Razer Hammerhead True Wireless Nasıldır?

Kadir Güvener

Kilopat
Yer
İstanbul
Arkadaşlar, kulaklığı kullanan kişilerin görüşlerini merak ediyorum. Pazar günü sipariş vermiştim, bugün teslim aldım. 470-500 TL bandında rahatlıkla bulunabiliyor. Gerek performansı gerek fiyatı artıları eksilerini ve bu fiyat bandındaki daha iyi kulaklıklarla karşılaştırmalarını konuşalım istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam merhabalar. Kulaklığı açıkçası hiçbir şekilde kullanmadım ama çok araştırdım. Şöyle diyeyim, eğer ki mobilde oyun oynuyorsanız sizin için biçilmiş kaftan olabilir. Bununla beraber müzik dinlemek için ve günlük işleri yapmak için ideal bir ürün. Zaten gecikme değerlerinin düşük olmasından dolayı "oyuncu kulaklığı" olarak geçmekte.
Fakat kötü yanları da yok değil. Mesela bu cihazı bilgisayara bağladığınızda, doğal olarak, seste gecikmeyi bariz bir şekilde hissediyorsunuz. Aynı şekilde ürünün mikrofonunu bilgisayarda kullanamıyorsunuz. Bunun yaşandığını birçok yerde okudum ve henüz çözümüne rastlamadım. Sesin daha çok sıcak tonlu ve mid-tiz ağırlıklı olduğunu okudum. Ve en kötü özelliği de fiyatı. Beni yanlış anlamayın ancak ben bu ürüne 200 TL'nin üzerinde bir para vermezdim açıkçası. Fakat bu karar size ait ve eğer ki ürünü beğendiyseniz, bilgisayarda kullanmam diyorsanız gönül rahatlığıyla alabilirsiniz diyorum. Aynı şekilde Hammerhead Pro diye bir kulaklık da çıktı. Bunda kulak içi tasarım ve aktif gürültü önleyici var ve doğal olarak fiyatı biraz daha pahalı.

bende yaklaşık 5-6gün dolu dolu kullandım ve deneyimimden bahsetmek isterim.

Ürünün eksi yönleri
İlk olarak uygulamada veya başka bir yerde kutunun şarj oranını hiçbir şekilde göremiyoruz. İkincisi kutunun kapağı biraz dandikmiş gibi hissiyat veriyor fakat kapakta sorun yok sadece menteşe kısmında bi uyumsuzluk söz konusu. üçüncüsü fiyatı aslında marka anlamında dengi kulaklıklar da 400-500-600TL civarlarında geziniyor fakat ürünün ederi bana göre 200-300TL ve diğer markaların aynı segmentteki ürünleri bu fiyata dahil.

Beğendiğim yönleri
Kulaklık bas konusunda aşırı iyi bas ihtiyacı olan varsa düşünmeden alabilir. Oyun kısmında deneyimim olmamasına rağmen performansı hakkında piyasadaki neredeyse %90 birçok kulaklıktan üstün. Gelelim kutu içeriğine, arkadaşlar kutu açılımında ürün kalite kokuyor başka birşey demiyorum. Type-c kablosu şahane örgü kablolamalı ve uçlarına koruyucu plastikler bile takılı geliyor daha fazlası da var. Kesinti vs. gibi sorunlar yok firmware update etmeden kullanan arkadaşlar kesilmeler yaşıyor ve kulaklığa sallamak için bunu gündem haline getiren x marka fanları çok. 1000-1300TL airpods 1 veya 2'ye vereceğime bu kulaklığı almakla çok mantıklı hareket etmişim. 470-500TL'ye en son baktığımda rahatlıkla bulunuyordu. Uygulamasından da sağ ve sol kulaklığın şarj durumu gözüküyor. kulakta duruşu gayet zarif ve kibar.

bende yaklaşık 5-6gün dolu dolu kullandım ve deneyimimden bahsetmek isterim.

Ürünün eksi yönleri
İlk olarak uygulamada veya başka bir yerde kutunun şarj oranını hiçbir şekilde göremiyoruz. İkincisi kutunun kapağı biraz dandikmiş gibi hissiyat veriyor fakat kapakta sorun yok sadece menteşe kısmında bi uyumsuzluk söz konusu. üçüncüsü fiyatı aslında marka anlamında dengi kulaklıklar da 400-500-600TL civarlarında geziniyor fakat ürünün ederi bana göre 200-300TL ve diğer markaların aynı segmentteki ürünleri bu fiyata dahil.

Beğendiğim yönleri
Kulaklık bas konusunda aşırı iyi bas ihtiyacı olan varsa düşünmeden alabilir. Oyun kısmında deneyimim olmamasına rağmen performansı hakkında piyasadaki neredeyse %90 birçok kulaklıktan üstün. Gelelim kutu içeriğine, arkadaşlar kutu açılımında ürün kalite kokuyor başka birşey demiyorum. Type-c kablosu şahane örgü kablolamalı ve uçlarına koruyucu plastikler bile takılı geliyor daha fazlası da var. Kesinti vs. gibi sorunlar yok firmware update etmeden kullanan arkadaşlar kesilmeler yaşıyor ve kulaklığa sallamak için bunu gündem haline getiren x marka fanları çok. 1000-1300TL airpods 1 veya 2'ye vereceğime bu kulaklığı almakla çok mantıklı hareket etmişim. 470-500TL'ye en son baktığımda rahatlıkla bulunuyordu. Uygulamasından da sağ ve sol kulaklığın şarj durumu gözüküyor. kulakta duruşu gayet zarif ve kibar.
Hocam yorumlarınız için size çok teşekkür ederim. Peki bilgisayardaki kullanım senaryonuz nasıl ? Veya bilgisayarda kullandınız mı hiç ?

Hocam yorumlarınız için size çok teşekkür ederim. Peki bilgisayardaki kullanım senaryonuz nasıl ? Veya bilgisayarda kullandınız mı hiç ?
Bu tarz kulaklıkları bilgisayarda hiç kullanmadım. oyun oynarken kulak çevreleyen kulaklık tercihimdir. kafa üstü kulaklık sebebiyle saç dökülme problemimden dolayı 1 haftadır cloud earbuds kablolu kullanıyorum. ayrıca hiçbir true wireless kulaklığı mikrofonuyla birlikte bilgisayarda kullanamıyoruz. bir videodan aldığım bir bilgidir hatta donanımhaber burak şolt bu bilgiyi paylaşmıştı. ama genel itibariyle ürünü çok beğendim.

Bu tarz kulaklıkları bilgisayarda hiç kullanmadım. oyun oynarken kulak çevreleyen kulaklık tercihimdir. kafa üstü kulaklık sebebiyle saç dökülme problemimden dolayı 1 haftadır cloud earbuds kablolu kullanıyorum. ayrıca hiçbir true wireless kulaklığı mikrofonuyla birlikte bilgisayarda kullanamıyoruz. bir videodan aldığım bir bilgidir hatta donanımhaber burak şolt bu bilgiyi paylaşmıştı. ama genel itibariyle ürünü çok beğendim.
Dediklerinize kesinlikle katılıyorum hocam, haklısınız. Saç durumuna üzüldüm, maalesef bende de bu durum mevcut :) Fakat kulaklığın konforundan dolayı kulak üstü kullanmaya devam ediyorum.

Geri
Yukarı