Razer Huntsman V3 iyi midir?

Quavo

Hectopat
Arkadaşlar bu klavye sizce fiyatını bu kadar uçuran özellikleri nelerdir? Ayrıca optik klavyeler ve mekanik klavyeler arasındaki fark nedir (hissiyat, gecikme süresi, tuş ömrü vs)? Bu klavyeyi Türkiye'de bulamadım. Bulan biri link koyabilir mi? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bu klavye sizce fiyatını bu kadar uçuran özellikleri nelerdir? Ayrıca optik klavyeler ve mekanik klavyeler arasındaki fark nedir (hissiyat, gecikme süresi, tuş ömrü vs)? Bu klavyeyi Türkiye'de bulamadım. Bulan biri link koyabilir mi? Teşekkürler.
Mekanik klavyelerde tuş aktivasyonu isminden anladığınız üzere fiziksel bir temas ile gerçekleşiyor ancak optik klavyelerde switchin plastiği siz bastığınız anda switchin altındaki lazere değdiği an aktivasyon oluyor. Çoğu klavyede kaç mm bastığınızda aktif olacağını belirleyebiliyorsunuz.

Alinmaz.

Bunlar daha iyi.
Scope RX'de Asus'un başa bela kendi switchleri var. Hiç kaliteli değiller. Wobble sorunları var ve çabuk bozuluyorlar. GMK67 toplasa yada ilk dediğiniz gibi Hotswap bir klavye alsa daha mantıklı zannımca. Akko V3 CYP gibi Switchler çok kaliteli ve lubed gelen switchler.

Bütçe tam olarak ne kadar? 5.000 civarı ise optik yerine manyetik switch almanız daha iyi olur.

Bütçe tam olarak ne kadar? 5.000 civarı ise optik yerine manyetik switch almanız daha iyi olur.

Razer Huntsman V3 2500tl degil mi?​

Mekanik klavyelerde tuş aktivasyonu isminden anladığınız üzere fiziksel bir temas ile gerçekleşiyor ancak optik klavyelerde switchin plastiği siz bastığınız anda switchin altındaki lazere değdiği an aktivasyon oluyor. Çoğu klavyede kaç mm bastığınızda aktif olacağını belirleyebiliyorsunuz.

Scope RX'de ASUS'un başa bela kendi switchleri var. Hiç kaliteli değiller. Wobble sorunları var ve çabuk bozuluyorlar. Gmk67 toplasa ya da ilk dediğiniz gibi hotswap bir klavye alsa daha mantıklı zannımca. Akko V3 cyp gibi switchler çok kaliteli ve lubed gelen switchler.

Anladım peki analog optik ve normal optik switchin arasındaki farkı nedir?

Manyetik switch nedir hocam açıklayabilir misiniz? Benim için gecikme süresi en düşük hangi switchse onu alacağım.

Scope RX'de ASUS'un başa bela kendi switchleri var. Hiç kaliteli değiller. Wobble sorunları var ve çabuk bozuluyorlar. Gmk67 toplasa ya da ilk dediğiniz gibi hotswap bir klavye alsa daha mantıklı zannımca. Akko V3 cyp gibi switchler çok kaliteli ve lubed gelen switchler.

Hocam hotswap klavye nedir gecikme süresi daha mı düşük?

Hotswap switchlerin klavyenin kasasını sökmeden değişebilmesi. Analog da kademeli olması. Gamepad çubuğu gibi düşün ne kadar çok oynatırsan o kadar tepki veriyor ya onun gibi. Tuşa az basarsan karakteri yürütebilir sonuna kadar basarsan da koşmasını sağlayabilirsin.

Manyetik switch nedir hocam açıklayabilir misiniz? Benim için gecikme süresi en düşük hangi switchse onu alacağım.
Bu videoyu izleyebilirsiniz hocam. @Noctis Lucis Caelum hocam klavyeyi kullanıyor sorunuz varsa sorabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı