Çözüldü RDR 2 AA çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

B.Özdemir

Decipat
Makaleler
2
Daha fazla  
RAM
Hikvision 16 GB DDR4 3200 Mhz
Ekran kartı
RTX 3060 Gigabyte Eagle
Anakart
Asus Prime H410M-A
İşlemci
İ5 10400
Oyunu oynarken at kuyruğunda, detaylarda, saçlarda veya hareket ederkenki etraftaki bitkiler aşırı pürüzlü görünüyor.
Oyun ayarlarım aşağıda.

rdr22.png
RDR 2.png
Oyun ayarlarım.png
oyun ayarlarım 2.png
oyun ayarlarım 3.png
oyun ayarlarım 4.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu bende de oluyordu, galiba motion blur ayarıyla düzeltmiştim (hareket bulanıklılığı), yanlış da olabilir ama ayarlardan birini düşürünce orta falan yapınca düzelmişti, bir dene istersen

DLSS'den kaynaklanıyor olabilir, oyunda DLSS çok sıkıntılı görüntü çamur oluyor.

Hangi moda alayım ya da kapatayım mı?

1080p çözünürlük için normal bir durum.

Hiç değil bence hocam sonucta en yüksek ayarlarda oynuyorum neredeyse ve görüntülerin böyle olması tad kaçırıyor.

Bu bende de oluyordu, galiba Motion blur ayarıyla düzeltmiştim (hareket bulanıklılığı), yanlış da olabilir ama ayarlardan birini düşürünce orta falan yapınca düzelmişti, bir dene istersen.

Daha detaylı anlatabilirseniz sorunu nasıl çözebileceğimi daha iyi olur hareket bulanıklığınıda deneyeyim bir.

Daha detaylı anlatabilirseniz sorunu nasıl çözebileceğimi daha iyi olur hareket bulanıklığınıda deneyeyim bir.

Tam hatırlamıyorum ya ama şöyle oldu en yükseğe almayı falan deniyordum nasıl olacak diye yüksekteyken aynı bu görüntüyle karşılaştım. Sonra eski ortalama ayara alınca düzeldiğini fark ettim. Bayağı olduğu için hatırlamıyorum üzgünüm. Güncelleme falan geldiyse ondan da olabilir yani 7 8 ay oldu çünkü.

Sorunu DLSS'yi kısıp MSAA 8X'e ve TAA ve FXAA'yı aktifleştirince çözdüm.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı