Razer DeathAdder V2 vs Razer Viper

• Konuyu başlatan asdfsdgsdfgdfhfghs
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 7B
A

asdfsdgsdfgdfhfghs

Ziyaretçi
Konu belli. İkisi de aynı fiyat. Hangisini almalıyım veya 400 liraya önerebileceğiniz mouse var mı? FPS oyunları için. (Başlıkta ki fare Razer Deathadder Elite modeli)

Burada kararı biz değil siz vereceksiniz, ergonomik mouse mu seviyorsunuz simetrik mouse mu?

Donanım olarak hiçbir farkları yok, ikisi de en üst düzey optik sensör, optik switchler kullanıyor. İkisinin kablosu da Razer'ın Paraflex adını verdiği esnek kablo. Tek donanımsal fark skatezler; Deathadder V2'de %100 PTFE skatezler bulunuyor, Viper'da ise standart teflon skatezler. Viper'ın 12g hafif olduğunu da hesaba katınca aralarında kayma hızı olarak bir fark olacağını sanmıyorum.

Ben Razer Viper kullandım iki farklı üründe de aynı problem olunca para iadesi aldım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Deathadder V2'de sağ ve sol klik gövdeden ayrı olmadığı için böyle bir problem olacağını hiç sanmıyorum. @ssmuu kullanıyor V2, o sizi bilgilendirir.

Ben olsam Razer Viper'ı tercih ederdim daha hafif olduğu için kontrolü çok daha kolay olur ve şekil olarak ele çok daha iyi oturacağını düşünüyorum.

Burada kararı biz değil siz vereceksiniz, ergonomik mouse mu seviyorsunuz simetrik mouse mu?

Donanım olarak hiçbir farkları yok, ikisi de en üst düzey optik sensör, optik switchler kullanıyor. İkisinin kablosu da Razer'ın Paraflex adını verdiği esnek kablo. Tek donanımsal fark skatezler; Deathadder V2'de %100 PTFE skatezler bulunuyor, Viper'da ise standart teflon skatezler. Viper'ın 12g hafif olduğunu da hesaba katınca aralarında kayma hızı olarak bir fark olacağını sanmıyorum.

Ben Razer Viper kullandım iki farklı üründe de aynı problem olunca para iadesi aldım.

Deathadder V2'de sağ ve sol klik gövdeden ayrı olmadığı için böyle bir problem olacağını hiç sanmıyorum. @ssmuu kullanıyor V2, o sizi bilgilendirir.
ben viper almayı planlıyorum fakat. o kronik sıkıntı bana max ne yaşatabilir ? mesela çift tıklama ya da tıklamama elim deydiği gibi tıklama ? yoksa sadece ses falanmı

Bilmiyorum bende sag kligin ara sira takilarak basmasina sebep olmustu.

Benim arkadaşta var. Viper'ı var toplasam 10-15 saat Viper deneyimim var. Evet kronik sorun olarak sağ ve sol tuş titriyor. Ama çift tıklama hiç yapmadı. Onda da yapmamış 1 yıdlır kullanıyor. Senden kaynaklı olabilir. Model o almayacağım. Ya mm711 ya da Viper çünkü mm711 ile Viper'ın sensörü çok iyi Switch'leri de. Ama model o nun o kadar da iyi değil (onlara kıyasla (Skatez dışında) ve daha pahalı nediyorsunuz?

MM711 alabilirsiniz diyemiyorum çünkü Türkiye'de satılan ürünlerin pek çoğunun kalite kontrol sorunlu olduğunu düşünüyorum. Cooler Master bu durumu yurtdışında kabul etti ve ürün değişimi yapıyor. Türkiye Cooler Master ise kabul etmiyor ve fare'nin sorunsuz olduğu görüşünde.
Eğer MM711 de ısrarcıysanız ya şansınızı deneyeceksiniz ya da Aliexpress üzerinde güncel sorunsuz üretim satan bir satıcı var isterseniz bağlantısını paylaşabilirim.
Yani Türkiye'den satın alacağınız MM710/711 tamamen şans işi biraz.

Viper'da biraz MM711 gibi ilk üretimler kalite kontrol ve yeni bir form olması sebebiyle @@Batuhan A. belirttiği gibi biraz sorunlu olabiliyor. Ben Amazon üzerinden Viper'ın ilk üretimlerden birini satın almıştım. Tuş problemi veya herhangi bir sorunu yok yalnız fare ayakları çok iyi değildi bir de yan tuşları kasa içerisinde neredeyse gömülü kullanmakta sorun yaşadığım için kutusunda duruyor.
Çift tıklama ile karşılaşmanız oldukça zor optik switch kullandığı için...

Yalnız Viper, MM710/11 400tlnin üzerinde...

mm711 alabilirsiniz diyemiyorum çünkü Türkiye'de satılan ürünlerin pek çoğunun kalite kontrol sorunlu olduğunu düşünüyorum. Cooler Master bu durumu yurtdışında kabul etti ve ürün değişimi yapıyor. Türkiye Cooler Master ise kabul etmiyor ve Fare'nin sorunsuz olduğu görüşünde.
Eğer mm711'de ısrarcıysanız ya şansınızı deneyeceksiniz ya da Aliexpress üzerinde güncel sorunsuz üretim satan bir satıcı var isterseniz bağlantısını paylaşabilirim.
Yani Türkiye'den satın alacağınız MM710/711 tamamen şans işi biraz.

Viper'da biraz mm711 gibi ilk üretimler kalite kontrol ve yeni bir form olması sebebiyle @@Batuhan A. belirttiği gibi biraz sorunlu olabiliyor. Ben Amazon üzerinden Viper'ın ilk üretimlerden birini satın almıştım. Tuş problemi veya herhangi bir sorunu yok yalnız fare ayakları çok iyi değildi bir de yan tuşları kasa içerisinde neredeyse gömülü kullanmakta sorun yaşadığım için kutusunda duruyor.
Çift tıklama ile karşılaşmanız oldukça zor optik Switch kullandığı için...

Yalnız Viper, MM710/11 400TL'nin üzerinde...

Sağ olun yazdığınız için. Çok mm711 alan var Türkiye'den. Artık alıp alıp iade ederim. Bir şey olacağını sanmıyorum.

Geri
Yukarı