RDR 2 ekran kartı kullanımı düşüyor

İşletim sistemi
Windows 10

Kutty

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, RDR 2 oynarken 15,20 saniyede bir ekran kartı kullanımı %98'den %92'ye %95'e düşüyor ve küçük takılma oluyor. Normal hiçbir şey yapmıyorken de oluyor ancak daha çok kasabalardayken oluyor. GPU sıcaklığı ortalama 63 derece, CPU sıcaklığı ortalama 72 derece.

Merhaba, RDR 2 oynarken 15,20 saniyede bir ekran kartı kullanımı %98'den %92'ye %95'e düşüyor ve küçük takılma oluyor. Normal hiçbir şey yapmıyorken de oluyor ancak daha çok kasabalardayken oluyor. GPU sıcaklığı ortalama 63 derece, CPU sıcaklığı ortalama 72 derece.
Aynı sorunu chrome tarayıcısı yüzünden yaşadım. Periyodik olarak anlık %5-10 GPU kullanımının düşmesiyle oyunlarda FPS spike oluyordu. Mozilla kullanmamla birlikte sorun ortadan kalktı. Uzun araştırmalarım sonucu bazı kullanıcılarda windows updatelerinden kaynaklı Chromela ilgili böyle bir sorun ortaya çıkabiliyormuş. Ek olarak MSI Afterburner gibi overclock programları kullanıyorsan GPU firmware updatelerinden sonra profillerini tekrar ayarlamanda fayda var. EVGA'nın 3080 kartıma firmware update yapmasıyla birlikte Afterburner daki O.C profillerinde MV değerinin yanlış algılandığı bir sorun yaşamıştım. Umarım yardımı olur.

Aynı sorunu Chrome tarayıcısı yüzünden yaşadım. Periyordik olarak anlık %5-10 GPU kullanımının düşmesiyle oyunlarda FPS spike oluyordu. Mozilla kullanmamla birlikte sorun ortadan kalktı. Uzun araştırmalarım sonucu bazı kullanıcılarda Windows updatelerinden kaynaklı Chrome'la ilgili böyle bir sorun ortaya çıkabiliyormuş. Ek olarak MSI Afterburner gibi overclock programları kullanıyorsan GPU Firmware updatelerinden sonra profillerini tekrar ayarlamanda fayda var. EVGA'nın 3080 kartıma Firmware Update yapmasıyla birlikte Afterburner'daki O.C profillerinde mv değerinin yanlış algılandığı bir sorun yaşamıştım. Umarım yardımı olur.

MSI Afterburner'i sadece sıcaklık değerlerine ve GPU kullanımına bakmak için kullanıyorum ve Chrome yerine Opera GX kullanıyorum. Overclock yapmıyorum.
İşlemci ve ekran kartınız nedir?

İlk sayfalarda yazılı hocam.

Geri
Yukarı