Razer BlackShark V2 X mikrofon cızırtılı

kritvkras

Hectopat
Daha fazla  
Dün Razer BlackShark V2 X aldım ama mikrofonu aşırı kötü ses çok dipten geliyor. Aşırı cızırtı var ve oyunun sesini falan da alıyor ne yapmalıyım?
Yapılması gereken ayarlar nelerdir? Hangi programı indirmeliyim? Delirmek üzereyim oyun içi iletişim kuramıyorum. Teşekkürler şimdiden yardım eden herkese.

Kasanın önüne taktıysanız direkt anakarta bağlantı yapmayı deneyin.
Discord tarafında krisp ve Echo Cancellation işinizi görür. Bende başta oyunun sesini vb. alıyordu, sonradan ne olduysa yaşanmamaya başladı.
Ses kartı veya driver ile alakalı bir sorun olabilir.

Kasanın önüne taktıysanız direkt anakarta bağlantı yapmayı deneyin.
Discord tarafında krisp ve echo cancellation işinizi görür. Bende başta oyunun sesini vb. alıyordu, sonradan ne olduysa yaşanmamaya başladı.
Ses kartı veya driver ile alakalı bir sorun olabilir.

Arkada takılı ama hala berbat bir ses veriyor. Oyun içi mikrofonumda düzelmesi gerekiyor Discord neredeyse hiç kullanmıyorum.

Arkada takılı ama hala berbat bir ses veriyor. Oyun içi mikrofonumda düzelmesi gerekiyor Discord neredeyse hiç kullanmıyorum.
Realtek sürücünüz varsa mikrofon ayarlarından gürültü engelleme ve akustik eko iptalini kapalı tutun. Sesin boğuk ve düşük bitte gelmesine neden olan o. Ha evet gürültüyü ve dip sesi kesiyor mu evet ama sizin sesi de boğuk yapıyor.
Ayrıca oyunun ses/iletişim ayarlarında mikrofon hassasiyetini ayarlamayı deneyebilirsiniz.
Anakartınızın modeli nedir?
Hocam Razer'ın driverleri var onları kurmayı denediniz mi?
Maalesef bu üründe sadece 7.1 için driver mevcut. Synapse üzerinde V2X gözükmüyor. USB versiyon olsa muhtemelen gözükürdü.

Realtek sürücünüz varsa mikrofon ayarlarından gürültü engelleme ve akustik eko iptalini kapalı tutun. Sesin boğuk ve düşük bitte gelmesine neden olan o. Ha evet gürültüyü ve dip sesi kesiyor mu evet ama sizin sesi de boğuk yapıyor.
Ayrıca oyunun ses/iletişim ayarlarında mikrofon hassasiyetini ayarlamayı deneyebilirsiniz.
Anakartınızın modeli nedir?

Maalesef bu üründe sadece 7.1 için driver mevcut. Synapse üzerinde v2X gözükmüyor. USB versiyon olsa muhtemelen gözükürdü.

Anakartım B450M S2H. Realtek için bir şeyler indirdim fakat gürültü engelleme ve akustik eko iptalini bulamadım. Detaylı bir video varsa atabilir misiniz ya da anlatma şansınız varsa anlatabilir misiniz?

Anakartım B450M S2H. Realtek için bir şeyler indirdim fakat gürültü engelleme ve akustik eko iptalini bulamadım. Detaylı bir video varsa atabilir misiniz ya da anlatma şansınız varsa anlatabilir misiniz?
Update vb. o konuları hiç bilmiyorum ama sorun muhtemelen anakartın ses sürücüsü ile alakalı. Genellikle bu konuda sorun yaşayan herkeste aynısı oluyor.
Benim kullandığım iki cihaz da (Masaüstü ve Laptop) ASUS, ikisinde de Realtek entegre. sizin anakartta da varmış ancak sanırım bir şeyler eksik.

Update vb. o konuları hiç bilmiyorum ama sorun muhtemelen anakartın ses sürücüsü ile alakalı. Genellikle bu konuda sorun yaşayan herkeste aynısı oluyor.
Benim kullandığım iki cihaz da (masaüstü ve laptop) ASUS, ikisinde de Realtek entegre. Sizin anakartta da varmış ancak sanırım bir şeyler eksik.

Razer'in kendi mikrofonu da bu kadar kötü değildir herhalde değil mi kalite açısından yani. Dandik Rampage kulaklığım bile daha iyi mikrofon kalitesi veriyordu.

Razer'in kendi mikrofonu da bu kadar kötü değildir herhalde değil mi kalite açısından yani. Dandik Rampage kulaklığım bile daha iyi mikrofon kalitesi veriyordu.
Ben V2 X kullanıyorum. Önceki James Donkey 711 mikrofonuma göre gayet memnunum. Çağ atlattırdı diyebilirim. Mikrofon kalitesi gayet güzel hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı