Klavyeye kahve döküldü

Netzwerke

Decapat
Daha fazla  
Kardeşim bugün klavyeme kahve döktü. Çıkarıp içini açıp temizledim kuruttum. Fakat silmeme temizlememe rağmen bazı tuşlar yapışkanlı basıyor gibi, o Click hissini alamıyorum ve yapışkanlığı hissediyorum. Ve tabanlarında olan ışık da yanmıyor. Bir çözümü var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok zor döner o klavye. Mümkünse 6 ay kadar kenarda dursun kullanma. Logitech G410 model klavyemin üstüne yaklaşık 100ml kadar kola döktüm. Yapışkanlı basmayı geç harfler bile yanlış basıyordu. K'ya basınca D yazıyordu mesela. Sonra garantide karşılamadığından bende klavyeyi söktüm temizledim ve kenara attım. 6 ay kadar sonra aklıma geldi. Dedim deneyeyim. Sadece tek tuşta his kaybı var. Onun dışında hiçbir problem yok. 2 aydır problemsiz kullanıyorum. Belki sende de işe yarar.

Ben bayağı bir temizledim o halde Switch'lerin içine de dökülmüş oyüzden switclerin bazıları yapışkanlı kaldı işte. O Switch'leri nasıl temizleyeceğim bilmiyorum.

Elektronik devre temizleyicilerle temizleyebilirsin sadece, bu tür temizleyiciler uçucudur sıktıktan bir süre sonra hiç sıkılmamış gibi yok olur ve devre bileşenlerine zarar vermezler, bu tür bi sprey kullanman lazım yoksa switch içini temizlemen çok zor.

Temizleyebildin mi? Bende bugün filtre kahve döküm ve birkaç tuşun içine girdi yapış yapış şu an. WD-40 veya izopropil alkol işe yarıyor mu?

Temizleyebildin mi? Bende bugün filtre kahve döküm ve birkaç tuşun içine girdi yapış yapış şu an. WD-40 veya izopropil alkol işe yarıyor mu?
Sen temizleyebildin mi? Ben yön tuşları, numpad'de ki 0'a ve ctrlye döktüm. Tuşlar taş gibi. Basılmıyor

Geri
Yukarı