Razer klavyelerin ışıkları işlemci kullanıyor

Autistic Boy

Kilopat
Makaleler
24
Yer
Didim
Merhaba. Razer Cynosa V2 kullanıyorum. Ancak klavyemdeki hareketli ışıklar işlemcimi belirli bir miktar kullanıyor. Bu durum oyunlarda FPS düşüşlerine sebep olabiliyor çok ağır olmasa da. Ayrıca genelde işlemci zorlanırsa, RGB ışıklı animasyonun klavyede kastığını fark ediyorum. Normalde Razer Synapse uygulaması, klavyenin içerisindeki dahili işlemci ve dahili bellekten faydalanarak, bilgisayar işlemci gücünden bağımsız olarak çalışması gerekmez mi? Yoksa bu durum sadece benim klavye modelinde mi var? Yani Razer Synapse ile klavye ışıklarının hangi renkte olacağı, animasyonun ne olacağı komutunu bir kere klavyeye göndersin, gerisini tamamen klavye yapsın istiyorum. Neden örneğin bilgisayar yavaşlayınca, klavyemdeki ışıklarda kasmaya başlıyor? Bu saçma biraz...

Klavye ışığı FPS'inizi düşürmez, düşürse de fark etmezsiniz. Klavye ışıklarınızın yavaşlaması Razer markasının adının çıktığı kötü bir olaydır, farklı markalarda kolay kolay karşılaşmazsınız. İnternette de bu konuyla oldukça dalga geçildiğini, hatta bunun bir hata değil özellik olduğunu söyleyip gülenlerin olduğunu görebilirsiniz.

Klavye ışığı FPS'inizi düşürmez, düşürse de fark etmezsiniz. Klavye ışıklarınızın yavaşlaması Razer markasının adının çıktığı kötü bir olaydır, farklı markalarda kolay kolay karşılaşmazsınız. İnternette de bu konuyla oldukça dalga geçildiğini, hatta bunun bir hata değil özellik olduğunu söyleyip gülenlerin olduğunu görebilirsiniz.
Valla Razer Synapse uygulamasını kapatınca Fortnite gibi işlemci yiyen bir oyunda daha fazla FPS aldım... Bu farkedilebilir düzeyde olabiliyor.

Valla Razer Synapse uygulamasını kapatınca Fortnite gibi işlemci yiyen bir oyunda daha fazla FPS aldım... Bu farkedilebilir düzeyde olabiliyor.
Synapse'in optimize edilmemiş olmasından kaynaklı olabilir. Doğrudan klavye ışıklarınızla bir bağlantısı yok. Razer almayın aldırtmayın diyoruz da adamlar pazarlama işini iyi yapıyorlar valla.

Sizce en iyi gaming bilgisayar klavye fare ekipmanları markası hangisidir?
Öyle bir şey yok maalesef. Her markanın iyi olduğu alan farklı, her bütçede ürettiği ürün farklı. Marka bazlı konuşmak neredeyse her zaman saçmadır.

Sizce en iyi gaming bilgisayar klavye fare ekipmanları markası hangisidir?
Hocam biraz konu dışına kaydık ama Corsair, Steelseries, Asus, Logitech sağlam markalardır, başka güzel markalar da var tabii. Elbette Razer'ın da başarılı ürünleri var. Mesela Deathadder serisini oldukça beğeniyorum, ve zamanında eski versiyonlarından bir tanesini kullanmıştım.

Öyle bir şey yok maalesef. Her markanın iyi olduğu alan farklı, her bütçede ürettiği ürün farklı. Marka bazlı konuşmak neredeyse her zaman saçmadır.
Arkadaş benim tercih edeceğim markaları sormak istemiş sanırım.

Hocam biraz konu dışına kaydık ama Corsair, Steelseries, Asus, Logitech sağlam markalardır, başka güzel markalar da var tabii. Elbette Razer'ın da başarılı ürünleri var. Mesela Deathadder serisini oldukça beğeniyorum, ve zamanında eski versiyonlarından bir tanesini kullanmıştım.

Normalde Razer Cynosa V2 ile aynı fiyatta olan Logitech G213 Prodigy alacaktım fakat ışıkları sadece tuşlarındaki alfebelerde görünüyordu yani Razer Cynosa V2 gibi heryeri ışıl ışıl değildi. Sırf bu yüzden tercih etmemiştim. :( Yani tuşların arasındada ışık olsun istediğim için...

Hocam biraz konu dışına kaydık ama Corsair, SteelSeries, ASUS, Logitech sağlam markalardır, başka güzel markalar da var tabii. Elbette Razer'ın da başarılı ürünleri var. Mesela DeathAdder serisini oldukça beğeniyorum, ve zamanında eski versiyonlarından bir tanesini kullanmıştım.

AMD mi Intel mi gibi bir soru.

Yeni konular

Geri
Yukarı