Çözüldü Razer Kraken 7.1 surround çalma aygıtı olarak gözükmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kn_Bay

Hectopat
Makaleler
1
Realtek Audio konsolu açılmıyordu. Dün DDU ile Realtek sürücülerini silip yeniden yükledim. Artık girebiliyorum onda sıkıntı yok. Ancak 7.1 sıkıntı çıkarmaya başladı. Eskiden 7.1 seçiliyken 7.1 değil de normal hoparlörde çalmasını istediğim şeyler çalarken artık çalmamaya başladı. Aygıt yöneticisinden 7.1 sürüclerini sildim, uygulamayı sildim yeniden yükledim. Sıkıntım düzelmiş gibiydi. Bilgisayarı kapadım, yeniden açtığımda 7.1 gözükmüyordu çalma aygıtları kısmında.
Normalde böyle bir şeçenek vardı:

1610038445696.png

Ancak o şu anda bende yok:

1610038461457.png

Ayrıca eskiden 7.1 gözükürken artık aygıt yöneticisinde gözükmüyor:

1610038517659.png

Uygulama da bu şekilde:

1610038631255.png

Okuyup cevap veren herkese şimdiden çok teşekkürler.

Çözüm
Sorunu çözdüm. Bu sorunu yaşayan başka biri olursa diye çözmeme yardımcı olan videoyu buraya atacağım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videoda ses ve oyun cihazlarına geldikten sonra "razer"ı seçiyoruz ve orada görebilirsiniz.
Realtek Audio konsolu açılmıyordu. Dün DDU ile Realtek sürücülerini silip yeniden yükledim. Artık girebiliyorum onda sıkıntı yok. Ancak 7.1 sıkıntı çıkarmaya başladı. Eskiden 7.1 seçiliyken 7.1 değil de normal hoparlörde çalmasını istediğim şeyler çalarken artık çalmamaya başladı. Aygıt yöneticisinden 7.1 sürüclerini sildim, uygulamayı sildim yeniden yükledim. Sıkıntım düzelmiş gibiydi. Bilgisayarı kapadım, yeniden açtığımda 7.1 gözükmüyordu çalma aygıtları kısmında.
Normalde böyle bir şeçenek vardı:

Eki Görüntüle 822631

Ancak o şu anda bende yok:

Eki Görüntüle 822632

Ayrıca eskiden 7.1 gözükürken artık aygıt yöneticisinde gözükmüyor:

Eki Görüntüle 822634

Uygulama da bu şekilde:

Eki Görüntüle 822639

Okuyup cevap veren herkese şimdiden çok teşekkürler.

Merhaba dosum aynısını bende yaşıyordum driverlarını vs güncelledim yeni aslında sıfırlama vs yaptım Realtek HD sitesine git güncelle driver.

Sorunu çözdüm. Bu sorunu yaşayan başka biri olursa diye çözmeme yardımcı olan videoyu buraya atacağım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Videoda ses ve oyun cihazlarına geldikten sonra "razer"ı seçiyoruz ve orada görebilirsiniz.

Çözüm

Videoda ses ve oyun cihazlarına geldikten sonra "Razer"ı seçiyoruz ve orada görebilirsiniz.

2 sene geçmiş forumu açalı ancak hala çalışıyor teşekkürler.

Hocam bende aynı sorunu yaşıyorum Razer blackshar V2 X kulaklığını yeni aldım ama 7.1 özelliğini aktif edemedim videodaki olayı da denedim ama düzelmedi yardımcı olur musunuz?

Hocam bende aynı sorunu yaşıyorum Razer blackshar V2 X kulaklığını yeni aldım ama 7.1 özelliğini aktif edemedim videodaki olayı da denedim ama düzelmedi yardımcı olur musunuz?
aynen öyle bende de düzelmedi

Geri
Yukarı