Razer Blade 15 vs Microsoft Surface Book 2

C. Engineer

Decapat
Kodlama ve grafik tasarım için bilgisayar alacağım. LoL gibi yüksek GPU ihtiyacı olmayan oyunları oynuyorum. Mediamarkt.de sitesinde bugün için geçerli %19 KDV indirimi var. Almanya'daki tanıdığım gelecek ay Türkiye'ye gelecek ondan notebook almasını isteyeceğim. Razer Blade 15 almayı düşünüyordum (ince tasarımı, taşınabilirliği ve güçlü bileşenleri cazip kılıyor) fakat nedense Microsoft Surface Book 2 ile Razer Blade 15 arasında kaldım. Sizce aşağıdaki üçü arasından hangisini tercih etmeliyim? Lütfen o paraya git monster al demeyin.

1. Razer Blade 15 (i7 8750H/GTX 1060 6GB)
  • Full HD 144Hz ekran
  • 16 GB 2666MHz RAM
  • 512 GB mSSD (alırsam 970 Evo 1TB ile değiştireceğim)
  • Fiyat: 9.500 TL
Avantajları: İşlemci, RAM ve ekran kartı yönünden daha güçlü. Harici 2 adet 4K monitörde çalışma imkanı sağlıyor.

2. Microsoft Surface Book 2 13.5" (i7 8650u/ GTX 1050 2GB)
  • 3000x2000 çözünürlüğe sahip dokunmatik ekran
  • 8GB 1866 MHz RAM
  • 256 GB SSD (tümleşik yükseltilebilir değil)
  • Fiyat: 9.950 TL

3. Microsoft Surface Book 2 15" (i7 8650u/GTX 1060 6GB)
  • 3240x2160 çözünürlüğe sahip dokunmatik ekran
  • 16 GB 1866 MHz RAM
  • 256 GB SSD (tümleşik yükseltilebilir değil)
  • Fiyat: 13.750

Avantajları: Surface Pen ve Surface Dial ile çalışma kolaylığı sağlıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben olsam Surface alırdım. Her ne kadar gereksinimleri düşük olsa da eskiden gittiğim kursta Surface Pen ile deneyimim olmuştu süper bir şey. Ayrıca çizim için olduğundan yine önerim çözünürlüğü yüksek olduğundan Surface olur. (Eğer Indesign vb. uğraşacaksan. Fakat kodlama kısmında biraz geride kalabilir. Sonuç olarak (eğer yapacaksan) uygulama testlerinde sanal makine üzerinde çalışırken arkada sadece Chrome ve PS açabilirsin (6GB RAM ile böyle eğer 4GB RAM verebilirsen yine bilgisayarda LOL oynarken bile makineyi çalıştırabilirsin.) Ayrıca bazı Adobe uygulamalrında Surface ile uyumluluk modu bulunuyor yani yine notum Surface oluyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı