Razer Cynosa Chroma RGB Açıkken Cızırtı Geliyor

VeLov1s

Hectopat
Daha fazla  
Yeni bir klavye aldım Razer Cynosa Chroma. Kasanın arkasında takılı ve RGB aydınlatması açıkken kulaklığıma cızırtı sesi geliyor. RGB kapalı iken cızırtı sesi gidiyor. Bunun sebebi sizce nedir?

Sistem Özellikleri

MSI GTX 1080 Gaming X
Ryzen 5 1600
WD ya da Seagate 1 TB 64MB 7200 RPM
Corsair 2x8 3200 MHz Kırmızı LED
Asus Prime B350 Plus

Son düzenleyen: Moderatör:
RGB açıldığında oluşan bir akım karışması kaynaklı olabilir. Klavyeyi ön giriş veya jack girişinden uzak bi USB portunda deneyebilir misiniz aynı sorun devam edecek mi diye?

@afacanati

Aynı sorun mevcut. Klavye veya mouse ethernet ve ses kartının bulunduğu taraftaki usb 2.0 portundayken rgb si açılınca usb portundan tiz bir ses geliyor laptopta. Sorunun çözümü nedir acaba.

Klavyeyi kulaklık girişinden (3.5mm yada usb farketmez) olabildiğince uzaktaki bir usb porta takınca ses düzeliyor mu? Benzer bir sorunu K70 Lux ve 3.5mm ses girişlerinde yaşamıştı bir arkadaşım. Klavye için anakartın en üst kısmında, 3.5mm ses girişlerinden uzakta bir USB giriş kullanarak çözmüştü sorunu.

Klavyeyi kulaklık girişinden (3.5mm yada usb farketmez) olabildiğince uzaktaki bir usb porta takınca ses düzeliyor mu? Benzer bir sorunu K70 Lux ve 3.5mm ses girişlerinde yaşamıştı bir arkadaşım. Klavye için anakartın en üst kısmında, 3.5mm ses girişlerinden uzakta bir USB giriş kullanarak çözmüştü sorunu.
Evet laptopun sağ tarafına, sadece USB portlarının olduğu yere takınca ses gelmiyor diyebilirim. Kulağımı dayayınca çok çok kısık duyabiliyorum, yine klavye ışığını kapatınca ses kesiliyor.

Coil Whine sesi deniyor o sese malesef lanet bisey ben de cozumunu merak ediyorum. Ayni sorun RGB mouse padimde var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
LED PWM deniyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
LED PWM deniyor.
ekşide coil whine başlığında bir entry
1606666225417.png

LED PWM deniyor.

ekşide coil whine başlığında bir entry Eki Görüntüle 756384
LED PWM yapinin adi google a yazdigin zaman da problemi degil yapiyi goruyorsun o parcanin ustunde bobin var ve o bobin vizilti yapiyor o yuzden coil whine deniyor. Cozumu deneyecegim tesekkurler

Geri
Yukarı