda ALC897/887 ve ALC892 ses yongası bulunmaktadır. ALC1200'e kıyasla çok kötü bir ses yongasıdır. Razer Blackshark V2 X gibi bir kulaklığı besleyemez.

H510 anakartlarda ALC897/887 ve ALC892 ses yongası bulunmaktadır. ALC1200'e kıyasla çok kötü bir ses yongasıdır. Razer BlackShark V2 X gibi bir kulaklığı besleyemez.

İyi de ALC 897 yongası asgari düzeyde bir ses yongası değil mi? Blackshark V2 X zaten beslenmesi çok zor bir kulaklık değil ALC256 yongasına sahip laptopumda bile benzer seviyedeki ses kartlı modellerle aynı ya da daha iyi performans alıyorum.

Ayrıca bir sorum daha var B660 anakartlar da hangi yonga seti kullanılıyor onun hakkında da bir bilgi bulamadım.

Kulaklığı sürmek için iş ses çipiyle bitmiyor. İçinde kullanılan yükseltici ünite de önemli. Sonra anakart ve ona bağlı diğer cihazların parazitlerinden koruyacak önlemi olmalı.
Şansınızı denemek için kulaklığı iade kabul eden bir siteden alabilirsiniz.
Kendi anakartımın sitesinde ses özelliklerini resimlerle anlatmış mesela:
Bir de kendi anakartınızı kontrol edin resmi sitesinde.
Kulaklığın sağı ve soluna gidecek sesin, mikrofonun sesinin diğer kanallara parazit veya yankı yapmasını önleyecek ayrı katmanlı yapı var benimkinde. Sadece ses çipine bakarak olmuyor ne yazık ki.
Bu tür kulaklıkların yorumlarındaki sesin veya mikrofonun parazitli olması vs. bu sebepten olabiliyor.

Son düzenleme:
İyi de ALC 897 yongası asgari düzeyde bir ses yongası değil mi? Blackshark V2 X zaten beslenmesi çok zor bir kulaklık değil ALC256 yongasına sahip laptopumda bile benzer seviyedeki ses kartlı modellerle aynı ya da daha iyi performans alıyorum.

Ayrıca bir sorum daha var B660 anakartlar da hangi yonga seti kullanılıyor onun hakkında da bir bilgi bulamadım.
Blackshark V2 X'in empedansı 32 Ohm. 32 Ohm ALC 897'nin besleyebileceği bir değerdir fakat stabil olmaz. Parazitlenmeler olabilir. O yüzden besleyemez demiştim. @Teacher80 hocam yukarıda detaylı açıklamasını yapmış zaten.

B660'lar için genel bir ses yongası yok. Eğer öğrenmeniz gerekiyorsa ürünün kendi sitesinden bakabilirsiniz.

Kulaklığı sürmek için iş ses çipiyle bitmiyor. İçinde kullanılan yükseltici ünite de önemli. Sonra anakart ve ona bağlı diğer cihazların parazitlerinden koruyacak önlemi olmalı.
Şansınızı denemek için kulaklığı iade kabul eden bir siteden alabilirsiniz.
Kendi anakartımın sitesinde ses özelliklerini resimlerle anlatmış mesela:
Bir de kendi anakartınızı kontrol edin resmi sitesinde.
Kulaklığın sağı ve soluna gidecek sesin, mikrofonun sesinin diğer kanallara parazit veya yankı yapmasını önleyecek ayrı katmanlı yapı var benimkinde. Sadece ses çipine bakarak olmuyor ne yazık ki.
Bu tür kulaklıkların yorumlarındaki sesin veya mikrofonun parazitli olması vs. bu sebepten olabiliyor.

Laptop olduğu için bilgi edinmekte zorlanıyorum o yüzden bu dediğiniz özellikleri öğrenemedim. Haklısınız olayın sadece çipte bitmediğini biliyorum yazılımsal olsun diğer etkenlerde çok etkili ama genelde alc897/892'lerde sıkıntı yaşayanlara görmedim. Yine de dediğinizi yapıp anakartlarda ki parazit koruyucularını araştırıp önereceğim.

Geri
Yukarı