Razer DeathAdder V2 Mini İncelemesi

Öncelikle herkese merhaba. Bu yazımda yeni aldığım Razer V2 Mini ürününü inceleyeceğim. Ürünü Hepsiburada üzerinden Zonebilişim isimli satıcıdan 315 TL'ye satın aldım. Fotoğraflarda mouse'un grip tape olmayan halini göreceksiniz. Fakat en sonda grip tape yapıştırılmış halinin fotoğraflarını koyacağım. O zaman haydi başlayalım.

KUTU İÇERİĞİ
Ekran görüntüsü 2021-01-30 115545.png

Kutuyu açtığımızda karşımıza 2 tane sağ ve sol tıka, 2 tane sağ ve sol yan kısımlara olmak üzere 4 adet kaydırmaz grip tape çıkıyor.
Ekran görüntüsü 2021-01-30 115442.png

Ayrıca yanında Razer'in bir adet havalı bir Sticker'i bulunuyor.
Ekran görüntüsü 2021-01-30 115457.png

Ve tabii ki kutunun içinde mouse de var :).
Ekran görüntüsü 2021-01-30 115418.png

TEKNİK ÖZELLİKLER
Untitled.png

Evet, şimdi geldik işin en önemli kısmına. Farenin içinde PixArt PAW3359 8500 DPI optik sensör bulunuyor. Bu sensör, 300 IPS ve 35G'ye kadar hızlanmaya sahip. Ayrıca mouse, 70 milyon basış ömürlü Razer Optik Mouse Switch'lerine sahip.

BOYUTLAR
Ekran görüntüsü 2021-01-30 115839.png

Mouse, yaklaşık olarak 114,2 mm boya, 65,4 mm ene, 38,5 mm yüksekliğe sahip. Ayrıca kablo hariç 62 gr ağırlığa sahip. Boy kısmında kafanızın karışmaması için size bir örnek vereyim. 9 yaşındaki kardeşimin eline tam oluyor. Eli yaklaşık 11 cm falan. Fakat mouse'un baya küçük ve hafif olduğunu söylemek gerek. Yani eliniz büyükse ve palm grip şeklinde tutuyorsanız, tavsiye etmem. Zaten ürünün adı üstünde "mini" yazıyor. Fakat ben bu kadar küçük olacağını sanmıyordum.

MALZEME KALİTESİ VE TASARIM
resim_2021-01-30_120553.png

Ürün, malzeme kalitesi olarak oldukça kaliteli. Ve çok iyi hissettiriyor. Fakat şunu söylemeliyim ki mouse hafifliği yüzünden biraz içi boş gibi hissettiriyor olmadı değil. Üstündeki malzeme plastik gibi fakat değil. Adını tam olarak hatırlamıyorum fakat, iyi olduğunu söylemek mümkün. Tasarım konusunda ise, klasik Razer tasarımının küçültülmüş hali diyebiliriz. Oldukça ergonomik bir yapıya sahip. 6 adet tuş barındırıyor. 2 adet klasik sağ ve sol tıklama tuşu, 2 adet sol yanda ileri geri tuşları, 1 adet scroll tuşu ve 1 adet kademeli dpi tuşu bulunuyor.

AYDINLATMA
Ekran görüntüsü 2021-01-30 120455.png

Farenin aydınlatma kısmında sade olduğunu söylemek gerek. Fakat arkadaki Razer logosu, gerçekten hoş durmuyor değil. RGB bir aydınlatma mevcut. Ayrıca ürünün, Razer Synapse 3.0 yazılımı ile Razer Chroma kısmından renkleri, aydınlatma efektleri ayarlanabiliyor.

KABLO KALİTESİ
Ekran görüntüsü 2021-01-30 121348.png

Ürün, Razer Speedflex isimli örgülü yapıda bir kabloya sahip. Bu kablo, 1.8 metre uzunluğunda. Şahsen ben kabloyu çok beğenmedim. Çünkü kablo mouse'a oranla biraz büyük gibi kalıyor. Ve ayrıca eşofman ipini andırıyor.
Ekran görüntüsü 2021-01-30 121412.png

Kablonun ucu ise metal. İç kısımları fotoğrafta göründüğü gibi yeşil. Kablonun plastik olan kısmında ise hoş bir Razer yazısı bulunuyor. Ve ürün ilk geldiğinde kablonun ucunda 1 adet kapama şeysi bulunuyor.

ARTILAR

-Zengin kutu içeriği,
-Razer Synapse 3.0 uygulama desteği,
-Örgülü Razer Speedflex kablo,
-Uygun fiyat,
-RGB aydınlatma,
-Ergonomik sağ el tasarımı,
-Küçük eli olan kişiler için optimize edilmiş olması.

EKSİLER

-Büyük kablo.

GRIP TAPE'Lİ HALİ

Ekran görüntüsü 2021-01-30 122514.png

Ekran görüntüsü 2021-01-30 122529.png

Ekran görüntüsü 2021-01-30 122541.png

Ekran görüntüsü 2021-01-30 122554.png

Ekran görüntüsü 2021-01-30 122604.png

KAPANIŞ

Umarım faydalı olabilmişimdir. Bu makale için baya bir vakit harcadım. Elimden gelen şeyleri sizlere sundum. 5-6 ay sonra uzun kullanım deneyimini de yayınlamayı düşünüyorum. Bu mouse'u bize öneren @hadwiger hocama teşekkürlerimi sunuyorum. Umarım istediğiniz gibi olabilmiştir. Eksilerimi ve artılarımı bu makalenin altına yazarsanız sevinirim. Esen kalın...

Razer mouse'ları genelde neden hep LOD sorunu oluyor ? Bu mouse da ciddi anlamda LOD sorunu var. Son sürüm firmware güncellemeside bir işe yaramadı. Ancak sensör bölgesine siyah bant yapıştırarak çözdüm olayı :) Elime küçük gelmesine rağmen büyük bir sorun yaşamıyorum. CS:GO ve Valorant oynayıp test ettim ve gerçekten 200 TL göre mükemmel fiyat performans ürünü. Tavsiye ederim. İnceleme için teşekkürler.

Öncelikle herkese merhaba. Bu yazımda yeni aldığım Razer V2 mini ürününü inceleyeceğim. Ürünü Hepsiburada üzerinden zonebilişim isimli satıcıdan 315 TL'ye satın aldım. Fotoğraflarda farenin grip tape olmayan halini göreceksiniz. Fakat en sonda grip tape yapıştırılmış halinin fotoğraflarını koyacağım. O zaman haydi başlayalım.

kutu içeriği
Eki Görüntüle 858239
Kutuyu açtığımızda karşımıza 2 tane sağ ve sol tıka, 2 tane sağ ve sol yan kısımlara olmak üzere 4 adet kaydırmaz grip tape çıkıyor.
Eki Görüntüle 858241
Ayrıca yanında Razer'in bir adet havalı bir Sticker'i bulunuyor.
Eki Görüntüle 858240
Ve tabii ki kutunun içinde mouse de var :).
Eki Görüntüle 858242

teknik özellikler
Eki Görüntüle 858914
Evet, şimdi geldik işin en önemli kısmına. Farenin içinde pixart PAW3359 8500 DPI optik sensör bulunuyor. Bu sensör, 300 IPS ve 35G'ye kadar hızlanmaya sahip. Ayrıca mouse, 70 milyon basış ömürlü Razer optik mouse Switch'lerine sahip.

boyutlar
Eki Görüntüle 858246
Mouse, yaklaşık olarak 114,2 mm boya, 65,4 mm ene, 38,5 mm yüksekliğe sahip. Ayrıca kablo hariç 62 gr ağırlığa sahip. Boy kısmında kafanızın karışmaması için size bir örnek vereyim. 9 yaşındaki kardeşimin eline tam oluyor. Eli yaklaşık 11 cm falan. Fakat farenin bayağı küçük ve hafif olduğunu söylemek gerek. Yani eliniz büyükse ve palm grip şeklinde tutuyorsanız, tavsiye etmem. Zaten ürünün adı üstünde "mini" yazıyor. Fakat ben bu kadar küçük olacağını sanmıyordum.

malzeme kalitesi ve tasarım
Eki Görüntüle 858260
Ürün, malzeme kalitesi olarak oldukça kaliteli. Ve çok iyi hissettiriyor. Fakat şunu söylemeliyim ki mouse hafifliği yüzünden biraz içi boş gibi hissettiriyor olmadı değil. Üstündeki malzeme plastik gibi fakat değil. Adını tam olarak hatırlamıyorum fakat, iyi olduğunu söylemek mümkün. Tasarım konusunda ise, klasik Razer tasarımının küçültülmüş hali diyebiliriz. Oldukça ergonomik bir yapıya sahip. 6 adet tuş barındırıyor. 2 adet klasik sağ ve sol tıklama tuşu, 2 adet sol yanda ileri geri tuşları, 1 adet scroll tuşu ve 1 adet kademeli DPI tuşu bulunuyor.

aydınlatma
Eki Görüntüle 858262
Farenin aydınlatma kısmında sade olduğunu söylemek gerek. Fakat arkadaki Razer logosu, gerçekten hoş durmuyor değil. RGB bir aydınlatma mevcut. Ayrıca ürünün, Razer Synapse 3.0 yazılımı ile Razer Chroma kısmından renkleri, aydınlatma efektleri ayarlanabiliyor.

kablo kalitesi
Eki Görüntüle 858270
Ürün, Razer speedflex isimli örgülü yapıda bir kabloya sahip. Bu kablo, 1.8 metre uzunluğunda. Şahsen ben kabloyu çok beğenmedim. Çünkü kablo fareye oranla biraz büyük gibi kalıyor. Ve ayrıca eşofman ipini andırıyor.
Eki Görüntüle 858273
Kablonun ucu ise metal. İç kısımları fotoğrafta göründüğü gibi yeşil. Kablonun plastik olan kısmında ise hoş bir Razer yazısı bulunuyor. Ve ürün ilk geldiğinde kablonun ucunda 1 adet kapama şeysi bulunuyor.

artılar

-Zengin kutu içeriği,
-Razer Synapse 3.0 uygulama desteği,
-Örgülü Razer speedflex kablo,
-Uygun fiyat,
-RGB aydınlatma,
-Ergonomik sağ el tasarımı,
-Küçük eli olan kişiler için optimize edilmiş olması.

eksiler

-Büyük kablo.

grıp Tape'li hali

Eki Görüntüle 858275
Eki Görüntüle 858276
Eki Görüntüle 858277
Eki Görüntüle 858278
Eki Görüntüle 858279

kapanış

Umarım faydalı olabilmişimdir. Bu makale için bayağı bir vakit harcadım. Elimden gelen şeyleri sizlere sundum. 5-6 ay sonra uzun kullanım deneyimini de yayınlamayı düşünüyorum. Bu fareyi bize öneren @hadwiger hocama teşekkürlerimi sunuyorum. Umarım istediğiniz gibi olabilmiştir. Eksilerimi ve artılarımı bu makalenin altına yazarsanız sevinirim. Esen kalın...

Skatezleri hakkında hiçbir şey söylememişsiniz ama bu kadar da olmaz yani(!).

Yeni konular

Geri
Yukarı