Razer BlackShark V2 USB Enhancer alınır mı?

Corsair Void Lite al bir arkadaş müzik için 7.1 kötü olur demiş ama zaten tuşa basıp 7.1'i kapadıktan sonra stero oluyor yani İncehesap'da Void Elite 600 TL olmuş hemen al.
Peki hocam RGB ve RGB olmayan arasında fark var mı? RGB olmayan daha ucuza geliyor da.

Hocam şimdi benim önümde 3 seçenek var: Razer BlackShark V2 X (3.5mm) - Corsair Void Elite - Tronosmart Sono. Bunlar arasından: Müzik olarak iyi olacak, mikrofon olarak kaliteli olacak, oyun olarak da Apex Legends - CoD Modern Warfare - LoL - CS:GO - BF 4 - Crysis1 - Cyrsis 2 gibi oyunlarda 3-4 saatte beni üzmeyecek bir kulaklık almak istiyorum. Bu konuda en fiyat performans Sono oluyor açıkçası ama eğer mikrofon kalitesi ve müzik kalitesi güzel değilse daha iyilerini de alabilirim. Zaten açıklamıştım, alıntı yaptım aşağıya:

@FlexR hocam sizin düşünceniz ne?
Diğer modeller hakkında fikrim yok. Corsair modellerinin incelemelerine bakıp eliyordum genelde.

Eliyordum derken? Ne kötü yanları var ki?
Hatırlayamıyorum ama beklentilerimi karşılamıyordu. Mesela Corsair Virtuoso aklımdaydı ama onun HI-RES ses kalitesi için kablolu bağlamak lazımdı. Surround ses kasmada da yazılımı başarılı değildi. Batarya süresi de azdı galiba.
Kabloluda beklentim: 50-53 MM sürücüler. 20 HZ-20 KHZ frekans aralığının ötesinde frekans aralığı (tiz frekansları arttırmak kolay ama bass frekans aralığını arttırmak zordur ve bu müzik kalitesinde etkili). Mikrofonu şişe dibinden konuşuyor gibi olmasın. Ses ayarlarında yazılımında sanal surround ve seviyeleri/türleri, ses normalleştirme, ses berraklaştırma, EQ ayarları oyununa göre iyi iş yapıyor. Mikrofonda da benzer ayarlar çok iyi olur. Kulaklık padleri hava alan kumaş vs. malzemden olursa çok iyi oluyor (Değiştirilebilir padli olursa çok daha iyi).
Bu yazılım özellikler Logitech ve yeni çıkan Razer kulaklıklarda var.
Bu kriterden ne kadarı olursa o kadar işime gelir.

Hatırlayamıyorum ama beklentilerimi karşılamıyordu. Mesela Corsair Virtuoso aklımdaydı ama onun hı-res ses kalitesi için kablolu bağlamak lazımdı. Surround ses kasmada da yazılımı başarılı değildi. Batarya süresi de azdı galiba.
Kabloluda beklentim: 50-53 mm sürücüler. 20 HZ-20 khz frekans aralığının ötesinde frekans aralığı (tiz frekansları arttırmak kolay ama bass frekans aralığını arttırmak zordur ve bu müzik kalitesinde etkili). Mikrofonu şişe dibinden konuşuyor gibi olmasın. Ses ayarlarında yazılımında sanal Surround ve seviyeleri/türleri, ses normalleştirme, ses berraklaştırma, EQ ayarları oyununa göre iyi iş yapıyor. Mikrofonda da benzer ayarlar çok iyi olur. Kulaklık padleri hava alan kumaş vs. malzemden olursa çok iyi oluyor (değiştirilebilir padli olursa çok daha iyi).
Bu yazılım özellikler Logitech ve yeni çıkan Razer kulaklıklarda var.
Bu kriterden ne kadarı olursa o kadar işime gelir.

Peki Razer BlackShark v2'nin kafa bandını neden elemediniz aşırı ince.

Peki Razer BlackShark v2'nin kafa bandını neden elemediniz aşırı ince.
Bir sürü İngilizce inceleme izledim. 6 ay sonra tekrar inceleme yapan videolar da dahil. O teller ince ve narin değil. Adamlar eğmek için abanıyor, bana mısın demiyor. Gayet sağlam mekanizma yani. Logitech'de G Pro öncesi modeller mesela langır lungurdu. Corsair o konuda Lohitech'e göre daha sağlam totalde. Kulaklığı yerden yere çalar veya mindersiz sert zeminde üstüne oturursan hiçbir kulaklık sağ çıkmaz. Özellikle sert düşmelerde içlerindeki lehimler vs. kopar büyük ihtimalle.
Ayrıntılı incelemem:

Bir sürü İngilizce inceleme izledim. 6 ay sonra tekrar inceleme yapan videolar da dahil. O teller ince ve narin değil. Adamlar eğmek için abanıyor, bana mısın demiyor. Gayet sağlam mekanizma yani. Logitech'de G PRO öncesi modeller mesela langır lungurdu. Corsair o konuda Lohitech'e göre daha sağlam Total'de. Kulaklığı yerden yere çalar veya mindersiz sert zeminde üstüne oturursan hiçbir kulaklık sağ çıkmaz. Özellikle sert düşmelerde içlerindeki lehimler vs. kopar büyük ihtimalle.

Bükmek için zorlandıkları videoyu atar mısınızın lütfen.

Bükmek için zorlandıkları videoyu atar mısınızın lütfen.
Nerden bulayım en aşağı ik sayfa Youtube videosu izledim. Gözüne kestirdiğin modelin videolarına bak. İçine sinmiyorsa alma derim. Satıcısı değilim sonuçta. Herkes kendi söküğünü diker. Beni satış elemanı pozisyonuna sokmana gerek yok. İncelemelerde nelere dikkat ettiğimi anlattım. Sen de almayı düşündüğün modelleri böyle incele derim.

Arkadaşım neden yanlış bilgi veriyorsun, gece gece benim kafa ayık değil, sabah olsun detaylı bilgi yazarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı