RDR 2 açıkken fare takılıyor

Gapirkont

Kilopat
RDR 2 açıkken Alt Tab'a attığımda fareyi hareket ettirirken fare takıla takıla gidiyor. 1-2 saniyede 3-4 kez oluyor bu takılmalar. Aynı durumun benzeri oyun içindeyken de oluyor, fareyi hareket ettirince az da olsa titreye titreye hareket ediyor gibi oluyor ve çok canımı sıkıyor. Karakterlerin kıyafetlerinde de bazen titremeler oluyor, sürekli bug yaşıyorum. Sorun neden kaynaklanıyor olabilir? Sadece RDR 2'de bu sorunu yaşıyorum. 5-6 ay kadar önce oyunu oynamıştım ve bu tarz bir sorun yoktu, 2 gündür oyundan soğudum resmen.
NOT: Oyun orijinal, Steam üzerinden oynuyorum.

Ekran kartın nedir hocam RDR2 çok ağır bir oyun. Ama öncesinde değil de şimdi yaşıyorsan oyunun güncelleme almasından olabilir. Cihazda güç ayarı yüksek performansta olmasına dikkat et. Ne olur ne olmaz dosya bütünlüğünü kontrol et. Oyunun yüklü olduğu diskin belki yorgundur. Bir sağlık testi yap fikir sahibi olursun olmazsa yine yaz.

Ekran kartın nedir hocam RDR2 çok ağır bir oyun. Ama öncesinde değil de şimdi yaşıyorsan oyunun güncelleme almasından olabilir. Cihazda güç ayarı yüksek performansta olmasına dikkat et. Ne olur ne olmaz dosya bütünlüğünü kontrol et. Oyunun yüklü olduğu diskin belki yorgundur. Bir sağlık testi yap fikir sahibi olursun olmazsa yine yaz.

Ekran kartım RX 6600. Evet, öncesinde oyunun eski sürümünde böyle bir sorun yaşamıyordum ancak aylar sonra yeni sürümünü oynamaya çalıştığımda bu bahsettiğim sorunlarla karşılaştım. Farenin takılmasını geçtim oyun buglarla dolu bende. Format attım sisteme, sadece RDR2'yi indirip deneyeceğim bir de. Oyunun dosyalarını doğrulamıştım, düzelmemişti. Oyunun yüklü olduğu diskin sağlığı %80 şu an. Okuma yazma değerleri de görseldeki gibi. Bu akşam indirip deneyeceğim tekrar, umarım düzelir. Sonuçları yazarım tekrardan.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.png
    Ekran Alıntısı.png
    31,8 KB · Görüntüleme: 18
Ekran kartım RX 6600. evet, öncesinde oyunun eski sürümünde böyle bir sorun yaşamıyordum ancak aylar sonra yeni sürümünü oynamaya çalıştığımda bu bahsettiğim sorunlarla karşılaştım. Farenin takılmasını geçtim oyun buglarla dolu bende. Format attım sisteme, sadece RDR2'yi indirip deneyeceğim bir de. Oyunun dosyalarını doğrulamıştım, düzelmemişti. Oyunun yüklü olduğu diskin sağlığı %80 şu an. Okuma yazma değerleri de görseldeki gibi. Bu akşam indirip deneyeceğim tekrar, umarım düzelir. Sonuçları yazarım tekrardan.

Tamamdır hocam kolay gelsin.

Geri
Yukarı