Razer DeathAdder V2 Mini vs. Razer DeathAdder essential

Arkadaşlar ben de V2 mini ile essentials arasında kaldım. V2 mini küçük deniliyor. Genellikle küçük ve orta büyüklükteki eller için uygundur deniliyor ama benim elim 19 cm geliyor. Bir sitede gördüğüm karşılaştırmadaki tabloya göre 17 cm ile 19.5 cm arası orta sınıfına giriyor. Sizce 19 cm el büyüklüğü için V2 mini uygun mudur ne dersiniz? Genellikle palm grip ve finger tip şeklinde kullanıyorum. Sizce essentials mi daha uygun olur yoksa V2 mini mi? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
Finger tip tutacaksanız belki kurtarabilir ama Palm Grip tutacaksanız elinize küçük gelebilir. Farenin ölçüleri burada, kendiniz kıyaslayıp karar verin. Ama dediğim gibi büyük ihtimalle küçük gelecektir.

compare-razer-deathadder-mini.jpg

Finger tip tutacaksanız belki kurtarabilir ama Palm Grip tutacaksanız elinize küçük gelebilir. Farenin ölçüleri burada, kendiniz kıyaslayıp karar verin. Ama dediğim gibi büyük ihtimalle küçük gelecektir.

Eki Görüntüle 1296138

Anlıyorum Cevabınız için çok teşekkürler. Peki 200 TL bandında Razer Essentials modelini mi önerirsiniz yoksa başka bir model mi önerirsiniz bu fiyat aralığında.

Anlıyorum Cevabınız için çok teşekkürler. Peki 200 TL bandında Razer Essentials modelini mi önerirsiniz yoksa başka bir model mi önerirsiniz bu fiyat aralığında.
En az 118 mm farelere bak. Elin orta büyük. 19 cm olsa elin büyük derdim ama kesin bir cevap vermemişsin, o 1 santimin bile ciddi farkı oluyor. Her neyse, bu fareler minik fareler özellikle v2 mini bence 16-17 cm el için bile çok küçük. Razer zaten fareyi ilk olarak sadece asya pazarına sunmuştu çünkü cidden çok küçük bir fare. En az 118 mm uzunluk olan farelere bakın. Palm-fingertip arası nasıl oluyor onu anlamadım, ikisi arasında dağlar kadar fark var. Viper mini hafif küçük gelir eline, v2 mini ise direkt küçük gelir, konforsuz olur.

Razer Essentials modeli biraz eski. Sensörünün özellikleri 220 IPS VE 30g hızlanmayı veriyor. DPI oranı 6400, az. Ancak kimsenin 3000'den fazla kullandığını düşünmüyorum. Bu fiyat bandında şunları önerebilirim:

Corsair Katar Pro PAW 3327 sensöre sahip. 220 IPS ve 30g hızlanma veriyor, Razer ile aynı. Ancak çok daha ucuz.

Redragon M808 Storm'da PAW 3327 sensörü kullanıyor. Aynı diyebiliriz ancak daha pahalı. Elinize daha uygun olabilir.

Katar Pro alabilirsiniz elinize göre daha uygun olacaktır. Zaten sensör özellikleri aynı. Fiyatı da daha uygun.

En az 118 mm farelere bak. Elin orta büyük. 19 cm olsa elin büyük derdim ama kesin bir cevap vermemişsin, o 1 santimin bile ciddi farkı oluyor. Her neyse, bu fareler minik fareler özellikle V2 mini bence 16-17 cm el için bile çok küçük. Razer zaten fareyi ilk olarak sadece Asya pazarına sunmuştu çünkü cidden çok küçük bir fare. En az 118 mm uzunluk olan farelere bakın. Palm-fingertip arası nasıl oluyor onu anlamadım, ikisi arasında dağlar kadar fark var. Viper Mini hafif küçük gelir eline, V2 mini ise direkt küçük gelir, konforsuz olur.

Elim 19 cm büyüklüğünde. Yukarida da yazmış olduğum gibi tablodaki değerlere göre 17 cm ile 19.5 arası için medium yani orta yazıyordu. Tabii ne kadar doğrudur bilmiyorum ama elimin büyüklüğünün 19 cm olduğunu fark ettim ölçtügümde. Ben yıllardır 10 cm uzunluğunda kablosuz bir mouse kullanıyorum şu anda dahil. Küçük mouse'lara alışkınım diyebilirim ama artık alacağım yeni farenin biraz büyük olmasını istediğim için ve oyun dışında grafik tasarım gibi işlerde de rahat bir şekilde kullanabilmek için Razer V2 mini düşünüyordum hazır indirimdeyken. Hem Essentials'e göre sensorü daha iyiymiş dpi degeri falan.Onun için o kadar sene 10 cm lik bir mouse kullandiktan sonra bu elime büyük gelir diye düşünmüştüm biraz açıkçası.O nedenle tavsiyelerinizi almak istedim.Tesekkurler.

Elim 19 cm büyüklüğünde. Yukarida da yazmış olduğum gibi tablodaki değerlere göre 17 cm ile 19.5 arası için medium yani orta yazıyordu. Tabii ne kadar doğrudur bilmiyorum ama elimin büyüklüğünün 19 cm olduğunu fark ettim ölçtügümde. Ben yıllardır 10 cm uzunluğunda kablosuz bir mouse kullanıyorum şu anda dahil. Küçük mouse'lara alışkınım diyebilirim ama artık alacağım yeni farenin biraz büyük olmasını istediğim için ve oyun dışında grafik tasarım gibi işlerde de rahat bir şekilde kullanabilmek için Razer V2 mini düşünüyordum hazır indirimdeyken. Hem Essentials'e göre sensorü daha iyiymiş dpi degeri falan.Onun için o kadar sene 10 cm lik bir mouse kullandiktan sonra bu elime büyük gelir diye düşünmüştüm biraz açıkçası.O nedenle tavsiyelerinizi almak istedim.Tesekkurler.
Viper mini almanı öneririm.
Küçük fare istediğini varsayarak.

Razer Essentials modeli biraz eski. Sensörünün özellikleri 220 IPS VE 30G hızlanmayı veriyor. DPI oranı 6400, az. Ancak kimsenin 3000'den fazla kullandığını düşünmüyorum. Bu fiyat bandında şunları önerebilirim:

Corsair Katar Pro PAW 3327 sensöre sahip. 220 IPS ve 30G hızlanma veriyor, Razer ile aynı. Ancak çok daha ucuz.

Redragon M808 Storm'da PAW 3327 sensörü kullanıyor. Aynı diyebiliriz ancak daha pahalı. Elinize daha uygun olabilir.

Katar Pro alabilirsiniz elinize göre daha uygun olacaktır. Zaten sensör özellikleri aynı. Fiyatı da daha uygun.

Razer Essentials modeli biraz eski. Sensörünün özellikleri 220 IPS VE 30G hızlanmayı veriyor. DPI oranı 6400, az. Ancak kimsenin 3000'den fazla kullandığını düşünmüyorum. Bu fiyat bandında şunları önerebilirim:

Corsair Katar Pro PAW 3327 sensöre sahip. 220 IPS ve 30G hızlanma veriyor, Razer ile aynı. Ancak çok daha ucuz.

Katar Pro'ya az önce baktım ama o da boyut olarak biraz küçük kalıyor sanırım. Uzunluğu 11 cm civarı olduğunu gördüm. Yine de önerileriniz için cok teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Önerileriniz için çok teşekkür ederim. Katar Pro'ya baktım ancak onun da boyut olarak 11 cm uzunluğunda olduğunu öğrendim. Sanirim o da küçük kalıyormuş. Yine de çok sağ olun.

Katar Pro'ya az önce baktım ama o da boyut olarak biraz küçük kalıyor sanırım. Uzunluğu 11 cm civarı olduğunu gördüm. Yine de önerileriniz için cok teşekkür ederim.
Hocam bir önceki mesajınizda ben kücük farelere alisigim diyordunuz, siz ne istediginizi bilmiyorsunuz ki.
Önerileriniz için çok teşekkür ederim. Katar Pro'ya baktım ancak onun da boyut olarak 11 cm uzunluğunda olduğunu öğrendim. Sanirim o da küçük kalıyormuş. Yine de çok sağ olun.

Büyük fare olarak deathadder essential var. Ben büyük fareler hakkında çok bilmiyorum o yüzden öneri yapmayacağım, fakat beğenildiğini gördüm.
Veya Basiliks V2 bakabilirsin. Forumda bir sürü bilgi var zaten azıcık arastırmayla hangi fareyi alacagin oturur. Ben kucuk fare istedigini varsayip Viper Mini onerdim.

Son düzenleme:
Hocam bir önceki mesajınizda ben kücük farelere alisigim diyordunuz, siz ne istediginizi bilmiyorsunuz ki.

Büyük fare olarak DeathAdder essential var. Ben büyük fareler hakkında çok bilmiyorum o yüzden öneri yapmayacağım, fakat beğenildiğini gördüm.
Veya Basilisk V2 bakabilirsin. Forumda bir sürü bilgi var zaten azıcık arastırmayla hangi fareyi alacagin oturur. Ben kucuk fare istedigini varsayip Viper Mini onerdim.

Hocam bir önceki mesajımda küçük Mouse'lara alışkın olduğumu söylemiştim evet, doğru. Fakat yanlış şekilde ifade ettim sanırım kusura bakmayın. Küçüklükten kastım hani elime oturacak, kavrayacak bir mouse olsun ne çok büyük ne de çok küçük olsun istedim. Ama Essentials da orta ve büyük ele sahip olanlar için daha uygun olduğu için biraz arada kaldım. O nedenle V2 mini Essentials'e göre daha iyi olduğundan bu modelin uygun olup olmayacaği konusunda sizlerin fikirlerini almak istedim.
@mstrikeout @Sammy Winchester Önerileriniz için ikinize de teşekkür ederim.

Finger tip tutacaksanız belki kurtarabilir ama palm grip tutacaksanız elinize küçük gelebilir. Farenin ölçüleri burada, kendiniz kıyaslayıp karar verin. Ama dediğim gibi büyük ihtimalle küçük gelecektir.

Eki Görüntüle 1296138

1 saat önce geldi mouse, gayet şık ve rahat fakat avucuma aldıgımda yarısına geliyor fakat benim tutuş şeklimden dolayı sıkıntı çekmem gibi. Alışma sürecindeyim uygulaması cok detaylı her şey var ama pek anlayamadım karışık geldi. Türkçe dil getirseler miş keşke.

Geri
Yukarı