RDR 2 hikayesi neden sıkıcı?

emresoyak

Hectopat
Evet oyunu almadan önce de bunu biliyordum fakat yaklaşık 10 saat oynadım ve %20'lik dilime geldim. Gerçekten Odyssey'den sonra başlamamın ceremesini çekiyorum, cut sceneler o kadar uzun, anlatım o kadar yavaş ki 1 saaatten uzun süre oyun içerisinde kalamıyorum. Şu an gerçekten eziyet gibi geliyor, bu böyle ne zamana kadar devam edecek acaba?

Evet oyunu almadan önce de bunu biliyordum fakat yaklaşık 10 saat oynadım ve %20'lik dilime geldim. Gerçekten Odyssey'den sonra başlamamın ceremesini çekiyorum, cut sceneler o kadar uzun, anlatım o kadar yavaş ki 1 saaatten uzun süre oyun içerisinde kalamıyorum. Şu an gerçekten eziyet gibi geliyor, bu böyle ne zamana kadar devam edecek acaba?
Oyunu almadan önce eksik biliyormuşsunuz demek. Oyun ağır işleyen, hikayesi derinden etkileyen bir oyun. Uçayım kaçayım ışınlanayım da adam vurayım oyunu değil. Ara sahneleri bile ayrı bir güzel oyunun.

Bu oyun için şu karşılaştırmayı yaparlar:

"Godfather izlemişsen ve sevmişsen bunu da seversin."

Oyunu almadan önce eksik biliyormuşsunuz demek. Oyun ağır işleyen, hikayesi derinden etkileyen bir oyun. Uçayım kaçayım ışınlanayım da adam vurayım oyunu değil. Ara sahneleri bile ayrı bir güzel oyunun.

Bu oyun için şu karşılaştırmayı yaparlar:

"Godfather izlemişsen ve sevmişsen bunu da seversin."
Ben çevre ve mekanikler için almıştım ve tabi çok abartılması da cabası. Ama cut sceneleri başarılı olsam da bazen gereksiz uzun olabiliyorlar

Gram katılmıyorum açıkçası. Hiç sıkmadı oyun beni. Bu kadar ilerlemenize rağmen sarmadıysa eğer bırakın bence.

Ben çevre ve mekanikler için almıştım ve tabi çok abartılması da cabası. Ama cut sceneleri başarılı olsam da bazen gereksiz uzun olabiliyorlar
Bu oyun bana kalırsa son yıllarda çıkmış oyunların başında gelir. Bu mesela benim tercihim.

Oyun zevki kişiden kişiye değişen bir durum. Bu yüzden siz de haklısınız. Ancak keşke almadan önce biraz araştırsaydınız.

Gram katılmıyorum açıkçası. Hiç sıkmadı oyun beni. Bu kadar ilerlemenize rağmen sarmadıysa eğer bırakın bence.
Yani benim önce odyssey gibi full aksiyon bir oyunu oynamamdı kötü etkiledi. Horizon ön sipariş aldım o çıkana kadar oyuna şans tanıyacagım bakalım

Bu oyun bana kalırsa son yıllarda çıkmış oyunların başında gelir. Bu mesela benim tercihim.

Oyun zevki kişiden kişiye değişen bir durum. Bu yüzden siz de haklısınız. Ancak keşke almadan önce biraz araştırsaydınız.
Yani bakalım bir umut deniyorum hala, ama cidden hikaye aktarımı çok yavaş ve benim gibi insanlar için oldukça bunaltıcı. Bakın ne anlattıgı demiyorum, hikayeyi aktarış biçimi.

Oyunun hikayesi sıkıcı mı? Kardeş şaka yapıyorsun galiba. Bugün itibari ile tam 1 hafta oldu satın alalı 40 saat oynadım. Tamamen ana hikayeden gittim çok fazla yan göreve odaklanmadım. Hikayesi çok güzel arkadaşların dediği gibi ağır işleyen fakat derinden etkileyen bir hikayesi var. İlk başlarda Dutch'ın karizmatikliği oyunun sonlarına doğru Arthur'un çaresizliği. İnsanı derinden etkliyor.

Bana da Odyssey çok sıkıcı geliyor. Oyundaki NPC'lerin hiçbiri canlı hissettirmiyor. Hepsi ölü gibi. Sürekli tekrar ettiriyor bir de.
RDR2'de daha iyi kurtarılmış bu olay. Karakterlerin hikayesi var. Karizması var. Dünyası daha canlı. Oyun ağır ilerliyor ama o Western havasını yaşıyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı