Çözüldü Razer BlackShark V2 USB Sound Card 7.1 Surround sound aktivasyon kodu mail gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Onur6476

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. 2 haftadır kullandığım Razer kulaklığımın 7.1 Surround sound özelliğinin olduğunu hatırladım ve aktifleştireyim dedim. Her neyse Razer ID'ye hesabıma kulaklığımı seri nosu fatura fotografı ile kaydettim aktifleştirdim ancak diğer kullanıcılarda olduğu gibi Gmail'ime 7.1 aktivasyon kodu gönderilmedi. Nerede yanlış yapıyorum? Razer kimliğimde kulaklığım kayıtlı ancak 7.1 aktifleştirme kodu maili gelmedi.

Çözüm
Yani şimdi kendiliğinden açık mı benim yapmam gereken bir ayar var mı?

İlk önce aldığınız model V2 değil mi eminsiniz? Ses kartı ile birlikte bilgisayara takın. Razer Synapse yükleyin. Sonra ayarlarına girip THX ve stereo diye iki mod var. THX'i seçin fakat önermem THX de kullanmanızı.
Yanında gelen ses kartı dışında THX'i kullanamıyorsun. Ya da para vereceksin alıp başka ses kartıyla kullanacaksın.

Hocam peki V2'nin X hali ile ses kartı halinin farkı ne vatan da ki çalışan arkadaşın tavsiyesi üzerine ses kartlı hali indirimdeyken V2 X'e nazaran 500 TL farkla almıştım ne farkı var acaba bunların? Ses kartı ne yapıyor.

Hocam peki v2'nin X hali ile ses kartı halinin farkı ne vatan da ki çalışan arkadaşın tavsiyesi üzerine ses kartlı hali indirimdeyken V2 X'e nazaran 500 TL farkla almıştım ne farkı var acaba bunların? Ses kartı ne yapıyor.

Çok daha fark var. Ses kartlı hali daha iyi. THX 7.1 Surround'dan daha başarılı.

Çok daha fark var. Ses kartlı hali daha iyi. THX 7.1 Surround'dan daha başarılı.

Teşekkür ederim hocam. Bir sorum daha olacak ama kusura bakma tekrardan kulaklığı kendi yerinden son sese alınca en ufak bir seste hışırtımsı cızırtı yapan bir ses geliyor ancak sonra gidiyor normal ses çıkarmıyorken bir sorunu yok ancak son sesde ufak bir ses geldiği zaman sesi veriyor sonrasında HS diye bir ses geliyor nasıl anlatsam bilemedim sesi. Ama normal ses düzeyinde kullanınca bir sorun yok acaba yüksek ses veriyor diye mi öyle ses çıkıyor. Bu konularda çok pimpirikliyim acaba kazıklandım mı falan diye şüpheye düşüyorum.😁

Teşekkür ederim hocam. Bir sorum daha olacak ama kusura bakma tekrardan kulaklığı kendi yerinden son sese alınca en ufak bir seste hışırtımsı cızırtı yapan bir ses geliyor ancak sonra gidiyor normal ses çıkarmıyorken bir sorunu yok ancak son sesde ufak bir ses geldiği zaman sesi veriyor sonrasında HS diye bir ses geliyor nasıl anlatsam bilemedim sesi. Ama normal ses düzeyinde kullanınca bir sorun yok acaba yüksek ses veriyor diye mi öyle ses çıkıyor. Bu konularda çok pimpirikliyim acaba kazıklandım mı falan diye şüpheye düşüyorum.😁

Son kademeye kadar almayın, son kademenin biraz düşüğüne çekin. Pek iyi çalışmıyor ora. Rehber: Ses Mühendislerinden Razer BlackShark V2 EQ & Mic ayarları sound normalization kapatın, bass seviyorsanız %100 bass Boost yapın. 16KHz bandını 5 veya 6 ya çekin.

Hocam peki V2'nin X hali ile ses kartı halinin farkı ne vatan da ki çalışan arkadaşın tavsiyesi üzerine ses kartlı hali indirimdeyken V2 X'e nazaran 500 TL farkla almıştım ne farkı var acaba bunların? Ses kartı ne yapıyor.
Kulaklığın kendisi bile fark ediyor hocam. Sürücüleri falan farklı. Siz daha iyi olan modeli almışsınız. Hayırlı olsun. Bu arada Synapse biraz sıkıntılı bir yazılım. Seste gariplik duyarsanız bozuk ürün aldım diye hemen telaşa kapılmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı