RDR 2 aniden FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 10

ugurbaba

Hectopat
Cümleten selamün aleyküm arkadaşlar öncelikle sistemimi belirtim;
8 GB RAM DDR3 666.5MHz Dual Channel.(666.5 HZ 1333 MHz yapıyor zaten)
i7 3770 3.40 GHz.
RX 570 4 GB Armor.
500 Watt PSU.
1TB hard disk.
Arkadaşlar ne yaptıysam bir türlü sorunu çözemedim. Aklınıza gelecek her şeyi yaptım. Hizmetlerden işlemciyi sömüren uygulamaları kapattım, optimizasyon ayarlarını denedim, az da olsa kekemeliği düşürdüm bir ara tam düşürdüm ama sonra bir şeyler kurcaladım tekrardan sorun almaya devam ettim. BIOS'umu güncelledim AHCI/SATA ya geçtim ama nafile, bu oyun kadar sorunlu bir oyun görmedim. Var mı daha değişik işe yarayan bir özellik vs?

İşlemiciniz İ3 9100F'den biraz daha güçlü, işlemciden yana sıkıntınız yok fakat RAM yetmiyor sanırım.
Ama bir ara işlemciyi sömüren uygulamaları kapattığımda kirve donma SORUNU GİTMİŞTİ. ama sonra salak gibi azıcık daha fps alak diye biraz daha ayarlarla oynadık hafiften arada bir takılmaya başladı yine bu benim oyun testim RDR2:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dostum aynı sorunu yaşıyorum RDR2'de imzamdaki sistemle. FPS drop olduğu an ne ekran kartı kullanımı ne de işlemci kullanımı düşüyor. İkiside stabil. Ama RAM kullanımı çok fazla. HDD'nin yazma hızından dolayıda olabilir belki ama ben sorunu RAM'de buldum. 8GB yetmiyor bu tür oyunlara.

Dostum aynı sorunu yaşıyorum RDR2'de imzamdaki sistemle. FPS düşmesi olduğu an ne ekran kartı kullanımı ne de işlemci kullanımı düşüyor. İkisi de stabil. Ama RAM kullanımı çok fazla. HDD'nin yazma hızından dolayı da olabilir belki ama ben sorunu RAM'de buldum. 8 GB yetmiyor bu tür oyunlara.

Senin RAM falan yetiyor hala aynı problem mi alıyorsunuz benim gibi drop sorunu arada bir? 1333 MHz yetmiyor galiba bir de Dual Channel,mesela bu videoya bakarak sorunum neyden kaynaklandığını söyleyebilirmisiniz?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleme:
Senin RAM falan yetiyor hala aynı problem mi alıyorsunuz benim gibi drop sorunu arada bir? 1333 MHz yetmiyor galiba bir de Dual Channel,mesela bu videoya bakarak sorunum neyden kaynaklandığını söyleyebilirmisiniz?
RAM yetmiyor. Bunu belirttim zaten. Bende ram kullanımı yaklaşık 7800MB civarında. Bu yüzden RAM kaynaklı olduğunu düşünüyorum FPS dropun.

Anladım nasıl bir ram almalıyım belirtebilirmisin sistem DDR 3 ün üstüne
RAM'ler dual channel yazmışsınız. Anakartınızda kaç tane ram slotu var? RAM almadan önce bir tanıdığınızdan ya da bilgisayarcıdan ödünç RAM almaya çalışın. Belki sizde sorun RAM kaynaklı olmayabilir. Çünkü FPS dropun birden fazla nedeni olabilir. HDD yazma hızı, RAM yetersizliği, işlemci ve ekran kartı sıcaklığı...

RAM'ler Dual Channel yazmışsınız. Anakartınızda kaç tane RAM slotu var? RAM almadan önce bir tanıdığınızdan ya da bilgisayarcıdan ödünç RAM almaya çalışın. Belki sizde sorun RAM kaynaklı olmayabilir. Çünkü FPS dropun birden fazla nedeni olabilir. HDD yazma hızı, RAM yetersizliği, işlemci ve ekran kartı sıcaklığı...

Ekran kartı ve işlemcim iyi durumda RAM kullanımım dediğiniz gibi yüksek bence RAM'den kaynaklıdır...

Yeni konular

Geri
Yukarı