Razer DeathAdder V2 Pro nasıl kullanılır?

Soraka Kajmer

Hectopat
Makaleler
8
Yer
Adana
Daha fazla  
İlk defa Wireless bir fareye geçiş yapacağım siparişini verdim fakat nasıl bağlayacağım konusunda bilgi sahibi değilim. Yanında çıkan dongle ne işe yarıyor USB'yi kasaya mı dongleye mi takacağım, şarj olarak nasıl şarj edeceğim? Bilgisi olan varsa ya da kullanan birisi bana küçük bir yardım edebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam Razer viper v2 pro kullanıyorum sanırsam ikisinin de kullanımı aynı olması lazım. Kutudan çıkan type c kablonun type c tarafını mouseye usb kısmını ise kasaya takıyorsunuz. Böyle taktığınız zaman mouse şarj oluyor. Şarj ettikten sonra içinden çıkan kablosuz usb'sini dongle'ye takıcaksınız. Ondan sonra type c kablonun da type c tarafını dongle'ye takıp usb tarafını kasaya takacaksınız. Böyle yaptığınızda ise kablosuz çalışacak

Hocam Razer Viper V2 Pro kullanıyorum sanırsam ikisinin de kullanımı aynı olması lazım. Kutudan çıkan Type-C kablonun Type-C tarafını fareye USB kısmını ise kasaya takıyorsunuz. Böyle taktığınız zaman mouse şarj oluyor. Şarj ettikten sonra içinden çıkan kablosuz USB'sini Dongle'ye takacaksınız. Ondan sonra Type-C kablonun da Type-C tarafını Dongle'ye takıp USB tarafını kasaya takacaksınız. Böyle yaptığınızda ise kablosuz çalışacak

Tamamdır çok teşekkür ederim. Yazılım olarak da synapss diye bir program indirmem gerekiyor herhalde?

Tamamdır çok teşekkür ederim. Yazılım olarak da synapss diye bir program indirmem gerekiyor herhalde?
Razer Synapse diye bir program kuracaksınız. İçinde çok fazla şey kurdurmaya çalışıyor diğerleri gereksiz..
Bende de bu mousedan var yeni aldım. İçindeki dongle'ı pc'ye takıyorsun, altındaki yeri 2.4'e getiriyorsun. O şekilde bağlanıyor otomatik.
Laptop vs. için de bluetooth'tan bağlantı özelliği var, onu da üste çekiyorsun "BT" yazan yere.
Ben ayarlarından ışıklandırmaları vs. kapadım uzun şarj olsun diye.

Evet Razer Synapse programını indirmeniz gerekiyor. Ben fareyi bilgisayara takıp çalıştırdığında otomatik olarak indirmişti eğer sizde indirmezse buradan indirebilirsiniz. Hayırlı olsun yeni Mouse'unuz. Ayrıca eklemek isterim ki kablosuz mouse gerçekten büyük bir rahatlık 😍

IMG_20230623_020716.jpg

Fotoğraf olarakta ben anlatayım;
İşaretlediğim yere 2.4GHz takacaksın (2.4Ghz mouse altından çıkıyor). Laptop vesaire gibi şeylere bağlamak için kullanın onu. En solda işaretlediğim girişi kasanın USB girişine takın, orada kalsın. 1 olarak işaretlediğim şeyi, mouse şarjı bitirince, önüne takarsanız, şarj olmaya başlar.

Eki Görüntüle 1832731
Fotoğraf olarakta ben anlatayım;
İşaretlediğim yere 2.4GHz takacaksın (2.4Ghz mouse altından çıkıyor). Laptop vesaire gibi şeylere bağlamak için kullanın onu. En solda işaretlediğim girişi kasanın USB girişine takın, orada kalsın. 1 olarak işaretlediğim şeyi, mouse şarjı bitirince, önüne takarsanız, şarj olmaya başlar.
Bir şey diyeyim mi; çizdiğiniz resmi görünce tam anlamıyla "şok" yaşadım. O işaretleyip numara vermediğiniz üzerinde "razer" yazan şeyin ne olduğunu çözememiştim.
Bu şekilde bağlanmak için miymiş o :D Ben direkt dongle'ı kasanın arkasına taktım. Kasa da sağımda, mouse'un yanında olunca sorun olmadı heralde ama kasa uzaktaysa bağlantı yakın kurulsun diye mi o parça :D Aman tanrım dedim resmen :D

Eki Görüntüle 1832731
Fotoğraf olarak da ben anlatayım;
İşaretlediğim yere 2.4GHz takacaksın (2.4GHz mouse altından çıkıyor). Laptop vesaire gibi şeylere bağlamak için kullanın onu. En solda işaretlediğim girişi kasanın USB girişine takın, orada kalsın. 1 olarak işaretlediğim şeyi, mouse şarjı bitirince, önüne takarsanız, şarj olmaya başlar.

Hocam bir şey soracağın şarj kablosunu takıyorum şarj olduktan sonra çıkarmaya çalışıyorum zorlarnıyorum. Sizde de aynı durum mevcur mu girişlerle alakalı bir sorun mu acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı