Razer Kraken Tournament Edition vs HyperX Cloud Alpha

Bazen bildirim gelmiyor herhangi bir mesajı beğenseydiniz daha hızlı yardımcı olabilirdim

THX sistemi sinemalarda kullanılır.
Sinemalarda bunun kullanılmasının sebebi daha iyi bir ses ortamı yaratmaktır. Bu sistem hoparlörler arasında gidip gelen ton kalitesini dengeleyerek ses efektlerinin doğal olmasını sağlar ancak bunu yaparken bazı seslerin seviyesi düşer. Sinemada gördüğünüz üzere 8 tane hoparlör bulunur ve hepsinin konumu farklıdır, THX sistemi de bu 8 hoparlörden çıkan farklı frekansları eşitleyerek ses efektlerini doğal olmasını sağlar. Ancak seslerin hepsi aynı frekansta geldiği için Bass'ları da hissetmeniz zorlaşır.

Kulaklığımıza gelirsek; kulaklıkta gerçek THX yok, sanal THX var yani içeride sadece 40 veya 50mm bir driver var. Razer'ın yazılımları sayesinde sanal THX teknolojisini deneyebiliyorsunuz. Bu sistem sizi geniş bir odadaymış gibi hissettiriyor. Aslında bu 7.1'e benziyor ama 7.1 değil. Mesela bazı kulaklıkların yazılımı sayesinde 7.1 üç seçenekle geliyor; 7.1 geniş oda, 7.1 dar oda ve 7.1 normal. THX sistemi 7.1 genişe benziyor ama değil çünkü 7.1, frekansları dengelemiyor sadece derinlik algısını değiştirmek için sesi 8 kanala da yayıyor. Kısaca CS:GO oynarken insanların ayak sesli ve mermi sesleri çok bayat geliyor alabiliyorsanız kesinlikle.

Razer Kraken Pro V2 RGB modelini tercih edin.

Razer Kraken Tournament Edition pek çok gaming kulaklığın verdiği frekans,ses basıncı gibi teknik detaylarda üstün, mikrafonu ise bir nebze kötü. Amazon'da birden farklı satıcının oylamaları ve yorumlarını inceledim, %80 kullanıcı memnun olduğunu gördüm. Memnun olmayanlar ise ürünün bozulduğundan bahsediyor veya konsollarda USB şeklinde kullanıldığında mikrafonun çalışmadığından bahsediyor, unutmadan şunuda ekleyeyim bass yetersizliğinden ve THX'den memnun olmayanda var memnun olanda var. Kişisel görüşümü merak edersen ben Razer Kraken Tournament seçerdim.

Razer Kraken Tournament Edition pek çok gaming kulaklığın verdiği frekans ,ses basıncı gibi teknik detaylarda üstün, mikrofonu ise bir nebze kötü. Amazon'da birden farklı satıcının oylamaları ve yorumlarını inceledim, %80 kullanıcı memnun olduğunu gördüm. Memnun olmayanlar ise ürünün bozulduğundan bahsediyor veya konsollarda USB şeklinde kullanıldığında mikrofonun çalışmadığından bahsediyor, unutmadan şunuda ekleyeyim bass yetersizliğinden ve THX'den memnun olmayanda var memnun olanda var. Kişisel görüşümü merak edersen ben Razer Kraken Tournament seçerdim.
Yazılanların gerçekten hiçbirini okumamak bize çok şey kaybettirecek. Bunun memnuniyeti veya memnuniyetsizliği yok. Sistem var, teknoloji var ve onların sağladığı şeyler var.

baslar, tizler, midler olsun her yönden alpha daha iyi ama alpha yerine mh751 al bence. daha geniş soundstage'e sahip, ses olarak daha iyi daha naturel, bir tek baslar bir tık alphaya göre zayıf onuda kendin ekolayzırdan ayarlarsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı