Razer Blackwidow Elite vs Razer Huntsman Elite

Lenka

Kilopat
Yer
Ataşehir
Selamlar, yakın zaman içerisinde iki klavyeden birisini alacağım. Şu an aktif olarak Razer Ornata Chroma kullanıyorum, bu klavye Mecha Membrane tuş türünü kullanıyor. Gerçek bir mekanik klavye arayışında olduğum için bu iki üründen biri hakkında tavsiye isteyeceğim.

Blackwidow Elite yeni tip Green Switch kullanmakta, aslında ben çok hassas bir dokunuş istediğim için Yellow Switch almak istiyorum lakin sanırsam Türkiye'de Switch'i seçip satın almak için bir platform veya site yok çünkü Razer.com'da satın al dediğimde bana Switch tipi soruyor. Türk sitelerinde bu soruyla karşılaşmadım ve default olarak Green Switch yollayacaklarını düşünüyorum.

Huntsman Elite ise yeni geliştirilen Opto Mechanical Purple Switch dizilimini kullanıyor, tepkime süresi daha düşük ve Razer bu ürünü en hızlı klavyesi olarak tanıtmakta. Benim şahsi zevkim ve fikrim olarak Huntsman Elite baskın çıkıyor.
Sizin önerilerinize açığım..

Hocam bence ikisi de değil. Corsair K95 RGB Platinum almalısınız. O 2 klavyeye de o paralar verilmez. Ben de aktif olarak Blackwidow Chroma V1 kullanmaktayım. 2016 yılında almıştım. Keşke Corsair alsaydım diyorum. Corsair, kat kat kaliteli klavyeleri daha ucuza üretiyor. Razer'dan vazgeçin derim.

Odam ve ekipmanlarım tamamen Razer konseptine sahip, Razer'ın yeni switch testleri iddialı duruyor. Razer'dan başka markaya geçmek istemiyorum fakat önerdiğiniz klavye de muhteşem..

Odam ve ekipmanlarım tamamen Razer konseptine sahip, Razer'ın yeni switch testleri iddialı duruyor. Razer'dan başka markaya geçmek istemiyorum fakat önerdiğiniz klavye de muhteşem..
Haklısınız fakat daha az para verip, çok daha kaliteli bir klavye almalısınız. Razer'dan vazgeçin derim. Corsair'in switchleri gerçekten çok daha iyi.

Kardeşim bence sete takılma. Huntsman Elite switchleri lazerli çalışıyor. Razer switchleri zaten kötü olduğu için o lazer bence çok dayanmaz. Razerın çoğu ekipmanları parasını hak etmiyor. Corsair her türlü daha iyidir. Hatta eğer faren eskidiyse veya bozuksa Glorious Model O mouse önerebilirim. Tüm parçan farklı markalar olunca daha güzel görünür bence. Bir marka illaki her şeyde başarılı olmak zorunda değildir. Mesela Corsair da mouselarda başarılı değil.

Kardeşim bence sete takılma. Huntsman Elite switchleri lazerli çalışıyor. Razer switchleri zaten kötü olduğu için o lazer bence çok dayanmaz. Razerın çoğu ekipmanları parasını hak etmiyor. Corsair her türlü daha iyidir. Hatta eğer faren eskidiyse veya bozuksa Glorious Model O mouse önerebilirim. Tüm parçan farklı markalar olunca daha güzel görünür bence. Bir marka illaki her şeyde başarılı olmak zorunda değildir. Mesela Corsair da mouselarda başarılı değil.
Aynen. Corsair klavye konusunda çok iyi işler çıkartıyor. Bundan sonraki klavyem Corsair olacak.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı