Razer DeathAdder V2 Mini vs. Razer DeathAdder essential

Hocam bir önceki mesajımda küçük Mouse'lara alışkın olduğumu söylemiştim evet, doğru. Fakat yanlış şekilde ifade ettim sanırım kusura bakmayın. Küçüklükten kastım hani elime oturacak, kavrayacak bir mouse olsun ne çok büyük ne de çok küçük olsun istedim. Ama Essentials da orta ve büyük ele sahip olanlar için daha uygun olduğu için biraz arada kaldım. O nedenle V2 mini Essentials'e göre daha iyi olduğundan bu modelin uygun olup olmayacaği konusunda sizlerin fikirlerini almak istedim.
@mstrikeout @Sammy Winchester Önerileriniz için ikinize de teşekkür ederim.
Tam olarak bütçe belirtir misiniz?

1 saat önce geldi mouse, gayet şık ve rahat fakat avucuma aldıgımda yarısına geliyor fakat benim tutuş şeklimden dolayı sıkıntı çekmem gibi. Alışma sürecindeyim uygulaması cok detaylı her şey var ama pek anlayamadım karışık geldi. Türkçe dil getirseler miş keşke.

Hayırlı olsun. Güle güle kullanın. Eliniz kaç cm sorabilir miyim, fareyi kavradığınızda parmaklarınız dışarıda kalıyor mu bir de hangi tutuş şekline uygun acaba, ben de almayı düşünüyorum ama 19 cm el için uygun mu bilemiyorum. Essentials ile V2 mini arasında kaldım.

Tam olarak bütçe belirtir misiniz?

Max 200 TL'lik bir şey düşünüyordum ben. Bu arada Essentials çok mu kötü? Yani şu anda da Hepsiburada, N11 gibi yerlerde de satıldığını görüyorum uzun vadede üzer mi sizce? Büyüklügü de 14 cm falan bu bakımdan elime de çok uygun.

Son düzenleme:
Hayırlı olsun. Güle güle kullanın. Eliniz kaç cm sorabilir miyim, Mouse'u kavradığınızda parmaklarınız dışarıda kalıyor mu bir de hangi tutuş şekline uygun acaba, ben de almayı düşünüyorum ama 19 cm el için uygun mu bilemiyorum. Essentials ile V2 mini arasında kaldım.
Elinize olmayacaktır. Benim elim 14 cm. Elime cuk oturdu. Size küçük geleceği aşikar. Tam bütçe belirtebilir misiniz?
Hayırlı olsun. Güle güle kullanın. Eliniz kaç cm sorabilir miyim, fareyi kavradığınızda parmaklarınız dışarıda kalıyor mu bir de hangi tutuş şekline uygun acaba, ben de almayı düşünüyorum ama 19 cm el için uygun mu bilemiyorum. Essentials ile V2 mini arasında kaldım.

Max 200 TL'lik bir şey düşünüyordum ben. Bu arada Essentials çok mu kötü? Yani şu anda da Hepsiburada, N11 gibi yerlerde de satıldığını görüyorum uzun vadede üzer mi sizce? Büyüklügü de 14 cm falan bu bakımdan elime de çok uygun.
Essentials çok kötü bir model değil ama gerçekten çok eski bir fare. Daha iyi alternatifleri var:

Hepsi PixArt 3327 kullanıyor. DPI oranları dışında bir farkları yok. 220 IPS tarama hızına ve 30g ivmelenmeye sahipler. Gerçi M808 için 200 IPS diye belirtmişler ama sensör farkı aynı sensör. Elinize uygun olanı alın gitsin.

Son düzenleme:

Max 200 TL'lik bir şey düşünüyordum ben. Bu arada essentials çok mu kötü? Yani şu anda da Hepsiburada, N11 gibi yerlerde de satıldığını görüyorum uzun vadede üzer mi sizce? Büyüklügü de 14 cm falan bu bakımdan elime de çok uygun.

Elim kaç cm bilmiyorum fakat eğer tam olarak tutarsam işaret parmağımla orta parmağımın yarısı dışarıda kalıyor. Ben claw grip şekilinde kullanıyorum diye bilirim o yüzden güzel. Teşekkür ederim almayı düşünüyorsanız size de hayırlısı gayet güzel mouse. Ama elim 17cm üzerinde diye biliyorum.

Elim kaç cm bilmiyorum fakat eğer tam olarak tutarsam işaret parmağımla orta parmağımın yarısı dışarıda kalıyor. Ben claw grip şekilinde kullanıyorum diye bilirim o yüzden güzel. Teşekkür ederim almayı düşünüyorsanız size de hayırlısı gayet güzel mouse.
Hayırlı olsun hocam. Pişman olmazsınız.

Elinize olmayacaktır. Benim elim 14 cm. Elime cuk oturdu. Size küçük geleceği aşikar. Tam bütçe belirtebilir misiniz?

Essentials çok kötü bir model değil ama gerçekten çok eski bir fare. Daha iyi alternatifleri var:

Hepsi PixArt 3327 kullanıyor. DPI oranları dışında bir farkları yok. 220 IPS tarama hızına ve 30G ivmelenmeye sahipler. Gerçi M808 için 200 IPS diye belirtmişler ama sensör farkı aynı sensör. Elinize uygun olanı alın gitsin.

Hmm, peki öyleyse siz öyle diyorsanız doğrudur. En iyisi bu modellere bir göz atayım. Çok teşekkürler.

Teşekkür ediyorum, türkçe dil desteği de olsa programında tadından yenmezmiş.
Tabii ki öyle ancak programında biraz vakit geçirirseniz alışabilirsiniz. Razer son zamanlarda Türkiye'ye özel fiyatlandırma yaparak ve ürünlerini aynı zamanda çıkartarak yoğunluk vermeye başladı. Yakında öyle şeyler görebiliriz belki.

Arkadaşlar ben de V2 mini ile essentials arasında kaldım. V2 mini küçük deniliyor. Genellikle küçük ve orta büyüklükteki eller için uygundur deniliyor ama benim elim 19 cm geliyor. Bir sitede gördüğüm karşılaştırmadaki tabloya göre 17 cm ile 19.5 cm arası orta sınıfına giriyor. Sizce 19 cm el büyüklüğü için V2 mini uygun mudur ne dersiniz? Genellikle palm grip ve finger tip şeklinde kullanıyorum. Sizce essentials mi daha uygun olur yoksa V2 mini mi? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Palm olmaz fakat fingertip, claw rahatlıkla kullanabilirsiniz fakat önceki mouse büyüklüğü de fark hissettirecektir.

Geri
Yukarı