Razer BlackShark V2 X için ses kartı önemli mi?

Ghost_Guney

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Nvidia Rtx 3060 12 gb
i5-12400f
16gb ddr4 ram
Arkadaşlar ben Razer BlackShark V2 X kulaklığını almayı düşünüyorum ama her yerde ses kartı önemli gibi şeyler duyuyorum. Benim ses kartım da çok iyi değil kulaklık güzel çalışır mı?

Çalışır tabi.

Sesin kalitesini arttırmak için tavsiye ederim, onun dışında gayet normal çalışıyordu bende kullandım o modelden.

Önemli. Ses kartım kötü olduğu için o tarz kulaklıklar alamıyorum ben. Güzel çalışacağını sanmam. Parasını haketmez yani.

Daha iyi ses kartına bağlandıkça mutlaka bir miktar fark oluşacaktır bu kaçınılmaz. Fakat zaten uyguna düzgün ses kartı bir iki tane var. O bütçeyi koyana kadar da daha iyi bir kulaklık alıp anakartınıza bağlasanız yine daha verimli sonuç alınırdı.
Özetle; BlackShark v2 X çok ciddi fark görebileceğiniz seviyede bir kulaklık değil.

Daha iyi ses kartına bağlandıkça mutlaka bir miktar fark oluşacaktır bu kaçınılmaz. Fakat zaten uyguna düzgün ses kartı bir iki tane var. O bütçeyi koyana kadar da daha iyi bir kulaklık alıp anakartınıza bağlasanız yine daha verimli sonuç alınırdı.
Özetle; BlackShark v2 X çok ciddi fark görebileceğiniz seviyede bir kulaklık değil.
Mikrofonlarda problem çıkabiliyor. Ses kartım kötü olduğu için Arctis 1 mikrofonunda dip ses olmuştu.

Mikrofonlarda problem çıkabiliyor. Ses kartım kötü olduğu için Arctis 1 mikrofonunda dip ses olmuştu.
Mikrofonlarda olabilir evet. Üst seviye olmayan anakartların yongaları yalıtılmış veya iyi yalıtılmış olmadıklarından diğer bileşenlerin seslerini yansıtma (fan vs) veya içerdeki elektromanyetik alandan etkilenerek bozunmalara yol açabilirler. (Bu dediğim hem ses hem mikrofon için geçerli)

Ses kartının modelini falan nasıl öğrenebilirim ses kartım kötü demiştim ama ben yanlış demişim.

Ses kartının modelini falan nasıl öğrenebilirim ses kartım kötü demiştim ama ben yanlış demişim.
Konu açılalı uzun zaman olmuş ama yazmak istedim. Anakartının modelini aratarak kendi sitesine gitmelisin, daha sonra kartı tanıtan sayfada "specs" veya "details" gibi bir şey yazar, ona geldikten sonra "audio" kısmında anakartında kullanıllan ses yongasını görebilirsin.

Geri
Yukarı