Razer Synapse aynı sürücüden iki tane kurdu

Beck

Decapat
Selamlar, birkaç gün önce bilgisayarımı açtığımda Razer Synpase yeni bir sürücü güncellemesi yaptı ve bunda yanlış bir şey yok. Sorun şu ki, ayarlarda yüklü uygulamalara gittiğimde iki tane aynı sürücünün yüklü olduğunu gösteriyor ama sürümleri farklı. Eskisini silmesi ve yerine yenisini yüklemesi gerekmez miydi? Eski sürücüyü silmeli miyim yoksa olduğu gibi bırakmalı mıyım?

1702321159743.png

Selamlar, birkaç gün önce bilgisayarımı açtığımda Razer Synpase yeni bir sürücü güncellemesi yaptı ve bunda yanlış bir şey yok. Sorun şu ki, ayarlarda yüklü uygulamalara gittiğimde iki tane aynı sürücünün yüklü olduğunu gösteriyor ama sürümleri farklı. Eskisini silmesi ve yerine yenisini yüklemesi gerekmez miydi? Eski sürücüyü silmeli miyim yoksa olduğu gibi bırakmalı mıyım?

Eki Görüntüle 2049524
Normal hocam bende de böyle şuan. Son güncellemelerden sonra THX yazılımı arıza çıkartıyordu o yüzden bir şeyler deniyorlar.

Oyuna girdiğimde sesler birden yükseliyor falan çok garip oldu şuan yazılım.
Steelseries Sonar kullanın hocam maalesef eğer Blackshark v2 (2023) kullanmıyorsanız şuan yazılım pek iyi performans vermiyor. Reddit Razer başlığında da tartışmalar var bakarsanız görebilirsiniz.

Denemek isterseniz kendi ayarlarım :

Steelseries Sonar için Media olan ses aygıtı - Music:Bright > Bass 12.0dB (Bass sevdiğim için böyle siz kısabilirsiniz.) - Voice 0.0dB - Treble 0.0dB - Spatial Audio kapalı - Volume Boost 9.0 dB bazen 4.0dB çekiyorum çok yüksek geliyor. (yüksek ses sevdiğim için açıyorum size kalmış)

Synapse üzerinden yine THX açık şekilde ve EQ şu şekilde:
+0 +0 -3 -3 +1 +0 +3 -1 -4 +8

Uygulama rezalet şuan neden bilmiyorum ama yazılım gün geçtikçe daha kötü oluyor.
Düzeltirler fakat ne zaman bilemiyorum. Üstte attığım ayarları deneyebilirsiniz. Kendinize göre ayarlayabilirsiniz elbette.

Yazılım şuan EQ ayarlarına tepki vermiyor. Sonar kullanacağım sanırım.
Veriyor aslında hocam fark edilmiyor ama 😁 ben hem synapse hem sonar kullanıyorum o yüzden. İkisini birbirine oranlayıp kendi kafama göre bir EQ hazırladım şuan memnunum. Müzik performansı bana göre güzel ve oyunlarda da problem yaşatmıyor. (Tamamen şahsi deneyimime göre söylüyorum herkesin kulağı farklı sonuçta 😁)

Veriyor aslında hocam fark edilmiyor ama 😁 ben hem Synapse hem sonar kullanıyorum o yüzden. İkisini birbirine oranlayıp kendi kafama göre bir EQ hazırladım şu an memnunum. Müzik performansı bana göre güzel ve oyunlarda da problem yaşatmıyor. (tamamen şahsi deneyimime göre söylüyorum herkesin kulağı farklı sonuçta 😁)

Mesela eskiden THX açınca çok fark olurdu vay be derdik. Şimdi çok çok az fark var. Diğer ayarlar hiç fark edilmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı