Razer Huntsman V2 klavye ışığı gidip geliyor

Godsume

Kilopat
Makaleler
3
Merhaba arkadaşlar,

Amazon Germany'den Razer Huntsman V2 İspanyolca almıştım 2-3 ay önce aldıktan birkaç gün sonra LED'lerinin gidip gelmesinden kaynaklı LED'lerinde arıza olabileceğini düşünüp iade etmiştim. Yaklaşık 3 gün önce ise Fransızca'sını aldım aynı klavyenin ve yine aynı şeyi yapıyor sebebi ne olabilir diye danışmak istedim, sürekli yapmıyor örnek vermek gerekirse 2-3 saatte bir kez gidip geliyor ışığı klavye çalışıyor ama. Forumda oldukça alan vardı, İspanyolca klavyeden böyle sorun yaşayan var mı?

@Gregorz Brzecz. @aksiyonel

Hocam sizde bu klavyeden kullanıyorsunuz sizde böyle bir problem oluşuyor mu?

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar,

Amazon Germany'den Razer Huntsman V2 İspanyolca almıştım 2-3 ay önce aldıktan birkaç gün sonra LED'lerinin gidip gelmesinden kaynaklı LED'lerinde arıza olabileceğini düşünüp iade etmiştim. Yaklaşık 3 gün önce ise Fransızca'sını aldım aynı klavyenin ve yine aynı şeyi yapıyor sebebi ne olabilir diye danışmak istedim, sürekli yapmıyor örnek vermek gerekirse 2-3 saatte bir kez gidip geliyor ışığı klavye çalışıyor ama. Forumda oldukça alan vardı, İspanyolca klavyeden böyle sorun yaşayan var mı?

Hayır bende öyle bir sorun olmadı.

Merhaba arkadaşlar,

Hayır hocam hiç böyle bir sorun yaşamadım. Synapse üzerinden chroma profili mi oluşturdunuz onu kontrol edebilir misiniz? Benim ışıklandırma bölümü aşağıdaki gibi. Chroma profili oluşturduğumda windows açılırken Spectrum Cycling ile başlıyor sonrasında Synapse açıldığında da seçtiğim chroma profillerimden birine dönüyor. Belki bununla alakalı olabilir.

1674506932048.png

Benim de profil olarak default, ışıklandırma da aynı Spectrum. Bundan önceki klavyem Razer Huntsman opto idi. Acaba çakışma mu oluyor diye uygulamayı komple silip tekrar kurdum, yine yaptı. Önceki klavye de yazınca dedim kısa devre yapıyor sanırım onda çok fazla gidip geliyordu LED. Bunda 2-3 saatte bir kez gidip geliyor hızlıca.

Acaba anakartta problem olabilir mi USB girişlerinde (tek bir USB girişinde denemedim genel olarak bütün USB girişlerinde mi var acaba).

Bir de ışık gidip geldiğinde klavye kullanılabilir oluyor, sistemden düşmüyor hani çok enteresan olay, sizce iade etmeli miyim?

Benim de profil olarak default, ışıklandırma da aynı Spectrum. Bundan önceki klavyem Razer Huntsman opto idi. Acaba çakışma mu oluyor diye uygulamayı komple silip tekrar kurdum, yine yaptı. Önceki klavye de yazınca dedim kısa devre yapıyor sanırım onda çok fazla gidip geliyordu LED. Bunda 2-3 saatte bir kez gidip geliyor hızlıca.

Acaba anakartta problem olabilir mi USB girişlerinde (tek bir USB girişinde denemedim genel olarak bütün USB girişlerinde mi var acaba).

Bir de ışık gidip geldiğinde klavye kullanılabilir oluyor, sistemden düşmüyor hani çok enteresan olay, sizce iade etmeli miyim?

Klavyeden çıkan 2 kablo var. Birisi Type-A Diğeri Type-C. Type-C olan kablonun temassızlık durumuna göz atın. Ya da kutu içerisinde Type-C dönüştürücü var onunla takıp deneyin isterseniz.

Sürekli yapmıyor aslında ama sizin için kontrol edeceğim temassızlık var mi? Benden dönüştürücü çıkmadı belki analog modelinden çıkıyordur.

Hocam @aksiyonel 'in attığı resimde sol altta "cihaz x süre boşta kalınca ışıklandırmayı kapat" diye bir seçenek var. Muhtemelen sizde o açık. Orayı kontrol edin.

Bu seçenek açık olunca ayarladığınız süre boyunca klavyede işlem yapmazsanız ışığı kapatıyor ama klavye çalışmaya devam ediyor. Klavyeye tekrar kullandığınızda ışıklar geri geliyor.

Sürekli yapmıyor aslında ama sizin için kontrol edeceğim temassızlık var mi? Benden dönüştürücü çıkmadı belki analog modelinden çıkıyordur.
Bende de aynı klavyeden var. Bende klavye ışığı gelip gitme olayı olmuyor da bilgisayarı çalıştırdığımda bazen ışıklar yanıyor bazen yanmıyor, kafasına göre.

Bende yapmıyordu o olayı ama 2 gündür onu yapıyor şifre kısmında yanmıyor bazen, uygulama açılınca yanıyor. Ama bu 2-4 saatte bir ışık gidip gelmesini anlamadım, sanki modlanmış gibi ama herhangi bir mod yok. Q sırasındaki ve üst sıralarda gidip geliyor.

Geri
Yukarı