Razer Kraken X Lite 7.1 sesler boğuk çıkıyor

klavyelist

Centipat
Arkadaşlar merhaba birkaç gün önce 250 TL'ye Trendyol'dan QP Bilişim aracılığıyla bu kulaklığı aldım. Sıkıntım şu ki oyunlarda gayet yeterli ses vermesine rağmen müzik ve filmde istediğim şekilde ses çıkmaması, seslerin hep bir boğuk şekilde çıkması sorunum mevcut.

Kulaklığı doğru düzgün Türkçe incelemesi veya alanların sorunları ile ilgili konular mevcut değil. Özellikle belirtmek gerekirse model Kraken X değil Kraken X Lite.

Anakartım MSI Pro VDH Plus B450. Anakartın içerisinde 7.1 için ses kartı da mevcut. Bu anakart özelinde ses ile ilgili herhangi bir şey yapmadım mevcut driverlar neyse onlar yüklü.

Ayrıca bilgisayarda Realtek HD Audio ses driver'ı da yüklü.

Kulaklığın müzik ve film performansını nasıl arttırabilirim? Yoksa bu kulaklığın olayı bu ve bu şekilde kullanmaya alışmam mı lazım? Oyun kulaklıkları vs daha yeni yeni tanıştığım şeyler fakat gerçekten tatmin etmeyen bir sese mevcut. Bazen YouTube'da video izlemek istiyorum fakat çıkan sesler can sıkıcı olabiliyor.

Synapse 2.0'ı da kurmaya çalıştım ülke bölge dil yerlerini Amerika İngilizce vs yaptım ama yine de başarılı olmadım. Belki onun ekolayzerini kullanabilirim diye. Burada da hata yaptığım bir yer varsa söylerseniz çok sevinirim.

Hayırlı forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Razer Kraken 2019 aldım ben de çok sorun yaşıyorum. Synapse 3.0 destekliyor benim ki ama Synapse okumuyor görmüyor kulaklığımı. Sesler çok garip bende de çok kaliteli değil. Sebebi bu sanırım ben de çok rahatsızım ama hiç bir yanıt alamıyorum.

Kulaklık muhtemelen X diye geçiyor çünkü Lite modelini yeni duydum belki jack girişli olduğundan öyle denmiştir.
SYNAPSE yazılımı yüklüyse ekolayzır ayarını değiştirince ses değişiyor mu?
7.1 açık kapatınca ses değişmesi lazım. En kötü gürültü dengeleme açarsanız düşük sesler yüksek gelir.

Synapse kullanamıyorum ben maalesef. Jack girişili evet ama Razer önemli değil Synapse Razer Kraken 2019 destekliyor diyorular görmesi gerekmiş. Ekolayzer Realtekden yapıyorum maalesef

Synapse kullanamıyorum ben maalesef. Jack girişili evet ama Razer önemli değil Synapse Razer Kraken 2019 destekliyor diyorular görmesi gerekmiş. Ekolayzer Realtekden yapıyorum maalesef
Synapse yükleyip deneyin isterseniz olmadı sesler düşük ve boğuk geliyorsa Realtek yazılımından gürültü dengelemeyi açıp deneyin.

Merhabalar. Synapse yükleyemiyorum ben sizin bildiğiniz bir yöntem var ise öyle yapıp oradan ayar çekeyim. İlk planım o yöndeydi zaten.

Ayrıca anakart MSI olduğu için Nahimic yazılımını da kurmaya çalışıyorum. Belki anakarttan ötürüdür diye. Çünkü müzik ve film de razer gibi marka bu kadar kötü olamaz bence.

Buradan indirilen EQ'su olan Synapse programı değil. Sadece Surround'u aktive eden bir program ve sadece o kadar. Aktive kodunu buraya girmiştim ve tek işe yaradığı şey Surround aktive etmekti.

https://i.hizliresim.com/M1MRyg.png şöyle bir şey kendisi.

Synapse'i de açtım işin aslı Tamindir sitesinde indirilen versiyon açıldı bir şekilde ama onun da tek yaptığı şey Surround sistemi aktive etmek. Diğer özellikleri kullanmak için aktive kodu istiyor. Ben kendi elimdeki kodu kullandığımda fail hatası verdi. Bende şimdi başka yollar bulmaya çalışıyorum işin aslı.

Bu aşağıdaki linkte MSI anakartım olduğu için logosu bulunan Realtek HD Audio Manager programı ama burada da pek bir şey yapılmıyor. Tek isteğim şu kulaklığı film ve müzikler için uygun EQ ayarlarına getirmek varsa bass boost yapmak çünkü bassları felaket kötü. MSI'ın kendi Bass Boost ları varmış galiba onu araştırıyorum.

Ayrıca acaba ayriyeten sağlam bir ses kartı alsam faydalı olabilir mi? Fakat anakartta hali hazırda 7.1 ses kartı mevcut.
Ayrıca acaba ayriyeten sağlam bir ses kartı alsam faydalı olabilir mi? Fakat anakartta hali hazırda 7.1 ses kartı mevcut.

Ben bunu kurmadan önce silmem gereken şeyler var mı acaba?
Edit: Dolby Atmos'un EQ'suna baktım şimdi biraz daha istediğim seviyelere geldi. 42.50 liraya kıyıp onu alacam gibi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı