Razer BlackWidow Klavyeye Kahve Döküldü

EfaFTW

Hectopat
Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim üzere Razer'ın BlackWidow Chroma V2 modeli klavyeme kahve döküldü. Çalışırlığında bir problem yok, tuşlar da sapıtma yok. Ancak 3 tuşu dışında tüm aydınlatmalar gitti ve bu 3 tuşta da sadece tek renk yanıyor. O yananları da yazılım üzerinden kapatamıyorum bile. Normalde bilgisayarı kapatınca LED ayndınlatmalar da sönüyor ama bu olaydan sonra o 3 ışık yanmaya devam ediyor. Denemek için USB girişini telefon şarj aletinin adaptörüne taktım ve 3 tuştaki ışık yine yanıyor. Beklemek çözüm olabilir mi ya da tamiri mümkün olabilir mi? Teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı model bende var üstüne milyonca şey döktüm bozulmadı ışıklar bozulduyse geçmiş olsun tuşun çalıştığına dua edin.
Çok garip değil mi? Tuşlar da bozulsa "tamam, naneyi yemiş" diyeceğim. Tuşlara hiç etki etmeyip LED'lerin gitmesi çok can sıkıcı gerçekten. Garantisi zaten yoktu, elektronikçi içini açıp tamir edemez mi diyorsunuz? Ona göre yani klavye siparişi vereceğim çünkü böyle 3 tane ışıkla falan çok can sıkıcı gözüküyor. Evet kullanılabilir ama biraz da takıntılı bir insanımdır.
Belki başka yaşayan arkadaşlar da olmuştur, 1 hafta geçmesine rağmen hala klavyenin ışıkları düzelmedi. Tavsiyesi olan varsa çok memnun olurum.

Son düzenleme:
Logitech G815 klavyeme su döktüğümde ışıklar düzensiz olarak yanıp sönmeye, renkler sapıtmaya, tuşlar kendiliğinden basmaya ve kendiğinden devredışı kalmaya başladı.

3 nesildir logitech klavye kullanıyordum. Öteki iki klavyeme de defalarca sıvı döktüm. İlk vakalarımda çok endişelenip klavyeyi hemen söküp suyun tahliye olmasını sağlayıp ardından da kurulayıp bir gün kadar bekletiyordum. Ancak bunu defalarca yaptığım için son dönemlerde klavyeyi dahi sökmeden ters çevirerek suyu döküp işime devam ediyordum. Ama bu klavyem diğerlerinden farklıydı. Üzerinde USB girişi vardı. Dolayısıyla entegre devreye su direkt girebiliyordu.

Klavyemde dediğim sorunları yaşayınca panikledim ve eski klavyelerde yaptığım uygulamaları yaptım. Kuruladım, iki gün kadar dikey konumda beklettim. Ve sonunda benim ışıkları sapıtan bütün tuşları basılı kalan ve ardından devredışı kalan klavyem sorunsuz çalışmaya devam etti. Bu olay 5-6 ay önce yaşandı ve klavyemi hala sıkıntısız kullanıyorum.

Klavyenize dökülmüş olan su tahliye olmamış olabilir ama öyle olsa benimki gibi bir takım sıkıntılar olurdu muhtemelen.

Son düzenleme:
Logitech G815 klavyeme su döktüğümde ışıklar düzensiz olarak yanıp sönmeye, renkler sapıtmaya, tuşlar kendiliğinden basmaya ve kendiğinden devredışı kalmaya başladı.

3 nesildir logitech klavye kullanıyordum. Öteki iki klavyeme de defalarca sıvı döktüm. İlk vakalarımda çok endişelenip klavyeyi hemen söküp suyun tahliye olmasını sağlayıp ardından da kurulayıp bir gün kadar bekletiyordum. Ancak bunu defalarca yaptığım için son dönemlerde klavyeyi dahi sökmeden ters çevirerek suyu döküp işime devam ediyordum. Ama bu klavyem diğerlerinden farklıydı. Üzerinde USB girişi vardı. Dolayısıyla entegre devreye su direkt girebiliyordu.

Klavyemde dediğim sorunları yaşayınca panikledim ve eski klavyelerde yaptığım uygulamaları yaptım. Kuruladım, iki gün kadar dikey konumda beklettim. Ve sonunda benim ışıkları sapıtan bütün tuşları basılı kalan ve ardından devredışı kalan klavyem sorunsuz çalışmaya devam etti. Bu olay 5-6 ay önce yaşandı ve klavyemi hala sıkıntısız kullanıyorum.

Klavyenize dökülmüş olan su tahliye olmamış olabilir ama öyle olsa benimki gibi bir takım sıkıntılar olurdu muhtemelen.
Hocam dediğim gibi, benim 1 haftayı geçti olay yaşanılalı, hala aynı sorun devam ediyor. Yeni klavye siparişi verdim. Olurda 1-2 ay sonra düzelmiş olursa satacağım artık. Yapacak bişey yok gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı