Razer kulaklık ve klavye kaç yıl sorunsuz gider?

Planett

Attopat
Şu 2 ürünü alsam kaç yıl sorunsuz kullanırım? Tahmini bir soru ama merak ediyorum. Mesela atıyorum 3-5 yıl kullandım, sonra 2. elde satsam normal bir miktara alıcısı olur mu?

Razer BlackShark V2 USB Enhancer 7.1 Surround Gaming Kulaklık
Razer BlackWidow V3 RZ03-03541100-R3L1 Green Switch TR Q RGB Kablolu Mekanik Gaming (Oyuncu) Klavye

Bu ürünleri ne kadar uzun süre kullanacağınız sizin kullanım şeklinizle de ilgilidir. Ben en alt düzey marka model ürünleri uzun yıllar kullanabiliyorum eski bir alışkanlık olduğu için. Razer ürünler dayanıklıdır ama klavyeyi bir E-Sporcu formuyla kullanırsanız 3 yıl gibi gider diye düşünüyorum. Kulaklıklarda daha kolay arıza çıkabiliyor. İç dizayndan kaynaklı olarak interior donanımlar çabuk kopup kırılıp hasar görebiliyorlar. Kulaklığı rahat 2 yıl kullanabileceğiniz kanaatindeyim. Klavyeyi 2. el olarak rahatça satabilirsiniz ama kulaklığın çok alıcısı çıkmaz.

Şu 2 ürünü alsam kaç yıl sorunsuz kullanırım? Tahmini bir soru ama merak ediyorum. Mesela atıyorum 3-5 yıl kullandım, sonra 2. elde satsam normal bir miktara alıcısı olur mu?

Razer BlackShark V2 USB Enhancer 7.1 Surround Gaming Kulaklık
Razer BlackWidow V3 RZ03-03541100-R3L1 Green Switch TR Q RGB Kablolu Mekanik Gaming (Oyuncu) Klavye
Klavye ve farede Razer optik anahtarlı ürünler alırsanız uzun yıllar dayanır bence. Mekanik anahtarlı klavye ve farelerde daha ilk yıllarda çift tıklama vs. yaşayabilirsin.
Kulaklık ise kullanımla alakalı. Masaya fırlatıyorsan vs. kulaklığı pek dayanmaz. Ayrıca kulaklıklarda deri (suni deri birçoğu) malzeme aşınıp dökülüyor, deri olmayanını alınız.

Ayrıca Blackshark V2'nin muadil kulaklık padleri satılıyor Aliexpress vs. üzerinden. Yedek olarak elinizin altında durması iyi olur, ileride bulunmayabilir.

Razer BlackShark V2 USB enhancer 7.1 Surround Gaming kulaklık.
Razer Blackwidow V3 RZ03-03541100-R3L1 Green Switch TR Q RGB kablolu mekanik Gaming (oyuncu) klavye.

Hocam sizin kullanımınıza bağlı ama düzgün kullanırsanız ben Razer ürünlerin sizi 4 5 yıl götüreceğini düşünüyorum bende bir Razer mouse var 2 senedir bende ve hala ilk günkü gibi bir sıkıntısı yok.

Klavye ve farede Razer optik anahtarlı ürünler alırsanız uzun yıllar dayanır bence. Mekanik anahtarlı klavye ve farelerde daha ilk yıllarda çift tıklama vs. yaşayabilirsin.
Kulaklık ise kullanımla alakalı. Masaya fırlatıyorsan vs. kulaklığı pek dayanmaz. Ayrıca kulaklıklarda deri (suni deri birçoğu) malzeme aşınıp dökülüyor, deri olmayanını alınız.

Ayrıca Blackshark V2'nin muadil kulaklık padleri satılıyor Aliexpress vs. üzerinden. Yedek olarak elinizin altında durması iyi olur, ileride bulunmayabilir.

Hocam Aliexpress kullanmıyorum ama dediğin ürüne örnek olarak şu olur mu?

Hiç Aliexpress kullanmadım ama biraz araştırayım bakayım kargo olayları falan nasıl oluyor. Senin gösterdiğin gibi çok muadil bulunuyor.
Ben de Aliexpress üzerinden Blackshark V2 Pro'ya almıştım. Onu kullanıyorum şu an. Muadili (imitasyonu da denilebilir) almak yerine içi daha derin ve malzemesi daha pofuduk olanını aldım. Orjinalinden daha ferah. Aliexpress üzerinden siparişten sonra Türkiye'de kargoyu alırken vergi vs. için ek para ödüyordum en son.

Geri
Yukarı