Razer BlackWidow'un temizledikten sonra tuşlar basmıyor

Nehir899

Decapat
Switchleri yağladım 2 gün sonra W ve D tuşu basmamaya başladı. Temizlik için BW-100 adlı sprey öneriliyor ama Türkiye'de olmadığı için aseton da olabileceği söyleniyor. Ben de aseton akıttım alkolle temizlensin diye fakat sonuç aynı. Bazen basıyor bazen hiç basmıyor. Sizce nasıl düzeltebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam neden yağlama ihtiyacı duydunuz ki? Temizlikten kastınız kıl,tüy,saç vs. için ise tüm tuşları çıkarıp sulu boya fırçası gibi birşey ile temizleyebilirsiniz rahatlıkla. Hatta ince bir fırçayla tuşları çıkarmaya bile gerek duymazsınız.

Elektronik cihaz sonuçta içine sıvı döküpte bozulmamasını beklemek hata olur. Geçmiş olsun.

Umarım garantisi vardır. Yapacağın en iyi şey Razer'a ve Türkiye ithalatçısına tuşlarla sorun yaşadığını söylemek. Yenisini verme ihtimalleri çok yüksek, tamir hizmetleri olmadığından kullanıcını hatasını fark etmeyebilirler. Garanti bittiyse geçmiş olsun, tamir ettirebileceğin yer bulman çok zor bulsan bile yüksek fiyat çekerler. Kendiliğinden düzelmesi için şükret.

Switchleri yağladım 2 gün sonra W ve D tuşu basmamaya başladı. Temizlik için BW-100 adlı sprey öneriliyor ama Türkiye'de olmadığı için aseton da olabileceği söyleniyor. Ben de aseton akıttım alkolle temizlensin diye fakat sonuç aynı. Bazen basıyor bazen hiç basmıyor. Sizce nasıl düzeltebilirim?
Neden klavyenin içini herhangi bir sıvıyla temizleme-yağlama ihtiyacı duydun ki ? Klavyelerin içine sıvı temas edince tuşlarda kısa devre oluyor ve klavye çalışsa dahi tuşlar çalışmıyor. Garantisi varsa hiç bekleme derim. Evde yapabileceğin pek birşey yoktur diye düşünüyorum.

Öneride bulunayım, sıvı temasında bulunduğundan sakın bahsetme :D Reddit'te Razer subredditine sorununuzu güzelce bir şekilde ingilizce olarak post atın Razer'ın müşteri temsilcileri size mesaj atacaklardır seri numarası, video vs. isteyeceklerdir bunları gönderdikten sonra kullanıcı hatası cevabı almazsanız yerel satıcınızdan değişim isteyin gibi bir cevap alacaksınız. Tüm konuşmanın ekran görüntüsünü alıp yazıcıdan çıkartıp garantiden değişim isteyin, elleri mahkum değişecekledir.

Garantisi yoksa Razer'ı zorlayın biraz duygu sömürüsü yapın belki kendileri değiştirmeyi teklif edebilir. İyi şanslar.

Son düzenleme:
Lehimleri söküp, switchleri açmadan nasıl yağladınız Blackwidowu tam olarak?

Spray lube duymadınmı
Arkadaşlar kalvyeyi düzelttim Switch'lere alkol boşalttım adam oldu klavye.
Duydum ama tam da bu tarz durumlar için önerilmiyor zaten o yöntem. Neyse ki kurtarmışsınız klavyenizi. Umarım uzun vadede tekrar sorun olmaz. Spray lube için hangi markanın ürününü kullanmıştınız?

Geri
Yukarı